7 nejočekávanějších her roku 2015

Sponzorované odkazy:

7 nejočekávanějších her roku 2015

Koušeme si nehty a přecházíme z místa na místo při zmínce o jednom z následujících titulů. Pomyslně posouváme čas, aby již naše hra vyšla a my konečně okusili, co trailery slibují..

Her, jež mají vyjít v příštím roce, je opravdu nespočet. Herní magazín se však pokusil o shrnutí a utvoření sedmi nejlepších a dle redakce i nejočekávaněj­ších. Kdo se tedy vlezl do užšího výběru? A čeho se redakce herního magazínu již nemůže dočkat?

Overwatch

Začneme hned největší peckou společnosti Blizzard entertainment, o které jsme Vás již informovali v novince z BlizzConu 2014. Právě na letošním BlizzConu, což není tak dávno, byl Overwatch představen široké veřejnosti, která jej ihned pojala za nejočekávanější hru. V lednu 2015 má sice vyjít dlouho očekávaná beta Heroes of the Storm a do konce roku snad i plná verze, to s čím přišel Overwatch však naprosto převálcovalo oblíbenou MOBA hru. Během příštího roku by měla vyjít betaverze této originální FPS střílečky, na BlizzConu 2015 nás doufejme Blizzard překvapí i plnou verzí. A v čem má být Overwatch tak originální?

12 Championů Overwatch12 Championů Overwatch

Ti z Vás kdo hráli Team Fortress společnosti Valve mohou zpozorovat jisté podobnosti, v podobě rolí, které budou jednotliví hráči zastávat. Bude možné hrát za support, healovat své spoluhráče a všelijak jim pomáhat, offense, pokud Vás baví spíš nepřátele zabíjet a předhánět se v „killech“, defense, jestliže rádi „kempíte“ a spíše bráníte důležité pozice a v poslední řadě tank, jehož úlohu snad ani nemusím představovat. Dosud známe dva herní módy, kterými se hra bude pyšnit, a to „Payload“ a „Point Capture“. V obou případech se hráči rozdělí na „útočící“ a „bránící“ s tím, že v Payload musí útočící banda „přepadnout“ jistý konvoj s bombou a následně jej dopravit na určené místo, zatímco v Point Capture jsou jisté podobnosti s Capture the flag a útočící hráči budou mít za úkol ovládnout co nejvíc pozic na mapě, s tím, že bránící strana jim v tom má, co nejefektivněji zabránit. Zatím máme na výběr z 12ti hrdinů, jejichž počet se však bude jistě zvětšovat. Vývojáři společnosti Blizzard se shodli na tom, že módy budou hrány způsobem 6v6, což je v porovnání s ostatními FPS střílečkami rovněž originální. Mnoho lidí si na 12 hráčů v poli již otevřeně stěžují, myslím ale, že Blizzard ví co dělá a ospravedlňují svůj tah tím, že to hře přinese mnohem větší stabilitu. Zajímavé je také to, že lze jednotlivé charaktery během hry měnit. Vyvíjí se pro Vás hra zle a vy potřebujete dalšího „defensmana“? Není problém, na příští kolo si jednoduše vyměníte hrdinu. V neposlední řadě již vývojáři zveřejnili absenci, většinou oblíbeného módu „Deathmatch“, neboli všichni proti všem, s odůvodněním, že si nepřejí, aby se hráči soustředili na své killy a nepředháněli se v nich, nýbrž naopak, pracovali jako tým a výsledek spočíval ve vzájemné spolupráci.

Myslím, že Overwatch má všechny aspekty k tomu, stát se nejočekávanější hrou roku 2015.

The Witcher 3: Wild Hunt

A teď něco pro příznivce RPG a fanoušky Zaklínače. Třetí díl oblíbeného polského příběhu o Zaklínači, s názvem Divoký Hon, byl odsunut na 19. května 2015 a spoustě nedočkavců již doslova skřípou zuby. Zaklínač si získal své zastánce nejen z řad fantasy nadšenců, ale již také z komunity hráčů RPG her, ačkoliv se tyto dvě společnosti často prolínají.. Dostupný by měl být, jak jsme již zvyklí na PC, XBoxPlaystation, takže zkrátka nepřijde žádná z podporovaných platforem. O čem by tedy nový Zaklínač měl být a co nového se chystá?

