Power Rangers – Super Legends

Tagy:  Power Rangers, Strážci vesmíru

Sponzorované odkazy:

Power Rangers – Super Legends

Před X lety vtrhl i na naše obrazovky díky komerční televizi TV Nova seriál Strážci vesmíru (v originále Power Rangers). Se sebezapřením musím říci, že jde o seriál vskutku kultovní a zvláště děti předškolního a mladšího školního věku byly unešeni. Rozhodně k fandům seriálu ani filmových zpracování nepatřím, neboť scénáře jednotlivých epizod byly tak plytké a vždy se stejným průběhem, že si raději dám celodenní maratón s Esmeraldou. A to je co říci. A když už je něco úspěšné, musí se na tom zarobit co nejvíce. A tak vzniklo i několik PC/konzolových her. Tu nejnovější si dnes zrecenzujeme. Vypískejme Power Rangers – Super Legends!

Příběh jako z pornofilmu

Stejně jako v seriálu i zde jde o zničení Lorda Zeda pomocí pětice náctiletých strážců, jejich velitele Zordona a Alfy. Pokud jste tedy viděli alespoň jeden jediný díl, okamžitě víte jak celá hra bude probíhat a musí vám být jasné, že tady vás žádný intelektuální orgasmus opravdu nečeká. Kromě obligátní záchrany světa, je třeba i vysvobodit ostatní strážce z jiných časových pásem. A to všechno pobíjením zedových noshledů a nakonec Zeda samotného.

Morfujeme!

Hra je tedy koncipovaná jako klasická a ničím zajímavá arkádová skákačka kombinovaná s bojovkou. To by nebylo ještě tak tragické, kdyby ovšem levely byly koncipované originálně a jejich design byl líbivý a hlavně funkční. Disney Interactive na tuto hru, ale asi zaměstnal pár náhodných vývojářů z prvního stupně pomocné školy a podle toho to také dopadlo. A nezachraňuje to ani možnost hrát ve dvou na jednom počítači.

Mísení různých žánrů je populární, ale zkombinovat i naprosto odlišné mechanismy tak, aby vše fungovalo je kumšt. V Power Rangers – Super Legends se objevují i lehké RPG prvky, takže vaši strážci se postupně vylepšují, zlepšují se jim statistiky a dostávají nová komba. A tak se dostáváme k tomu hlavnímu – soubojům. Teď asi čekáte jak se konečně rozepíšu v pozitivním tónu o tom, že souboje jsou naprosto perfektní, akční a dechberoucí. Tak to pak spěte dál. Už dlouho jsem neviděl hru, kde by byly souboje tak nehorázně sterilní a nudné. Inteligence nepřátel je na úrovni demence, což by se dalo snést, ale když nepřítele srazíte k zemi, musíte čekat než vstane a teprve poté se do něj opět pustit. Proč ho nemohu na zemi nějakým efektním způsobem dorazit a musím čekat 5 sekund, než se ten jouda uráčí vstát??? Pohybů a kombo úderů je sice hodně, ale jejich zpracování je maximálně průměrné (což je pro hru vlastně pochvala).

Povolávám sílu MegaUltraGiga­TeraSuperzorda!

Třešničkou na dortu v každé seriálové epizodě byl souboj s bossem. Na něho síly strážců nestačili a tak bylo načase povolat do služby Megazorda. Tady je patrná inspirace jiným fenoménem – Transformers. Prostě jde o souboj megarobotů. To co vypadalo konečně trošku akčně se podařilo vývojářům školácky zazdít. Tyto vrcholné souboje probíhají pomocí minihry, kdy jen mačkáte určené klávesy! To snad nemůže bavit nikoho.

Grafika a zvuky? Jedním slovem mizérie. Hra je tvořená pomocí cell-shaded technologie, což má evokovat komiksové zpracování a zároveň tato věc umí výborně maskovat různé chybky a celkově špatnou grafiku vylepšuje. Jenže i takovou tutovku tvůrci spalují a grafika je tak hnusná, neostrá, nevýrazná, atd. Cut scény jsou na tom snad ještě hůř. Hudba naštěstí víceméně absentuje a zvuky jsou stereotypní.

Pokud vám někdo nabídne tuto hru, tak s díky odmítněte, polejte se svěcenou vodou a celý den odříkávejte otčenáš. Tato hra by měla být již z principu zakázaná.

Hodnocení hry: 15%

Power Rangers – Super Legends video trailer:

Koupit Power Rangers: Super Legends za 399,–Kč

Článek Power Rangers – Super Legends byl publikován 10. února 2008 v 20.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...