Footbal Manager 2012 – Vynikající, ale ne pro každého

Tagy:  Fotbalový manažer, fotbalový trenér, fotbalové statistiky, nejlepší fotbalový manažer 2012, fotbalová hra, fotbal, football, kopaná

Sponzorované odkazy:

Footbal Manager 2012 – Vynikající, ale ne pro každého

Začínáme

Footbal Manager 2012 je nejnovějším dílem veleúspěšného fotbalového manažeru. I když tento herní styl rozhodně není pro každého, fanoušci taktizování a fotbalu si určitě přijdou na své. V tomto dílu se objevila řada novinek, které mohou ročník 2012 vynést na výsluní. Pojďme si je i celou hru představit.

Footbal Manager 2012 I.Footbal Manager 2012 I.

Specifická hra

Série Footbal Manager byla vždycky rozporuplnou hrou, kde jedna skupina hráčů trpělivě koukala do statistik, porovnávala údaje zápasů, mluvila s hráči a dělala těžká rozhodnutí. Ač si tito jedinci návykovou hru užívali plnými doušky, zbytek herní populace smysl hry nikdy nepochopil a tak existuje spousta kritiky a nepěkných narážek na tuto hru. Fotbalové manažery není radno soudit (a už vůbec ne odsuzovat) podle screenshotů či videí dostupných na internetu. Tento typ hry má v sobě něco, co můžete pochopit jen pomocí vlastní zkušenosti. Proto neváhejte a vyzkoušejte to na vlastní kůži.

Footbal Manager 2012 II.Footbal Manager 2012 II.

Novinky

Velká změna doznala v celkovém prostředí hry a tedy i v ovládání. Fanouškům předchozích dílů může chvíli trvat, než to, co potřebují, v nabídce naleznou. Postupem času ale jistě stejně jako já uznají, že celková změna vylepšila přehlednost a ovladatelnost celého titulu.

Další novinkou je možnost přidávat lig během rozehraných her. I když se taková drobnost zdá téměř nepovšimnutelná, brzy zjistíte, na kolik v některých situacích přijde vhod. Vynikající novinkou, tentokrát již dobře viditelnou, je zobrazení všech informací při najetí kurzoru myši na konkrétního hráče. Díky tomu máte vždy vše přehledně seřazeno a tzv. po ruce.

V porovnání je největším překvapením mnohem propracovanější komunikace s hráči, než jak tomu bylo doposud. Hráč volí nejenom co konkrétního říci, ale také jakým tónem. Můžete tak vystihnout úmysl proslovu velice přesně. Vaše slova mají na hráče i celý tým značný vliv a tak pomocí komunikace dokážete doslova kouzla. K dispozici jsou také meetingy, které můžete svolat dle vlastní libosti. S hráči můžete mluvit prakticky kdykoliv, při střídání, před i mezi zápasy. To vše dodává možné komunikaci ohromné možnosti.

Poslední změnou jsou přestupy hráčů, které se staly o něco těžšími. Kluby si své dobré hráče pevně drží, nabízí jejich prodej jen za zcela přehnané částky a vaše rozumné návrhy smetou ihned ze stolu. Se správnou taktikou a načasováním ale lze i toto překonat. Od hráče se však vyžaduje značná vychytralost.

Zpracování

Grafické zpracování je v titulech jako Footbal Manager méně nedůležité, než jak tomu bývá u akčních her či adventur. Přesto se vývojáři rozhodli zpracovat i tento prvek solidně a zodpovědně. Hráči se tak mají na co těšit. Po problémech s některými hráči a jejich statistikami, se kterými jste se mohli setkat v předchozích dílech, bylo dotaženo všechno téměř do dokonalosti. Pokud pomineme pár drobných detailů, vše působí velice věrohodně a odpovídá realitě.

Footbal Manager 2012 III.Footbal Manager 2012 III.

Hodnocení

Footbal manager 2012 nabízí spoustu novinek a změn, které jistě většina hráčů uvítá. Rozsáhlé možnosti komunikace a vylepšený systém ovládání značně vylepšují titul a jistě také přiláká nové fanoušky. Nutné však je zopakovat, co již bylo řečeno v úvodu, a sice, že tento herní styl si své hráče doslova vybírá a tak se setkáte se značně rozdílnými názory. Osobně však uznávám tento titul jako nejlepší současný fotbalový manažer.

Výhody:

  • Propracovanost
  • Hratelnost
  • Chytlavost

Nevýhody:

  • Není pro každého

Moje hodnocení:  80 %

Kupte si Football Manager 2012 PC na xzone.cz

Článek Footbal Manager 2012 – Vynikající, ale ne pro každého byl publikován 30. března 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...