World of Tanks – Neuvěřitelný svět tanků!

Tagy:  WoT, World of Tanks, RPG, tanky, tank, dělostřelectvo, stíhač tanků, USA, Rusko, N ěmecko

Sponzorované odkazy:

World of Tanks – Neuvěřitelný svět tanků!

Je to zhruba rok a půl, co jsme vás informovali o chytlavé akci World of Tanks (odkaz zde ) Kdo by byl tušil, že se po takové době budou tyhle tanky těšit stále větší oblibě a to nejen mezi běžnými hráč, ale i mezi hráči svátečními. Aktuální recenze se vším všude je tady!

Jak začít?

Zopakujme pro nováčky, jak vlastně s World of Tanks začít. Je to jednoduché. Stačí navštívit oficiální stránky zde, zaregistrovat se a stáhnout si instalačního klienta. Skrze něho se pak hra automaticky stáhne a nainstaluje včetně nejnovějších aktualizací. Přes tohoto klienta se hra vždy spouští, čímž máme zaručenou aktuální verzi hry.

Výběr tanku

A jak že to ve hře vlastně funguje? Nejdříve si vybereme z široké nabídky tanků. Ty jsou jednak rozděleny dle států (např Rusko, USA, Německo) a v každém takové skupině samozřejmě nalezneme tanky specifické pro danou frakci. Dále probíhá dělení na 5 odlišných druhů tanků, z čehož má každý jinou specializaci.

Lehké tanky jsou nejrychlejší a nejmobilnější. Svou roli sehrají především při průzkumu a odhalování pozice nepřátel. Díky jejich rychlému pohybu je také obtížné je zasáhnout. Opakem jsou těžké tanky, které mají tlustý pancíř a jen tak něco je nezničí. Jsou samozřejmě pomalejší, ale o to větší mají výdrž a poškození. Střední tanky jsou pak kompromisem mezi prvními dvěma druhy.

Speciální třídou je dělostřelectvo, které bez problému zničí soupeře na druhém konci mapy. Za to však platí dlouhou dobou nabíjení a poměrně malou přesností. Damage je však větší než u těžkých tanků. Poslední třídou je stíhač tanků, což je jakýsi kříženec těžkého tanku a dělostřelectva. Obvykle nemá otočnou hlavu a při střelbě jiným směrem se musí otáčet celé vozidlo. V přední části vozu mívá nejsilnější brnění a umí páchat největší škodu ve hře. Každý typ má své pro a proti, takže žádná volba vlastně nemůže být špatná.

Systém

Tank jsme si už vybrali a co teď? Stačí jeden kliknout v menu a jsme automaticky připojeni do bitvy. Po načtení hry se ještě 30 sekund čeká na hráče s pomalejším připojením. Taková pauza je pro většinu hráčů skutečně otravná.

Při hraní je pak třeba spolupracovat s ostatními spoluhráči, zároveň se krýt a doplňovat se, jinak je šance na výhru mizivá. Cílem celé hry je obsadit základnu nepřítele nebo zničit všechny soupeře, což se odehrává na hned několika různorodých mapách. Jedna taková hra trvá asi deset minut a skvělé je, že pokud jste zničeni, nemusíte čekat do konce kola. Stačí se odpojit, vzít jiný tank (protože ten původní zůstává v probíhající hře) a začít hru jinou.

Za své činy ve hře získáváte peníze a zkušenosti. Právě díky tomuto RPG prvku je World of Tanks natolik návykovou hříčkou. Zábavu lze ještě znásobit hraním s kamarádem. Ve hře samozřejmě funguje i friend list, kde si všechny známé přidáme a následně můžeme vytvářet čety. Čety nám umožňují napojit se do bitvy s kýmkoliv.

Výzkum a VIP účet

Nyní se podívejme, co s nabytými zkušenostmi vlastně lze provést. V první řadě lze odemykat nové vybavení pro náš tank. Nové pásy například zrychlí otáčení vozidla, lepší hlaveň zvýší poškození a motor zase rychlost vozidla. Takové kusy vybavení jsou přitom zařazeny ve stromu a tak je nutné je odemykat postupně. Prostřednictvím takového stromu pak skrze zkušenosti odemkneme další tanky. Vše odemknuté je pak třeba koupit za herní peníze.

Získávání zkušenosti, tanků i herních peněz lze zrychlit o 50% zakoupením VIP účtu za reální peníze, který je jen dočasný. Díky VIP účtu lze vytvořit také početnější čety (standardně jsou max dvoučlenné).

Hodnocení

World of Tanks si zakládá na hratelnosti, jednoduchém a efektivním systému. Mínusem je bohužel grafické zpracování, které nemůže konkurovat novodobým hrám. WoT se o to však ani nesnaží a zaměřuje se na vylepšování RPG prvků, nových tanků a map. Hráči si tento nanejvýš povedený titul mohou zahrát víceméně zcela zdarma a vše je navíc kompletně česky – včetně fajnového dabingu. Co víc si dnešní tankista může přát?

Hodnocení redakce:  88 %

Výhody:

  • Hratelnost
  • Atmosféra
  • RPG systém
  • Víceméně zdarma
  • Český dabing

Nevýhody:

  • Grafika

Článek World of Tanks – Neuvěřitelný svět tanků! byl publikován 2. dubna 2013 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...