Tipy na vánoční dárky s herní tematikou 2010

Tagy:  3D, 3D brýle, 3D televize, tipy na dárky, Starcrat 2, Civilization V

Sponzorované odkazy:

Tipy na vánoční dárky s herní tematikou 2010

Už uběhne ani né měsíc a budou tady opět vánoce. Ježíšek už tedy pomalu klepe na okno a snaží se zjistit, co by měl přinést pod vánoční stromeček. Dnes se zaměříme na herní tématiku, aby se ten ježíšek trošku orientoval v herní scéně a donesl Vám nějakou letošní novinku. Věříme, že si každý vybere. Ať už hledáte co si přát pod stromeček, nebo chcete obdarovat nějakého hráče.

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé… Ale ještě než zasedneme k večeři a budeme se radovat nad dárky ukrývajícími se pod vánočním stromečkem, přichází to méně oblíbené období. Obchody se už někdy před měsícem proměnily do vánočního stylu a obchodníci lákají na různé dárky a dobré nabídky. Poprvé na tomto webu jsme se rozhodli udělat menší „mix“ tipů na vánoční dárky, kterými potěšíte určitě každého hráče. Začneme aktuálně nejlepšími hrami, pak zabrouzdáme do oblasti konzolí, poté do hardwarového světa a v neposlední řadě něco málo z herního příslušenství.

Počítačové hry

Snažil jsem se vybírat jak žánrově zajímavé tituly, tak jsem se také díval i na cenu. Určitě zde musí mít své místo Starcraft II, společně s Civilization V – nejlepší strategická hra letošního roku. Blizzard se vydáním tohoto dlouho očekávaného pokračování postaral o hodně zajímavé zpestření „nudného“ léta, kdy nevychází příliš žhavých novinek. Čekání na další Starcraft, který nabídne kampaň za jinou rasu, ještě bude podle všeho dlouhé, takže rozhodně doporučuji pořídit tento díl. Singleplayerová kampaň vystačí zhruba na 25–30 hodin zábavy a další desítky hodin vás pak čekají v téměř nekonečném multiplayeru (v dnešní době je to více než dost hodin strávených u hry). Mimochodem pokud byste chtěli nějakému fanouškovi Starcraft II udělat opravdu velkou radost, tak byste zvážit koupi sběratelské edice, která je stále v prodeji. Sice za vyšší cenu, ale jako vánoční dárek stojí za to.

Nejen dívky-hráčky určitě pod vánočním stromečkem potěší nějaká hra. třebas ta o simících. Jestliže máte (ten, koho chcete obdarovat) konzoli PlayStation 3 nebo Xbox360, potom bych určitě doporučili nedávno vyšlou konzolovou verzi. Pro PC hráče/hráčky) pak doporučuji aktuální datadisk The Sims 3: Po Setmění, který si drží tradiční úroveň. Náším hlavním tipem tohoto The Sims je ale nově vyšlá limitovaná kolekce obsahující základní The Sims 3 včetně datadisku Po Setmění. Nejen že jde o zajímavé a stylové vánoční balení, ale především ušetříte zhruba sedm stovek! Což je velice výhodné a vhodné pro to naše něžné pohlaví.

V tomto mixu tipů na letošní herní dárky nesmí chybět ani pořádná akce z pohledu první osoby. V tomto žánru se objevily na podzim dvě hry, které jasně vyčnívají nad ostatní: Medal of Honor a letošní doslova pecka Call of Duty: Black Ops. Call of Duty: Black Ops doslova válí na pultech všech obchodů. A také Medal of Honor nebyl v rámci svého žánru vůbec špatný. Teď jen dodejme, že svými kvalitami jsou obě hry prakticky shodné, cenově vychází Medal of Honor o stovku levněji.

V našem mixu her nesmí chybět ani dlouho očekávaná česká Mafia II. Pravda, některé fanoušky ve finále zklamala, ale každej má svůj názor. Kromě klasické edice bych Vám ale doporučil chvíli si počkat a následně pořídit Mafia II Special Extended Edition obsahující kromě základní hry i všechny doposud vyšlé přídavky. A pokud už snad víte, že dotyčný komu sháníte dárek, už základní hru má, vycházejí začátkem prosince také všechny DLC balíčky v klasické krabicové verzi.

Poslední tip přímo na konkrétní hru směruje k titulu, který bude teprve v prodeji od 7. prosince. Ano, právě to se začíná prodávat veleočekávaný datadisk na World of Warcraft – Cataclysm. Tedy je jasné, že ti největší fanoušci nevydrží čekat až na rozbalování dárků na Štědrý den. Ale tak proč někoho neobdarovat už s předstihem, že? Cataclysm bude bezpochyby velkým prosincovým hitem.

V našem výběru nesmí chybět ani závodní titul. Letos bychom jednoznačně šáhli po F1 2010. Na PC jsme se dočkali nových formulí po dlouhých pěti letech a stojí za to. Codemasters se s nimi vyšvihli dost vysoko a nezklamali, přestože jsme měli nemalé obavy. Kromě PC jsou k dostání i verze pro PS3 a Xbox360.