Z předešlých dílů jsme byli zvyklí na bohatý arsenál zbraní a kouzel, jenž vedl k originálním destrukcím a eliminacím nepřátel v hojném počtu. Třetí díl The Witcher má být však jiný. Vývojáři ze studia CD Projekt RED upustili od rozšiřování kouzel a dle hesla, kvalita je lepší než kvantita, vyšperkovali samotný boj s mečem. Nechali se také slyšet, že do hry promluví řada nových monster, které, jak již z podnázvu napovídá, bude třeba i stopovat. Jejich naleznutím však nic nezískáte, ještě je potřeba přijít na to, jak je zlikvidovat. Eliminace monster má být jiná než dřív a bude potřeba se zamyslet nad nejefektivnější kombinací, což do hry přinese i značnou dávku taktiky.

Mimo to všechno je pro nás údajně přichystán, doslova gigantický, otevřený svět, jenž svou velikostí předčí i obrovské světy Skyrim, které všichni zcela jistě známe. Vše má být opět podbarveno skvělou hudbou a nejrůznějšími audiovizuálními vychytávkami, na které jsme již ze sérií Zaklínače zvyklí.

Batman: Arkham Knight

Další, dlouho očekávaná hra, jež byla posunuta na rok 2015 je nový Batman: Arkham Knight. Pravděpodobně poslední díl ze série Arkham, jenž Rocksteady studio představí již v létě nového roku. Vývojáři šli dle všeho správným směrem a rozhodli se tuhle známou, komiksovou pecku, rozšířit do větších rozměrů. Oba předešlé díly, Arkham AsylumArkham City, byly výborné hry. Arkham Knight je má však ve všem předčít. Všemi známé město Gotham bude podle všech informací několikanásobně zvětšeno, do hry by tedy měla vstoupit větší svoboda, která s sebou, doufejme, ponese i více možností. Že si pro nás kluci z Rocksteady připravili více možností potvrzuje i jejich návrh Batmobilu, se kterým půjde podnikat spoustu zajímavých věciček. Nejenže se pořádně proženete po rozlehlých ulicích Gotham City, ale v případě nebezpečí, vytvoříte z nadupaného sporťáku, nedobytný tank. Další nové vymoženosti přinese eliminace nepřátel, která by měla být, dle všeho rychlejší, efektivnější a na pohled přívětivější. Batman by měl nabýt schopnost zpomalení času, podobně jako u Max Payna bullet-time a dostat několik nových hračiček mimo bezkonkurenční Batmobil.

Samotný příběh Arkham Knight navazuje na poslední díl, kdy se Bruce Wayne zbavil Jokera. Ten ve hře tedy vystupovat nebude, těšit se však můžeme na jiné záporáky, s nimiž se bude třeba vypořádat. Strašák, Dvojí-tvář, Tučňák či Harley Quinn.. ti všichni jsou připraveni do hry promluvit a pokusit se zabránit Vám udržet město Gotham mírumilovné a bezpečné.

Poslední dobou se velmi spekuluje i o multiplayerové verzi Batmana, vývojáři však všechny spekulace popírají a naopak říkají:* „Na multiplayer nemáme čas. Chceme se soustředit na vytváření toho nejlepšího single-playerového zážitku a rozhodně si nemyslíme, že element multiplayeru je to, co by hře chybělo.“* Hra je naplánovaná na 2. června 2015 a nám nezbývá než čekat.

EVOLVE

Posbírala všechna ocenění a sebevědomě se označuje za hru roku 2015 – to je Evolve!

