PlayOK.com - deskové a karetní hry pro každého!

Tagy:  playok, hry, stolní hry online

Sponzorované odkazy:

PlayOK.com - deskové a karetní hry pro každého!

Pamatujete na „staré“ dobré hry žolíky, kanasta, šachy, dáma, monopoly a další? A víte, že si všechny tyto hry můžete zahrát přes internet a to se skutečnými hráči?? Pokud nevíte, tak by jste rozhodně měli číst dál, a pokud víte, tak taky :-)

Představení portálu

PlayOK.com původně začínal pod jménem Kurnik (www.kurnik.org) a vznikl v roce 2001 pod taktovkou Marka Futregy. Určitě nesmím zapomenout uvést, že se jedná o polský server, který obsahuje mnoho jazykových mutací (včetně české mutace) a tak si dobyl svou dobrou pověst nejen v domovině.
Zaměření portálu je tedy na karetní a deskové hry a to tak, že si zde může zahrát skutečně každý! Jediné podmínky jsou bezplatná a rychlá registrace, které se budu věnovat později, a libovolný internetový prohlížeč podporující Javu.

Takže nechme povídání a pojďme hrát :-)

Vytvoření účtu

První krok pro zapojení do jedné z mnoha her je vytvoření účtu. To provedeme na domovské stránce portálu, Playok.com, kde najdeme odkaz Přihlaš se, který se nachází v pravém horním rohu. V nově objeveném okně se budeme přihlašovat, až bude náš účet hotov, ale nyní nás zajímá odkaz registrace zdarma.

Po kliknutí na registraci zdarma budeme již požádáni k zadání přihlašovacího jména, hesla a e-mailové adresy pro případ ztráty hesla. Bez jakýchkoliv závazků či obav můžeme požadované údaje zadat a potvrdit tlačítkem ok. Při zadávání uživatelského jména bychom neměli zapomenout využít funkce kontrola dostupnosti, která nám zajistí nemožnost zadání již použitého uživatelského jmé­na.

Po zadání korektních údajů a potvrzení se můžeme vrátit na stránky Playok.com a zde se přihlásit. Správné přihlášení poznáme lehce, podle „popisku“ v pravém horním rohu.

Hrajeme, hrajeme a hrajeme…

Po úspěšném vytvoření účtu a přihlášení nám nic nebrání pustit se do nabízených her. Všechny tyto hry jsou podle kategorií vypsány v domovském prostředí aplikace. Na výběr máme šachy, dámu, mlýn, člověče, kanastu, srdce, žolíky, domino, kostky, a mnoho dalších více či méně známých. Všechny hry zde uvedené jsou funkční a vedle názvu v závorce vidíme, kolik hráčů je právě přítomných. Po vybrání hry a jejím otevření se otevře seznam „stolů“, kde vidíme, zda je volno a kolik hráčů je právě přítomných.

Pro ukázku jsem použil klasickou hru Mlýn. Posuďte sami, jak taková hra vypadá:

PlayOK.com – dobrý herní portál?

Bývalý Kurnik(.org) stále zůstává na vysoké hladině kvality a stále má co nabídnout. Někdo může vytknout možná až přílišnou rychlost her a časové omezení, ale i přesto si myslím, že nám herní portál PlayOK.com může víc než dost nabídnout.
Já osobně hraji na tomto portálu a mohu potvrdit jeho kvalitu i vzhled, který rozhodně nepatří mezí špatné a pro to „obyčejné hraní“ bohatě vystačí. Mě samotného již dříve překvapil svou jednoduchostí, množstvím nabízených her a relativně hojnou účastí. Doporučuji každému, kdo chce minimálně „zabít“ chvíli volného času a pobavit se. Stojí to za to!

Mé hodnocení = 5/5

Stránky hry: Playok.com

Článek PlayOK.com - deskové a karetní hry pro každého! byl publikován 21. května 2009 v 08.00 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Vojtěch Král. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...