Konzole – hry

U konzole jsem vybral pouze dva tituly a to: Assassins Creed: Brotherhood a Gran Turismo 5. AC: Brotherhood už je na konzolích, ale na PC vyjde až přístí rok. Tato série už si dokázala vybudovat hodně slušné jméno a prestiž. Nový díl rozhodně nezklamal, i když nepřináší nijak převratné novinky. Hratelnost singleplayeru se nese stále na stejných (a osvědčených) vlnách, ale ani to není na škodu.Gran Turismo přináší hodně změn a dosti novinek. Po dlouhých pěti letech čekání jsme se konečně dočkali vydání a stojí to za to. Ohromná dávka obsahu (automobilů i tratí), krásné vizuální zpracování a precizní jízdní model včetně poškození vozidel mluví za vše. Gran Turismo 5 musí mít každý majitel PlayStation 3, kterému lahodí zvuky motorů.

Konzole

Zatímco u konzole Nintendo Wii je letos docela ticho a nenabídla nic nového, Xbox360 i PlayStation 3 se vytasili se svými revolučními pohybovými ovladači. A samozřejmě právě ty jsou tipem na vánoční dárky. Pokud máte již některou z konzolí, postačí vám pouze samostatné ovladače. Takže u Xboxu360 si koupíte balení Kinectu za 3 990 Kč, a k tomu nějakou hru. Naším tipem je Kinect Sports, případě Dance Central a nebo EA Sports Active 2. Poslední jmenovanou cvičící hru pak doporučujeme i pro PlayStation 3. Tam je situace s Move následující – pořiďte si základní Move Starter Pack a k němu doporučujeme koupit i alespoň jeden další samostatný Move. Případně navíc i Navigační ovladač, ten dokáže nahradit běžný ovladač DualShock, když ho držíte pouze v levé ruce. U Starter Packu bohužel není žádná plnohodnotná hra, pouze demoverze. Koupě nějakého titulu je tedy takřka nutností. My bychom doporučili buď Sports Champions nebo The Fight. Chcete-li s Move hrát hry, tak je k dispozici strategické R.U.S.E., Resident Evil 5 Move Edition, Create.

Pokud ten, komu dárek kupujete nemá PS3 nebo Xbox360 tak mu ho jednodušše kupte. A kterou z nich si zvolit? Doporučoval bych se rozhodovat hlavně podle toho, k čemu budete konzoli využívat. PS3 zastává lépe funkci kompletního multimediálního centra s přehráváním Blu-ray disků, chcete-li jenom hrát, pak můžete klidně šáhnout po konzoli od Microsoftu. Obě dvě se prodávají buď rovnou s pohybovými ovladači, nebo většinou v balíčku s nějakými hrami. Sluší se ještě dodat, že na PlayStation 3 je v poslední době asi lepší nabídka parádních titulů, především pak příští rok vyjde jen pro PS3 celá řada velkých hitů.

Hardware a Elektronika

V předešlé části článku jsem Vám doporučoval konzole a teďka k nim potřebujete i kvalitní televizi. Právě při hraní na velké a dobré TV totiž naplno odhalíte výhody a přednosti hraní na konzolích oproti počítačům. Dávejte si pozor na lákavé nabídky v akčních letácích a vždy pořádně pročítejte technické specifikace. Já bych Vám doporučoval pořízení televize s úhlopříčkou větší než 100 cm, samozřejmostí pak musí být Full-HD rozlišení (1920 × 1080) a také alespoň 100Hz. Takovéto TV seženete zhruba v ceně okolo 15 000 Kč a výše. Pokud nehodláte šetřit, tak neváhejte si vybrat jednu z 3D TV.

Hodně důležitou věcí pro každého PC hráče je myš. V tomto směru jsem si vybral letošní novinku od Razeru. Razer Naga je hodně luxusní produkt, což je znát hned na první pohled. Obsahuje rovnou 17 tlačítek, která najdou využití především v různých MMORPG. Laserový snímač 3.5G zvládá rozlišení až 5600 dpi a rychlost snímání až 1000 Hz, odezvu má jen 1ms. Navíc krásně padne do ruky a designově vypadá opravdu luxusně. Bohužel si budete muset za tuto myš trochu více připlatit, Razer Naga vás vyjde na 1 800 Kč. Ale samozřejmě jde o parádní dárek, který potěší snad i toho největšího hráče.

Kromě luxusní myšky jsem pro Vás vybral také něco do těch uší, aby jste ladili. Vybral jsem herní headset Astro A30. S tímto setem budete moci hrát kdykoliv, aniž byste rušili kohokoli ve svém okolí. Tato sluchátka s mikrofonem jsou dělaná přímo na online hraní. Podle všech dosavadních srovnávacích testů je tento set jedním z nejlepších headsetů, které jsou k dostání. Sluchátka simulují Dolby Headphone pro prostorový zvuk a samozřejmě je můžete připojit k různým zařízením, dokonce i k Xboxu360 nebo k PlayStation 3. A cena? Samozřejmě se za kvalitu platí a cena těchto sluchátek se pohybuje okolo 3 tisíc korun.

A jsme u konce tohoto mixu typů na Vánoce. Snad se vám některé věci líbí a vyberete si. Pokud máte nějaké jinné nápady na dárky tak je určitě rádi uvítáme. Teď už stačí poslat tento „menší“ seznam Ježíškovi a doufat, že Vám něco z tohoto šoupne pod stromeček.

Článek Tipy na vánoční dárky s herní tematikou 2010 byl publikován 6. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...