Měla by vykvést spolu s prvními kvítky na počátku jara a média jdou ruku v ruce s vývojovým studiem Turtle Rock, kterému opravdu vše nahrává k tomu, aby bylo Evolve nejen hrou nejočekávanější, ale také nejúspěšnější. A kdo jsou vůbec Turtle Rock? Možná je znáte z jejich předešlého počinu, Left 4 Dead, který firmě přinesl nemalé úspěchy. Od Evolve lze tedy očekávat podobnou kvalitu a styl provedení jakým se pyšnily i „jatka zombíků“. Za zombie jsou však na scénu pozvány monstra jako vystřižená z Vetřelce a místo mečů a pistolek přijdou na řadu pulsní děla a laserové zbraně. Jak již asi tušíte, Evolve bude zasazena do budoucnosti a Vaše výstroj, včetně schopnosti nepřátel tomu budou přizpůsobeny. Podobně jako u své předešlé hry, vývojáři soustředí síly právě na multiplayer a online hraní. Stejně jako předtím půjde o spolupráci s třemi dalšími spoluhráči a společný cíl, kterého je zapotřebí dosáhnout. V Left 4 Dead šlo o eliminaci, naprogramovaných a někdy doslova bezhlavých zombie, Evolve však přinese nový prvek do hry, a sice, možnost hrát i za „špatnou“ stranu, tedy monstrum. Bude více než zajímavé sledovat, jak hru pojmou hráči monster, či týmy sestavené za účelem jejich zabití.

10. února 2015, zbystřete a rozhodně neopomeňte zjistit, zda je oněch vyhlášených 60 ocenění na místě, či ne.

Battlefield: Hardline

Když se řekne Battlefield, většina z nás si vybaví střilečku. Ba co víc, armádní střílečku. Ano, o tom byly všechny díly Battlefieldu až do teď.

V roce 2015 vychází dlouho očekávaný díl Battlefield: Hardline a místo vojáků a tanků si zahrajeme, tak trochu na „policajty a zloděje“. Zda-li za tento krok může vzestup GTA, Payday, či jiných žánrů podobného typu, či prostá, lidská touha krást, nikdo neví. Vývojová společnost EA však představila gameplay trailer s několika neuvěřitelnými záběry a jistou „battlefieldovost“ tam rozhodně nepřehlédnete. Možností bude opravdu mnoho a v roli policisty například nebude problém odstřelovat nepřátele z vrtulníku, či zatýkat namísto zabíjení. Naproti tomu zloduši okusí** jízdy na motorkách** a nekontrolovatelný úprk otevřeným městem. Cílem hry je pro padouchy ukrýt lup, zatímco strážci zákona jej musí zajistit. Nejvíce se očekává multiplayerová verze hry, jenž vnese do stereotypních onlinovek kus zábavy a originality.

Hra má být údajně jakýmsi rozšířením Battlefield 3, bude tedy podporována všemi známými, herními platformami, včetně PlayStation 3 a Xbox 360.

Redakce herního magazínu je nesmírně natěšena na 17. Březen, kdy má hra vyjít.

Street Fighter V X Mortal Kombat X

Zkrátka nepřijdou v příštím roce ani hráči bojových her. Na pořadníku jsou hned dvě nejnovější vydání Street Fightera a Mortal Kombat. Která z těchto her je lepší, či „kultovnější“ je bezpochyby individuální, proto jsem se rozhodl oznámit je jako jednu. Zatímco Mortal Kombat X přichází s luxusní grafikou, novými fintami k poražení soupeře a nadupaným trailerem, Street Fighter V se drží své pozice uměřeného klasika a z nového traileru lze vyčíst snad jen o něco lepší grafická vybarvenost a kooperace s předměty arény, což dříve nebývalo zvykem.

Lidé se, dle mého názoru, dělí na dvě poloviny. Ti, kteří dávají přednost zábavě za každou cenu a hrají Mortal Kombat a pak klasici, věnující se serióznímu hraní Street Fightera.

Do které skupiny patříte po zhlédnutí trailerů vy?

