Borderlands 3 – miliony zbraní ve spojení čtyř hráčů

Tagy:  hra, recenze, videohra, playstation, xbox, pc, borderlands, kooperace,

Sponzorované odkazy:

Borderlands 3 – miliony zbraní ve spojení čtyř hráčů

Silné herní období je již v plném proudu a ze všech stran se na nás line spoustu her a vybrat si do čeho zrovna investovat svoje peníze a čas je někdy pěkný oříšek, proto tu jsou naše recenze a dnes se podíváme na pokračování kultovní série Borderlands. Dlouhých sedm let dělí vydání původního druhého dílu a nově třetího. Sice mezitím vyšlo ještě Borderlands: The Pre-Sequel a pak remake druhého dílu a právě Sequelu.

Proto se hodně spekulovalo, jestli nás čeká nějaká větší novinka či experiment, ale to se nekoná a fanoušci série budou opět spokojeni, i když se nějaké ale bohužel najde. O vzniku této série se toho napovídalo a napsalo až, až. Přeci jen nebylo vůbec jisté, jestli první díl této hry vůbec vyjde. Původně hra neměla mít ani takto malované grafické zpracování, ale vše se překopalo, a nakonec se z tohoto experimentu vyklubala skvělá hra.

Zpátky na PandořeZpátky na Pandoře

Posuny k lepšímu

Co vlastně nového přináší třetí díl? Opět nás čeká nová čtveřice hrdinů s odlišnými schopnostmi v rozsáhlejším RPG systému. Oproti předchozím dílům mě zaujali všechny čtyři protagonisté. Nejdříve tu máme opět Sirénu se jménem Amara, to je ta, co umí kouzlit. Její zaměření v čarování jsou magické ruce jak od Gora z Mortal Kombatu, s kterými dokáže nepřátele zabouchat do země. Pak je tu beastmaster se jménem Fl4k, ten dokáže ovládat zvířecí kamarády a udělat v řadách nepřátel slušný rozruch.

Předposledním hrdinou je Zane, který ovládá nejrůznější gadgety, velký štít, nebo dokáže vytvořit vlastního bojeschopného klona. Poslední v řadě je moje favoritka, i když jen zřídka si vybírám do her ženské charaktery, tak velký bojový mech s raketometem, Rail Gunem, kulometem či obří mechanickou pěstí, kterého dokáže ovládat drobounká Moze mě oslovil nejvíce.

Celá partička pohromaděCelá partička pohromadě

Jak jsem již zmínil, tak i RPG systém udělal drobné krůčky kupředu a je více rozvinutější a dává více voleb do rukou hráčů. Třeba Moze může na svého robota namontovat dvě zbraně ze tří základních a každou ve stromu dovedností dále vylepšovat a objevovat kromě pasivních vylepšení i aktivní, ve kterých je potřeba opět volit, a tak i celou zbraň změnit. Třeba Rail gun muže být změněn do drtivé pěsti.

Velkým vylepšením prošla i samotná hratelnost, a to především gunplay, který se více vyrovnává kvalitním akčním střílečkám a oproti předchozím dílům je i celkový pohyb více živější a akčnější. Na první pohled to není tak úplně poznat, ale pokud si zahrajete starší díl a pak si pustíte Borderlands 3, tak hned pocítíte, jak velký rozdíl tu je.

Malý bojovník s velkým zastoupenímMalý bojovník s velkým zastoupením

Cesta do galaxie aneb sbohem Pandoro

Milovníci staré planety Pandora nemusí hned smutnět i na tu se dostaneme, hlavně v úvodní části hry opět zavítáme na tuto bohem zapomenutou pustinu plnou naprostých šílenců. Ale i přesto se konečně pustíme do malinkatého cestování a podíváme se tak na různorodé planety. To je rozhodně to, co nový díl potřeboval, jelikož bych si nedokázal představit opět trávit 80 hodin na Pandoře. Bylo to fajn místo, ale dalších pár hodin na poušti stačí.

K tomu hezky jde vylepšené audiovizuální zpracování. Vše vypadá barevnější, hezčí, ostřejší, viditelnost a efekty jsou také lepší, a i přesto si hra zachovala svoje kouzlo mangy neboli kresleného grafického zpracování.

Zamířit a pal!Zamířit a pal!

Miliony zbraní a hromada lootu

Již před samotným vydáním vývojáři s vydavatelem reklamovali obrovskou porci lootu a hlavně miliony různých zbraní. Zde své sliby splnili a co vše nacpete do svého skromného inventáře je pouze na vás, ale jelikož nerad nechávám přiliš věcí za sebou, tak jsem se častokrát vracel k prodejním automatům nasbírané zbraně s vybavením prodávat, a přitom si některé schovávat pro použití na určitém levelu.

Opět nechybějí granáty, štíty, pistole, brokovnice, samopaly, útočné pušky, odstřelovací pušky, raketomety, plamenomety a spousty dalšího. Dokonce většina zbraní má alespoň dva režimy střelby třeba taková pistole dokáže kromě klasických nábojů střílet i taser náboj, nebo střílet dávkově či pouštět malé vybuchující raketky a takhle je to i u dalších druhů zbraní.

VítejteVítejte

V počtu je zábava

Samozřejmě nechybí kooperace až čtyř hráčů, a i zde si můžete zvolit ze dvou módů, a to buď kooperativního, kde každý z hráčů má svůj loot, soupeřit mezi sebou můžete pouze po schválení duelu a na levelu nezáleží, takže když se k vám bude chtít připojit nějaký nováček a vy už budete v půlce hry, tak může.

Druhý režim je více soutěživý, tak nesmí být příliš velký rozdíl mezi levely hráčů a loot je pro všechny jeden a stejný, takže i mezi sebou budete bojovat o to nejlepší vybavení. Tato možnost volby je skvělá a každý typ hráče si vybere.

Holky v akci při kooperaciHolky v akci při kooperaci

Verdikt

Co jsem ještě nezmínil je špatná technická stránka, nechal jsem si ji schválně až do verdiktu. I když jsem v této věci hodně chápavý a v závěrečném hodnocení často nějaké chyby technického rázu přehlížím, jelikož se většinou do pár měsíců opraví, tak zde to úplně vynechat nemohu. Zasekávání a trhání obrazu, nebo občas delší nahrávání je hlavně ve hře více hráčů naprosto tristní a často kazí celý prožitek ze hry. Při sólo hře to není až tak hrozné, ale na klasické PS4 se i tak při přepínaní do inventáře či mapy dost často hra zadrhla, nebo při větší akci byl propadl FPS hodně výrazný.

Jinak je Borderlands 3 hrou jakou jsme všichni očekávali. Neztratila nic z předešlého kouzla, pořád se na ní hezky kouká ještě zábavnější je ji hrát, jelikož gunplay se hodně zlepšil, lootovací blázni budou chrochtat blahem, jen toho humoru a příběhu mohlo být více a s kvalitou této složky si mohli vývojáři také více pohrát.

Hodnocení redakce:  88 %

Výhody:

  • Parádní podívaná do více planet
  • Spousta zbraní
  • Vylepšený kooperační režim
  • Zajímavé hratelné postavy
  • Zábavný gunplay

Nevýhody:

  • Technické chyby, záseky propady FPS
  • Méně humoru oproti druhému dílu

Článek Borderlands 3 – miliony zbraní ve spojení čtyř hráčů byl publikován 29. září 2019 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...