Soldiers of the Universe - Slabý pokus o velkolepou válečnou FPS

Sponzorované odkazy:

Soldiers of the Universe - Slabý pokus o velkolepou válečnou FPS

Název Soldiers of the Universe v mnohých z nás jistě vyvolá myšlenku na hru, která se podobá například Halo. Vesmír, skafandr, vesmírná loď a posádka, která bojuje proti vetřelcům. Ale není tomu tak ani z daleka. Jedná se sice o FPS hru, ale příběh pojednává o skupině vojáků, která na středním východě bojuje proti teroristickým organizacím. Vývoj tohoto titulu začal v únoru 2017 skupinou Rocwise Entertainment a výsledný produkt se mezi hráče dostal 14. září 2017.

Ve hře se nacházejí skutečné záběry ze situace, která se odehrála v roce 2016. Díky tomu může navodit dojem, že hrajete něco, co se skutečně stalo. Tento pocit ale bohužel kazí nepovedené příběhové animace.

Hned v úvodní scéně jsou vidět reálné záběry z událostí roku 2016.Hned v úvodní scéně jsou vidět reálné záběry z událostí roku 2016.

Příběh se odehrává v Turecku, ze kterého pochází tajná skupina vojáků jménem Akinci Warriors, která pracuje převážně na tajných operacích. Naším hrdinou je Hakan, jenž právě převzal místo svého otce Selima Kahramana. Společně s ním povedete vojenské operace, budete bojovat s terorizmem a proti nepřátelskému státu. Mimoděk se také pokusíte pomstít smrt vašeho otce. Hakan byl mnoho let v armádě a díky tomu je schopen neúnavně bojovat společně s třemi dalšími hrdiny, kteří budou (nebo to tak bylo nejspíš původně zamýšleno) vždy po vašem boku.

Jakmile započne mise, jdete ihned do akce. Vy, tedy Hakan (nebo také Eagle) společně s dalšími třemi vojáky – Hawk, Owl a Vulture. Hra obsahuje šest příběhových misí, ale bohužel prostředí, ve kterém se odehrávají, se zdá být maličko odbyté. Pokud očekáváte možnost jít do opuštěného domu a najít tam nějaké zajímavé věci, tak vás zklamu. Během misí musíte pracovat s otevřeným terénem, občas neviditelnými zdmi, kopci, auty, a obecně pouze s venkovním prostředím, což je trochu škoda.

Hakan hned na začátku hry přijde o otce a chce se pomstít.Hakan hned na začátku hry přijde o otce a chce se pomstít.

Nepřátelé jsou pokaždé rozestavěni stejně, takže pokud budete opakovat misi, nemějte strach, nikdo se nikam nepřemístil a pokud si alespoň trochu pamatujete, kam jste předtím stříleli, bod pro vás. Zlotřilci bohužel střílí pouze po vás (a ještě k tomu z takové vzdálenosti, že je kolikrát ani nemáte šanci vidět). Zážitek z boje není téměř žádný, předvídavost vašich nepřátel je skoro až k pláči, jelikož od nich nelze čekat nic nového.

Občas se stane, že si vás nepřátelé hned nevšimnou. Bohužel je to ale opravdu málokdy.Občas se stane, že si vás nepřátelé hned nevšimnou. Bohužel je to ale opravdu málokdy.

Vaši parťáci se bohužel často jeví jako poněkud boje neschopní, protože se dost často stane, že nepřítel stojí pár metrů od nich (nebo rovnou před nimi) a stejně do něj nejsou schopni střílet a prostě jen stojí, nebo se skrývají. Stejně tak se občas stane, že se společně s vámi nepřemisťují a prostě čekají. Osobně moc nechápu na co, jelikož palba je pro ně stejně něčím, s čím se nemají šanci setkat. Taktéž se vám může stát, že se zaseknou na začátku mapy a vy pokračujete dál sami, ale to se mi stalo snad jen jednou. Nakonec to je ale asi stejně jedno, když jediným terčem jste vy.

Zbraně máte k dispozici 4 (3 střelné a granáty) a o náboje nemusíte mít strach, jelikož vám je mohou předávat vaši spolubojovníci, nebo je můžete najít v bednách, které jsou po celé mapě rozmístěné ve velkém množství. Bohužel tu není ta možnost, že někde najdete nějakou super zbraň, třeba od nepřátel nebo v bednách. Celou hru máte prostě pouze tyhle zbraně a na nic víc nemáte nárok. Škoda.

Grafika celé hry působí hrozně odbytě a staře, stejně tak i zvuky (zvuky chůze občas zní dost… no, prostě strašně). Hra vyšla v roce 2017, ale bohužel tak ani trochu nepůsobí. Zážitek ze hry není skoro žádný a i na nejnižší obtížnost je docela těžká a pro začátečníka v tomto typu her je nejspíš vcelku nehratelná. Při schytání střelby se vám z obrazovky stane jeden rozmazaný a třesoucí se flek, což razantně znemožňuje opětování palby. Hra nabízí mimo jiné i co-op mód až pro 4 hráče, takže pokud máte mezi přáteli někoho, komu se chcete pomstít, můžete to zkusit.

Hodnocení redakce:  20 %

Výhody:

  • kupodivu poměrně reálná balistika
  • při chůzi dozadu a do stran nejsou slyšet ty otravné zvuky

Nevýhody:

  • herní zvuky, hudba
  • předvídavost příběhu
  • otřesná grafika + neviditelné zdi
  • nefunkční AI
  • obtížnost

Alternativa

Crysis 3

Nic jiného na této úrovni vám bohudík nabídnout nemůžeme. Každopádně pokud jste příznivci sci-fi a rádi byste si zastříleli v relativně otevřených prostředích, koupí sedm let staré FPS od veteránů z německého Crytecu určitě neuděláte chybu. Na Crysis 3 se zub času za tuto poměrně dlouhou dobu vůbec nepodepsal, stále vypadá skvěle a hlavně se i dnes parádně hraje!

Článek Soldiers of the Universe - Slabý pokus o velkolepou válečnou FPS byl publikován 15. ledna 2018 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Nicoll Bárová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...