Herní novinky - červen 2015: E3, Project C.A.R.S., Squad

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Need for Speed a Assassin's Creed - květnové herní novinky
  2. Herní novinky - červen 2015: E3, Project C.A.R.S., Squad
  3. Herní novinky - červenec 2015: Mafia III, Grip, Warhammer
  4. Herní novinky - srpen 2015: Mirror's Edge 2, LawBreakers, Anno 2205
Herní novinky - červen 2015: E3, Project C.A.R.S., Squad

I tento měsíc nemůžou chybět herní novinky. Ohlédneme se za uplynulým červnem, ve kterém bylo novinek až moc. Koneckonců začaly letní prázdniny a školáci mají celé dva měsíce volného času, který ne všichni tráví pouze venkovními aktivitami. Nyní se mrkneme na největší herní konferenci E3 nebo na dva nové projekty.

Třikrát „hurá“

V polovině června se do Los Angeles sjelo nespočet novinářů a herních fanoušků kvůli jedinému. Electronic Entertainment Expo alias E3. Oproti letošnímu konání zde bylo opravdu hodně k vidění.

Na E3 nebylo k hnutíNa E3 nebylo k hnutí

Jako každoročně se zde sešli ty největší giganti v herním průmyslu, aby zde ukázali, co nás čeká. Vše začalo premiérovým vystoupením Bethesdy, což jsou tvůrci The Elder Scrolls nebo Fallout. Poté Microsoft překvapil zejména hraním Minecraftu zobrazeného na stole s použitím brýlí pro virtuální realitu. Následně Electronic Arts navnadili diváky novým Mass Effectem. Dále přišel na řadu Ubisoft, který zejména překvapil novou Trackmanií. První den konference pak dovršilo Sony, které mělo hlavním tahákem nové Uncharted 4 i s gameplay záběry.

Vypisovat zde veškeré novinky, nedostalo by se na ostatní. Proto jsme pro zájemce vytvořili velký přehled toho, co se v Los Angeles událo. Samostatný článek o E3 najdete zde.

Project C.A.R.S. 2?

Tvůrci ze studia Slightly Mad Studios, kteří před nedávnem vydali komunitou podporovaný Project C.A.R.S. oznamují vývoj druhého dílu. Není to moc brzy?

Project C.A.R.S. 2 oznámenoProject C.A.R.S. 2 oznámeno

Vznik druhého dílu má být opět úzce propojen s komunitou. Už nyní mohou zájemci přispívat prostřednictvím crowdfundingové kampaně přímo na jejich stránkách. Hráči se sice bojí o klesající podporu prvního dílu, ale vývojáři ujišťují, že podpora neskončí. Nezbývá tak nic, než doufat. Na stránkách WDM portálu slibují 50 unikátních lokací, kde se objeví sníh a bahno. Vozy budou rozděleny do více než 40 kategorií a mělo by jich být více než 200. Přidána by také měla být kooperační kampaň a řada dalších funkcí ke zlepšení sociální stránky hry.

Project C.A.R.S. 2 by mělo vyjít na konzole Xbox One, Playstation 4. Nebude chybět ani PC verze a překvapením je plán vydání hry také na Steam OS. Datum prozatím není znám.

Project Squad

Celkem nečekaný krok přišel od autorů Project Reality. Tento mód byl vytvořen pro Battlefield 2 a stal se jedním z nejlepších. Nyní mají autoři v plánu vydat vlastní hru s názvem Squad. Nyní se snaží tvůrci najít peníze na vývoj přes Kickstarter. Nutno podotknout, že se jim to daří.

Obrázek z ranné verze SquadObrázek z ranné verze Squad

Squad je multiplayerová střílečka, která má snahu přiblížit se co nejvíce realismu. Bojiště bude mít obrovskou rozlohu, kam by se mělo vejít až 100 hráčů. Chybět nebude chybět ani vojenská technika. Zde je k dispozici krátký trailer.

Uvidíme, jak si s touto hrou vývojáři poradí. Prozatím je vše na začátku a kdo ví. Třeba se z něj stane konkurent samotného Battlefieldu. Více informací o hře najdete zde, kde můžete zároveň i přispět.

