Desítka Česko – Jak moc znáš Česko?

Sponzorované odkazy:

Desítka Česko – Jak moc znáš Česko?

Jedna z nejlepších deskových her letošního roku se dočkala dalšího dílu a rovnou zaměřeného pouze na české hráče. Díky společnosti Mindok, která se postarala o vydaní a lokalizace původní hry, tak světlo světa spatřila defacto nová hra, a to Desítka Česko. Nově Vás čekají otázky přímo zaměřené pouze na naši zemi, ve všech možných okruzích, jenž vás jen napadnou. Jedná se ale o stejnou zábavu, jako u předchozího dílu?

Pohled do krabicePohled do krabice

Smart box jiné barvy

Začneme u balení, to je skoro úplně stejné, jako u původní Desítky. Šikovná otevírací krabička a v ní nalezneme kromě malých pravidel smarbox, zabalené kartičky s otázkami a plastové cvočky zakrývající odpovědi ve smarboxu. Jediné, co se změnilo je barva. Oranžovo černá se nám změnila na barevnou kombinaci patřící k Česku.

Červená, modrá a bílá hře sluší mnohem více a jak samotné balení, tak i box vypadá lépe. Škoda, že nedošlo k drobným vylepšením, jako je zpevnění počítadla bodů, ten lze pořád snadno pootočit i drobným zavaděním, třeba při výměně otázky.

výměna otázkyvýměna otázky

Nové otázky dají opravdu zabrat

Čeká vás samozřejmě úplně nový okruh otázek a nepamatuji si, že by se nějaká shodovala s původní hrou. Hlavně kvůli tomu, že otázky v původní Desítce byly zaměřené na celý svět, na světové umělce, řeky, pohoří, vlajky, známá data a u Desítky Česko jsou otázky pouze na české umělce, významné osobnosti, vlajky krajů, naše řeky, pohoří, města, sportovce a mnoho dalšího.

Opět si snad každý najde nějaké silné a slabé stránky a znovuhratelnost je díky velkému počtu otázek a okruhů zaručena. Osobně musím přiznat, že mi Desítka Česko dala daleko více zabrat. Asi jsou světové znalosti silnější než ty, co se týkají jen naší země, díky tomu jsem si ale oprášil vědomosti a dozvěděl se i něco nového.

pohled na karty s otázky a odpovědmipohled na karty s otázky a odpovědmi

Verdikt

Nemá asi smysl se více rozepisovat o Desítce Česko, jelikož nabízí stejně kvalitní zážitek jako její předloha a opět nabízí hodiny skvělé zábavy ať v rodinném kruhu, nebo s přáteli, a to se na vánoční svátky hodí dvojnásob, proč si nedopřát trošku toho soupeření a provětrání svých znalostí. Pro Desítku hovoří i to, že je to snad úplně pro všechny hráče i nehráče, staré i mladé. Tahle desková hra prostě nemůže chybět ve vaší sbírce.

P.S. Pokud se chcete dozvědět více o hře Desítka, tak se podívejte na naší recenzi původní hry.

Hodnocení redakce:  98 %

Výhody:

  • -Široký okruhy otázek
  • -Rychlá a jednoduchá zábava
  • -Smartbox
  • -zábavné již od dvou hráčů

Nevýhody:

  • -O počítadlo bodů lze snadno zavadit

Článek Desítka Česko – Jak moc znáš Česko? byl publikován 19. prosince 2019 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...