Haze

Tagy:  Haze, FPS

Sponzorované odkazy:

Haze

Drogy jsou bezpochyby špatné, ale třeba takový Nectar to je jiné kafe. Brzy to zjistí i Jake Carpenter jako další ze zelených mozků, který je naverbovaný do armády společnosti Mantel Global Industries. A pokud to chcete zjistit i vy, těšte se na připravovanou střílečku Haze.

Rok 2048 bude podle studia Free Radical Design zásadním. Vlády na celém světě již budou v takových dluzích, že pro veškeré válečné konflikty bude ekonomicky výhodnější najímat žoldáky různých soukromých agentur. Jednou takovou (a jako naschvál i největší) je Mantel Global Industries (MGI), jež momentálně nahrazuje již nefunkční OSN a NATO. Hráč se zmocní kontroly armádního nováčka Jake Carpentera, který se s ostatními členy armády MGI vydává do nejmenované jihoamerické země, ve které vypuklo povstání a povstalecká skupina Promise Hand se hodlá ujmout vlády. Bohužel o příběhu žádné podrobnosti známé nejsou a tak se můžeme maximálně spolehnout na sliby vývojářů, že zápletka bude opravdu dechberoucí a zvraty nebudou brát konce.

Vše se ovšem točí okolo Nectaru. Drogy, kterou dopuje všechny své vojáky korporace MGI. Tato zlatá tekutina, kterou vojáci nosí na svých zádech v průhledném zásobníku je pro přežití v boji nesmírně důležitá. Jediná dávka Nectaru okamžitě zlepšuje mušku, zlepšuje reflexy a zapíná featurku zvanou Focus (nepřátelé se zbarví do oranžova a máte tak usnadněnou identifikaci a následný odstřel). Žádná droga ovšem nepřináší jen samá pozitiva. Také si vybírá krutou daň, kterou je zde možné předávkování. V takovém stavu je postižený v totálním rauši a střílí po všem, co se hýbe i nehýbe. Takové spolubojovníka je nejlepší zpacifikovat dobře mířenou ranou do nádrže s Nectarem nebo se na dlouhou dobu někam zašít. Samotné boje by měly mít výrazně týmový charakter. Vždy budete mít nablízku několik spolubojovníků, kterým budete moci jednoduše rozdávat rozkazy. Lokality budou plně poplatné jihoamerickým reáliím. Můžete se tak těšit na džungli, polopoušť, město i tovární komplexy. Lokacemi budete také moci projíždět v několika vozítkách, ale která to přesně budou, není jisté.

Z uvolněných screenshotů je vidět, že grafické pozlátko bude opravdu povedené a nezbývá než doufat, že vše se bude hýbat lépe než Crysis. Hra bude bez jediného loadingu, takže v průběhu hraní vás nebude rušit žádné zdlouhavé načítání. Pokud vše půjde dobře, tak na jaře letošního roku již budeme vědět, co vývojáři dodrželi a jaký vlastně Haze je. Dobrých stříleček není nikdy dost a Haze by mohl být černým koněm letošního roku…

Haze video trailer:

Koupit Haze Pro PS3 za 999,–Kč

Článek Haze byl publikován 19. ledna 2008 v 16.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (240).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...