Remaster Masteru

Fanoušci staré sci-fi strategie Master of Orion mohou jásat. Tato hra vznikla už v roce 1993 a získala si svojí výjimečností tisíce hráčů. Nyní se studio snaží vrátit tuto značku zpět.

Ukázka vesmíru v novém Master of OrionUkázka vesmíru v novém Master of Orion

Dříve se sice původní vývojáři snažili udržet a vylepšovat značku, ale bylo to spíše horší a horší. Poslední třetí díl byl definitivním koncem. Nyní se Wargaming.net rozhodl oživit zašlou slávu jedničky a oznamuje to postřednictvím tohoto traileru.

Prozatím ale není jisté, zda půjde o úplně novou nebo o vylepšenou původní hru. Jedno však jisté je. Můžeme počítat s klasickou hratelností, vylepšenou grafikou a přepracovaným uživatelským rozhraním. Na datum vydání si ale musíme ještě chvíli počkat.

Giga update pro Diablo III

Již brzy se stálí hráči Diabla III dočkají updatu s číslem 2.3.0, který nebude pouhou náplastí na problémy. Hráče čeká zcela nová zona, staronový předmět, převzatý z Diabla II a další.

Hlavní novinky vyšlého updatuHlavní novinky vyšlého updatu

Novou zónou je Ruins of Sescheron, která bude plná barbary a prostředí zde bude umístěné do zasněžených hor. Zde bude právě možné získat unikátní předmět jímž je Kanai's Cube. Pomocí něho budete moci rozebírat a skládat předměty. Upravení se chystá pro Adventure mód, kde se vývojáři snazí o lepší tempo a bounty odměny. Navíc přibudou další set itemy a legendární zbroj.

Update byl uveden do provozu koncem června a kdo si od té doby nezahrál, může se těšit na tyto novinky.

Další datadisk pro Crusader Kings II

Stále a stále se na Crusader Kings II řítí nové a nové přídavky. Tento měsíc nemůže být výjimkou a vývojáři odhalují další datadisk nesoucí název Horse Lords.

Nový datadisk Horse LordsNový datadisk Horse Lords

Tento datadisk tentokrát přidává Mongoly. Mapa bude opět o něco rozšířena na východ, přibudou nové systémy následnictví a nějaké nové techniky. Hlavní novinkou je nomádský styl osídlování a kralování. S tím přijdou nové možnosti v diplomacii. Velký důraz bude kladen na kmenové uspořádání, kde budou rozřířeny prvky závazků k přísahám. V rámci války půjde nabrat většinu populace, což z armády prakticky udělá nepřemožitelnou­ vlnu.

Datum vydání zatím není znám. Pro ukrácení času můžete shlédnout tento trailer.

Mininews

Tahová strategie XCOM 2 vyjde pro PC již v listopadu tohoto roku. Multiplayerová střílečka Dirty Bomb vstupuje do bestatestování. MMOFPS Planetside 2 přišla na platformu PS4. Batman: Arkham Knight byl stažen se Steamu kvůli technickým potížím. Tvůrci Painkillera chystají novou střílečku.

Vyšlo

Hned první červnový den byl obohacen sandboxovou adventurou LEGO Worlds. Další den vyšla zdarma MOBA akce od Blizzardu s názvem Heroes of the Storm. Další LEGO adventura pak vyšla 12. června, LEGO Jurassic World. Rocksteady si na 23. červen přichystalo další díl akčního Batmana s podtitulem Arkham Knight. Den poté byl vypuštěn další ročník závodního MotoGP 15.

Koupit Heroes of the Storm Starter Pack (PC)
Koupit LEGO Jurassic World (PC)
Koupit LEGO Jurassic World (PS3)
Koupit LEGO Jurassic World (X360)
Koupit LEGO Jurassic World (PS4)
Koupit LEGO Jurassic World (XOne)
Koupit LEGO Jurassic World (PS Vita)
Koupit Batman: Arkham Knight (PC)
Koupit Batman: Arkham Knight (PS4)
Koupit Batman: Arkham Knight (XOne)
Koupit MotoGP 15 (PC)
Koupit MotoGP 15 (PS3)
Koupit MotoGP 15 (PS4)
Koupit MotoGP 15 (XOne)

Článek Herní novinky - červen 2015: E3, Project C.A.R.S., Squad byl publikován 15. července 2015 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...