Herní novinky - červenec 2015: Mafia III, Grip, Warhammer

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Need for Speed a Assassin's Creed - květnové herní novinky
  2. Herní novinky - červen 2015: E3, Project C.A.R.S., Squad
  3. Herní novinky - červenec 2015: Mafia III, Grip, Warhammer
  4. Herní novinky - srpen 2015: Mirror's Edge 2, LawBreakers, Anno 2205
Herní novinky - červenec 2015: Mafia III, Grip, Warhammer

Opět čtenáře vítám u dalšího dílu novinek z herního světa. Tentokráte se podíváme na to, co se událo v červenci. Asi největší diskuze se hlavně v České Republice točí kolem nově oznámené Mafii III. Dále potěším zejména pamětníky bombové závodní akce Rollcage a v neposlední řadě se dočtete o novém díle Warhammeru s poněkud odlišnými herními mechanikami oproti starším dílům.

MAFIA III

Snad každý zná tuto herní sérii a nejenom proto, že je od českých tvůrců 2K, ale taky pro její úžasné zpracování. Tím se hlavně první díl uchytil také v zahraničí. Následoval druhý díl, který byl také kvalitní, nicméně jednička je prostě jednička.

Hlavní postavy prvního dílu MafiaHlavní postavy prvního dílu Mafia

Nyní tvůrci oznamují vývoj třetího dílu a všichni jsou zvědaví, jak dopadne. Prozatím není známo moc informací. Jedno je ale jisté. Datum, kdy vývojáři prozradí více, je stanoveno na 5. srpen.

Napjaté čekání na odhalení informacíNapjaté čekání na odhalení informací

Podle postřehů z obrázku je možno odvodit, že se hra bude odehrávat nejspíše v Americe v 60. nebo 70. letech minulého století. Skrze krajinu a drobné detaily se pravděpodobně dočkáme prostředí New Orleans nebo Miami. Celkem nápadité jsou čtyři osoby, což může taktéž naznačovat podobnou příběhovou linii čtyř hlavních hrdinů, jež je v novém GTA V.

Koneckonců to vše nemusí být pravdivé. Přece jen je to pouhý obrázek. Na potvrzené informace si tedy musíme ještě chvilku počkat do onoho 5. srpna. Pro více informací o celé sérii Mafia a o chystaném třetím díle si můžete přečíst v našem nedávno vydaném článku zde.

Reinkarnace zapomenutého Rollcage

Vzpomínáte na tu rychlou akční závodní hru plnou střelby a demolice? To je dobře, protože se jedno nezávislé studio Caged Element chystá s pomocí nejnovějšího Unreal Enginu 4 vzkřísit Rollcage.

Následník zběsilého závodění v podobě GripNásledník zběsilého závodění v podobě Grip

Staronové Rollcage se bude jmenovat Grip a opět se bude jednat o svižnou jízdu plnou power-upů. Prozatím se tvůrci snaží zviditelnít prostřednictvím Steam Greenlight, kde se jim povedlo už v pěti dnech prorazit. V dalším plánu je kickstarterová kampaň, která by měla začít v průběhu dvou týdnů.

Jízda či let vzhůru nohama zde není problémJízda či let vzhůru nohama zde není problém

Z dosavadních informací víme, že hra bude obsahovat singleplayer i multiplayer. Tratě budou sestaveny na různých planetách, na sněhu, ledu nebo v poušti. Stroje budou frčet rychlostí kolem 700 km/h a dočkáme se několika herních módů a hodně různých typů zbraní.

Grip je v plánu na platformu PC a možná i PS4. Doposud se neví, kdy přibližně hra vyjde. Vše závisí na úspěchu na kickstarteru. Prozatím můžete shlédnout kratičký trailer.

Nový Warhammer mění styl

Nový díl Warhammeru si totiž vzali pod svá křídla tvůrci série Total War a tím vzniká nová strategie s názvem Total War Warhammer. Červenec se stal pro vývojáře z Creative Assembly měsícem plným informací.

Vše začalo oznámením, následně povedeným tříminutovým trailerem a nyní je venku video z alfa verze hry, znázorňující rozsáhlou bitvu. Wahrammer by měl nabídnout čtyři národy (lidi, orkové a goblini, trpaslíky a nemrtvé), což je vzhledem ke světu Wahrhammeru nedostatečný počet. Vývojáři ale mají v plánu další dvě rozšíření. Uvidíme, jak se tvůrci dále poperou se skloubením fantasy prvků, jako je magie nebo obrovské příšery. Ještě dodávám, že vzhledem k rozkopanému příbehu kampaní End of Times nebude děj navazovat na poslední díl, ale bude světu Warhammeru předcházet.