Homefront: The Revolution

Mezi poslední trháky jsme zařadili Homefront. Přesněji řečeno Homefront: The Revolution. Antiutopistická hra z prostředí Spojených států za jejímž vznikem stálo mnoho problémů a nejasností. Společnost Crytek, vlastnící značku Homefront byla na hraně bankrotu, a tak byla nucena projektu se vzdát a prodat jej. Naštěstí je zřejmě osudem, že má hra vyjít, odkoupila ji společnost Deep Silver, jež vložila výtvor do rukou novému, vývojovému studiu Dambuster a dle již vydaného traileru se máme opravdu na co těšit. Čeká na nás nejenom nespočet interaktivních akcí plných napětí a taktiky za osvobození utlačované, antiutopistické Ameriky, ale také další otevřený svět, plný přístupných tunelů, kanálů a jiných stok, do kterých, jste od začátku příběhu prakticky vhozeni. Vzhledem k tomu, že datum vydání není zcela určeno a tvůrci se k tomu nehodlají vyjadřovat je velkou neznámou, zda Homefront v novém roce vůbec uvidíme. Všechno však nasvědčuje tomu, že ano.

Kingdom Come: Deliverance

Ano, víme. Otevřeně hlásáme o sedmi nejočekávanějších hrách roku 2015 a nyní přidáváme osmou? Prakticky vlastně devátou? Nu což, příští rok bude kvalitními hrami jen a jen nabitý a k představení všech očekávaných herních titulů by nestačila jediná novinka. Přiznáváme, že jsme si nadpis poněkud přibarvili, tato hra však, u valné většiny z Vás, k nejočekávanější patřit nebude. Nebo spíš zatím nepatří. Poněvadž, ruku na srdce, kdo z Vás o ni již slyšel? Skalní fanoušci počítačových her určitě. Ti, jenž čerpají z „lidských zdrojů“ však nikoliv a právě pro ty, jsme se rozhodli přidat pár vět o Kingdom Come.

Kingdome ComeKingdome Come

Jestliže Vám Kingdom Come nic neříká, u názvu Warhorse Studios to bude jistě jinak. Kdo by neznal české, herní skvosty Mafia, či Operation Flashpoint, které mají Warhorse Studios na svědomí. Myslím, že na těchto hrách s českým dabingem, začínal nejeden čtenář a věrný hráč. Jestli jste si však mysleli, že společnost WS patří do starého železa a na nic nového než pokračování Mafie se nezmůžou, byli jste na velkém omylu.

V roce 2015 má na svět přijít nová, česká, RPG hra Kingdom Come: Deliverance, právě z dílny studia Warhorse. Vzhledem k finančním důvodům je pod záštitou platformy Kickstarter a protože je alpha verze již „venku“ víme, že všechna očekávání byla naplněna.

Kingdome Come je zasazená do období středověku v Čechách. Zapomeňte tedy na démony, monstra, kouzla, či nesmyslná salta s mečem. Základním stavebním kamenem hry je důvěryhodnost a autentičnost. Za vývojem stojí nejen grafici a tvůrci počítačových her, ale také historici a jiní. Některé informace sice hovoří o drakovi, který se má ve hře ke konci objevit, na to je však potřeba vyčkat plné verze, která by měla přijít právě během příštího roku. Asi nejzajímavější skutečností ohledně hry je cyklus, kdy se pravidelně střídá den a noc a lidé, počítačově naprogramovaní, dělají celý den své potřeby. Ráno vstávají a snídají, odpoledne hodují a pijí, večer pak ulehají ke spánku. Rybáři rybaří, dřevorubci kácí stromy, tedy do té doby, než je čas přestávky. A opovažte se vyrušit někoho z nich během svačiny! Faktor přirozenosti je v Kingdom Come velice důležitý a údajně na něm mají záviset i Vaše mise. Dostanete například více grošů, načapete-li úkolujícího po pár pivech v hospodě, než před spaním v posteli.

Řinčení zbraní, naštvaní lidé a středověké krčmy v Kingdome Come jsou bezesporu nejočekávanější českou herní aktivitou za několik posledních let a vzhledem k roku 2015, rozhodně tou nejočekávanější událostí z místních luhů a hájů..

Článek 7 nejočekávanějších her roku 2015 byl publikován 8. ledna 2015 v 05.00 v rubrice Hry a Novinky. Autorem článku je Šimon Wlosok. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...