Vánoční dárky z herní branže aneb Co letos chtít pod stromeček

Tagy:  konzole, Vánoce, dárky, PS3, Playstation, Xbox, PC, Nintendo, kolekce, MMORPG, christmas, stromeček, ježíšek, FarCry 3, Diablo, Borderlans, Guild Wars 2

Sponzorované odkazy:

Vánoční dárky z herní branže aneb Co letos chtít pod stromeček

Vánoce máme již de facto za dveřmi a leckterý fanda počítačových her si jistě pokládá otázku, co že to vlastně letos chtít od Ježíška. V našem speciálu si dovolíme doporučit některé zajímavé tipy.

Far Cry 3 se po slabší dvojce opravdu vydařil.Far Cry 3 se po slabší dvojce opravdu vydařil.

Konec roku ve znamení herních pecek

I letos spatřilo světlo světa hned několik velmi kvalitních titulů až v posledním čtvrtletí. Jedná se přitom o pestrou nabídku her vydaných pro PS3, X360 i PC. Nejvíce se mluví o sandboxové hře Assasins Creed 3 odehrávající se v době války za americkou nezávislost (dostupný i pro novou konzoli Wii U), který nabídne mnoho hodin zábavy, indiánského hlavního protagonistu, skvělý mix akce i opatrného postupu a multiplayer.
Mezi další čerstvé hitovky patří lineárněji pojatá hra na nájemného zabijáka Hitman: Absolution nebo velmi povedená střílečka z pohledu vlastních očí Far Cry 3. Obě hry vydrží velmi dlouho a získaly v recenzích vysoká hodnocení.

Borderlands je letos jednou z nejhranějších nových online her, zábavy si užijete dost ale i sami.Borderlands je letos jednou z nejhranějších nových online her, zábavy si užijete dost ale i sami.

Sólo či s ostatními?

To samé můžeme říct o humorem nabyté first-person akci Borderlands 2 s komiksovou grafikou, jež spojuje to nejlepší z her jako Diablo (hodiny strávené získáváním nových zbraní, možnost hrát sami či s více lidmi) nebo třeba právě Far Cry (otevřený svět, akce, skvělé namluvení).
Kdo nehledá multiplayer, jistě bude potěšen stylovou plížečkou ze steam-punkového světa Dishonored, v níž máte na výběr z nepřeberného množství možností postupů hrou.

The Walking Dead je hra, na kterou nezapomenete.The Walking Dead je hra, na kterou nezapomenete.

Klenotem a modlou všech příznivců interaktivních filmů se stala letošní bomba The Walking Dead: The Game založená na komiksové předloze. Neznalost předlohy (nebo seriálové verze) ani trochu nevadí, příběh za vraždu odsouzeného muže a malé holčičky snažící se přežít v zombie-apokalypse představuje jeden z nejemocionál­nějších a nejlépe psychologicky propracovaných herních zážitků všech dob. Hra se přitom hodí i pro ty, kteří jinak hrám neholdují – WD je především o atmosféře, rozhovorech a těžkých rozhodnutích s minimálními nároky na zručnost hráče.
Letošní díl legendární střílečky Call of Duty: Black Ops 2 odehrávající se v blízké budoucnosti se rovněž velice vydařilo (stihlo již vydělat miliardu dolarů a trhalo prodejní rekordy) a opět je nabyto obsahem, který uspokojí jak hráče kampaní pro jednoho hráče, propracovaného multiplayeru i kooperace v rámci zombie-módu. Majitelé X360 mohou sáhnout i po konkurenčním Halo 4, další podzimní střílečkové pecce tentokrát spadající do žánru čistého sci-fi.

Dishonored můžete koupit na xzone.cz

Guild Wars 2 – revoluce v MMORPG žánru a bez poplatků.Guild Wars 2 – revoluce v MMORPG žánru a bez poplatků.

Virtuální světy 2012 aneb V čem žít paralelním životem

Letošek byl významný i pro příznivce MMORPG – online her se světy, jež obývají miliony hráčů. Vyšel povedený datadisk pro World of Warcraft Mists of Pandaria, výborné Guild Wars 2 bez nutnosti platit měsíční poplatky a Star Wars: The Old Republic (nyní dostupné za velmi nízkou cenu) zažilo transformaci ve Free 2 Play titul, tj. i zde po vás nikdo měsíční platby nevyžaduje, jen se musíte smířit s mírně omezenějším obsahem. Nezapomínejme ani na velmi povedená letošní akční RPG Diablo 3 a Torchlight 2 s tunami předmětů, zbraní a zástupů nepřátel.

Nový datadisk k World of Warcraft můžete koupit na xzone.cz

The Last of Us na PS3 od tvůrců série Uncharted přijde v první půlce příštího roku.The Last of Us na PS3 od tvůrců série Uncharted přijde v první půlce příštího roku.

Koupit letos konzoli?

Řada lidí si letos patrně pokládá otázku, zda investovat do koupě konzolí, neboť podle některých předpovědí je příchod PS4 či X720 na spadnutí (nutno říci že tyto prognózy slýcháme tak poslední tři roky). V tuto chvíli se jako nejlepší jeví koupě PS3 především proto, že během posledního roku vyšla řada velmi výhodných herních kolekcí právě pro tuto konzoli. Dostanete tak de facto tři hry za cenu jedné. Jedná se o kolekce takových klasik jako Killzone, Infamous, God of War, Mass Effect (dostupný i na další platformy, bohužel ne se všemi přídavky), Uncharted, Resistance a měl by vyjít i Assasins Creed: Ezio Trilogy (zatím dostupný jen v USA). Na PS3 se také chystají příští rok exkluzivní „filmohra“ od tvůrců Heavy Rain Beyond: Two Souls, God of War: Ascention či The Last of Us.
Xbox 360 láká především Kinectem, hrou Gears of War: Judgement plánovanou na příští rok, avšak velkou nevýhodou je placené online hraní. Je však pravda, že obecně vzato většina neexkluzivních her vypadá o něco lépe na Xboxu než na PS3 (ovšem ne o moc).

PS3 můžete koupit například na xzone.cz

PS Vita je skvělé zařízení, ale zatím postrádá více povedených her a „killer“ titul.PS Vita je skvělé zařízení, ale zatím postrádá více povedených her a „killer“ titul.

Handheldy a Wii U

Je zde také samozřejmě trh s handheldy, avšak PS Vita ani Nintendo DS nejsou i přes svůj obdivuhodný výkon a zajímavé funkce schopné konkurovat univerzálnějším iOS zařízením.
Nedávno odstartoval i prodej nové konzole od Nintenda Wii U, disponující oproti předchůdci Wii HD grafikou, větším výkonem a zajímavým ovladačem s vlastním displejem. Na Wii U si zahrajete i takové pecky jako Assasins Creed 3, Mass Effect 3, Black Ops 2 či Batman: Arkham City, což jsou všechno hry dostupné i na ostatních platformách, takže s koupí se zatím vyplatí počkat a až čas ukáže, jak moc kvalitních a zároveň osobitých titulů na novou konzoli dorazí.

Celá redakce HerniMag.cz přeje všem příjemné a klidné prožití svátků a šťastný nový rok.

Koupit PC hru Far Cry 3 na xzone.cz
Koupit PC hru Borderlands 2 na xzone.cz
Koupit PC hru Guild Wars 2 na xzone.cz

Článek Vánoční dárky z herní branže aneb Co letos chtít pod stromeček byl publikován 18. prosince 2012 v 05.00 v rubrice Hry a Herní hardware. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...