Datum vydání prozatím není známo. Věřím ale, že se v dalších měsících dočkáme opět mnoho nových informací.

World of Warships v betě

A je to tady. Další přírůstek z dílny Wargaming je k dispozici. Tentokrát se jedná o World of Warships, kde se souboje přemisťují na mořskou hladinu. Tento měsíc hra vstoupila z uzavřené na otevřenou betu. Připojit se tak může každý zde.

Americká letadlová loď v celé své kráseAmerická letadlová loď v celé své kráse

V této fázi už je dostupných osmdesát amerických a japonských lodí různých typů. Ty se spolu utkají na deseti různých mapách v počtu až 8v8. Dobrou zprávou je přítomnost letadlových lodí, což znamená i využití protiletecké obrany lodí. Samozřejmě nechybí ani torpéda.

Kdo stále váhá nad vyzkoušením tohoto kousku může shlédnout krásný fanouškovský trailer ze hry.

Britové v Company of Heroes 2

Dalším rozšířením do sbírky CoH 2 se stává rozšíření The British Forces. Jak už název napovídá, dočkáme se nových posil hlavně pro britský vojenský arsenál. To však neznamená vše. Posílena bude taktéž multiplayerová složka.

Známý tank Churchill zde nebude chybětZnámý tank Churchill zde nebude chybět

Čekejme nové zbraně a hlavně rovnou patnáct nových unikátních jednotek mezi kterými je například tank Churchill nebo protiletadlový tank Centaur. Vývojáři také nabídnou vylepšený dabing s pomocí dabérů z Anglie pro lepší zážitek. Obohacen pak bude i multiplayerová složka, která dostane o rovných osm nových map více.

Vydání datadisku The British Forces je naplánováno na 3. září s cenou 13 eur.

Uzavírka Trilogie Starcraft II

Konečně se dozvídáme o dalším přídavku, který by měl uzavřít plánovanou trilogii příběhu. Nese název Lecagy of the Void.

Pokud již plánujete předobjednávku, využijte ji a můžete si prolog Whispers of oblivion zahrát už teď a také předběžný přístup do multiplayeru. Další zpráva se hodí modderům, kterým bude stačit pouze jeden ze Strarcraft II titulů a dostanou se k nim assety ze všech přídavků.

Vydání poslední části je naplánováno na tuto zimu a tak nezbývá než čekat. Pro ukrácení můžete shlédnout trailer k Whispers of Oblivion.

MiniNews

Na youtube se objevilo patnáctiminutové video záběrů z hraní Uncharted 4. Očekávaná RTS Act of Aggression vyjde 2. září. Unikly záběry z chystaného Star Wars: Battlefront. Minecraft se brzy dočká příběhové linie díky Minecraft: Story Mode. Na podzim nás čeká Rayman v mobilní plošinovce. V polovině července umřel prezident Nintenda Satoru Iwata. Nový trailer pro Tony Hawk's Pro Skater 5. Pro RPG Dragon Age: Inquisition vychází šestihodinové demo. Vychází velký update pro starší Star Wars KotOR 2. V Číně došlo k povolení dovozu a prodeji konzolí. Chystané Worms WDM nabídne souboje s tanky a v interiérech.

Vyšlo

Hned 2. července vyšla tahová RPG strategie Legends of Eisenwald. O týden později vyšel další díl závodní F1 2015. Zajímavá hackerská simulace TIS-100 vyšla 20. července. Den po ní vychází 5. epizoda 1. série Game of Thrones s podtitulem A Nest of Vipers. Povedená adventura King's Quest vyšla 28. července.

Koupit Legends of Eisenwald(PC)
Koupit F1 2015(PC)
Koupit F1 2015(PS4)
Koupit F1 2015(XOne)
Koupit King's Quest(PC)
Koupit King's Quest(PS3)
Koupit King's Quest(X360)
Koupit King's Quest(PS4)
Koupit King's Quest(XOne)

Článek Herní novinky - červenec 2015: Mafia III, Grip, Warhammer byl publikován 11. srpna 2015 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...