Chimparty a Knowledge is Power: Decades - Hodnotíme novinky na PlayLink

Sponzorované odkazy:

Chimparty a Knowledge is Power: Decades - Hodnotíme novinky na PlayLink

PlayLink se neustále rozšiřuje a přichází další vlna her na tento systém ovládání u konzole PS4. Kdo by náhodou neznal PlayLink, tak to je nové ovládání některých her na PS4 pomocí mobilních telefonů v kooperaci několika hráčů. Tato možnost umožňuje hrát hry v podobném duchu jako na Nintendo Switch a to v kooperaci třeba čtyř hráčů před jednou obrazovkou.

Někdy sledujete interaktivní film, při kterém společně rozhodujete o dalším průběhu a osudu celého příběhu, jako v případě her Planet of the Apes: Last Frontier a Hidden Agenda. Ve hře SingStar Celebration jsme zase mohli potrénovat svoje hlasivky, kdy telefon sloužil jako mikrofon. Objevili jsme pravdu o své rodině a přátelích ve hře That’s You!, nebo potrénovali naši mysl ve hře Knowledge is Power a jen si pohráli a pobavili ve hře Frantics.

Dokážeš se trefit do koše?Dokážeš se trefit do koše?

Nyní přichází další řada her, a my jsme se pustili do hodnocení dvou nejzajímavějších a sice Chimparty a Knowledge is Power: Decades.

Chimparty je opičí zábavou

Nejdříve se pustíme do Chimparty. Hra je určena pro jednoho až čtyři hráče. Samozřejmě jeden hráč si hru moc neužije, titul sice nabízí malou výzvu, ale ta pravá zábava roste s počtem hráčů. Chimparty nabízí 18 různých miniher a to buď v deskové hře, kdy za úspěchy v minihrách dostáváte určitý počet hvězdiček, které určují, o kolik náš opičák postoupí. Poslední hází kostkou a určuje další z řad miniher. Desková hra obsahuje i několik dlaždic, které vás posunou dopředu či dozadu. Dále kostkou lze také vytočit třeba výměna, takže férovost tu úplně neplatí, ale rozhodně se jedná o slušnou zábavu.

Pak se můžete pustit do náhodných her, nebo her dle vlastního výběru, zde už o vítězi určuje čistě počet vybojovaných hvězdiček ve dvaceti vybraných nebo náhodných minihrách. Ovládání přes mobil je jednoduché, takže si hru mohou užít jak děti, tak dospělí. Každá minihra, má i několik různých prostředí a překážek, které lze libovolně kombinovat, takže si svoje hry užijete v džungli, pirátské lodi, strašidelném domě a na mnoha dalších místech, kdy vám vše třeba ztíží duchové, nebo kouzelné dveře.

Jedna ze zábavných miniherJedna ze zábavných miniher

Svého vlastního opičáka si můžete i různě upravovat, postupem si odemykáte jednotlivé kousky oblečení, jako jsou boty, klobouky a brýle, nebo jiné doplňky. Díky tomu si můžete svojí opičku přizpůsobit dle vašeho vkusu. Musím říct, že již ve dvou hráčích jsme se u hry náramně bavili, ale ve čtyřech je hra ještě lepší i když občas nastává chaos a i přes úpravu máte problém v některých minihrách, kde se toho děje trochu více najít svého opičáka. Hra splňuje to co PlayLink dělat má, zasednout občas s přáteli a užít si kooperativní jednoduché hraní, které ocení i příležitostní hrá­či.

Hodnocení redakce:  90 %

Knowledge is Power: Decades chytrost vítězí

Hra Knowledge is Power nabídla jako jedna z prvních her na PlayLink slušnou zábavu, při které jste si procvičili svůj mozek. Námět titulu vychází ze hry Buzz, jenž byl populární na PS2 a PS3. Prostě si to s bandou přátel rozdáte ve vědomostní hře plné různých otázek všemožných směrů. Není divu, že se hra dočkala dalšího dílu. Knowledge is Power: Decades. Jak již název napovídá, zdejší témata se zaměřují pouze na oblast popkultury od 80 let minulého století až po současnost, takže si zde užijete otázky převážně na filmy, hudbu, nebo televizní show.

Každý chce otázku z jiné dekádyKaždý chce otázku z jiné dekády

Kromě užšího zaměření otázek, nabízí hra nové minihry mezi klasickými otázkami, nové postavy, za které budete ve vědomostní show hrát a nové záškodnické dovednosti, jak to protihráčům znesnadnit. Bohužel titul zatím neobsahuje českou lokalizaci, jako má předchozí díl, takže bez slušné znalosti angličtiny, nebo jiného světového jazyka si jej neužijte. Po pár odehraných kolech vás navíc jistě začne iritovat, že není možné přeskočit úvodní tlachání moderátora. Jinak se opět jedná o zábavnou vědomostní hru.

Hodnocení redakce:  80 %

Článek Chimparty a Knowledge is Power: Decades - Hodnotíme novinky na PlayLink byl publikován 26. listopadu 2018 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...