Nejzajímavější DLC - stahovatelný obsah, který se vyplatí

Sponzorované odkazy:

Nejzajímavější DLC - stahovatelný obsah, který se vyplatí

Nedávno jsme na našem webu publikovali pochvalnou recenzi na Far Cry 3: Blood Dragon, která jistě patří mezi ty nejlepší DLC, s kterými jsme se kdy měli možnost setkat. I chystané přídavky z podmořského města Rapture pro Bioshock: Infinite vypadají nadmíru dobře. V tomto článku si připomeneme další kousky, které nás donutily do našich oblíbených her ještě nějakou tu korunu investovat. Vybrali jsme pětici těch nejzajímavějších.

DA:Awakening nabídl i opravdu velké potvory.DA:Awakening nabídl i opravdu velké potvory.

Dragons Age: Awakening

Awakening je spíše datadiskem ze staré školy než klasickým DLC. Příběh navazuje na DA: Origins a nadále rozvíjí jeho bohatý svět s řadou zajímavých postav, přičemž s některými z nich se potkáte i v Dragon Age 2. Tím nejprominentnějším je Anders, který od událostí v Awakening prošel velmi zajímavou změnou, kterou vám však nebudeme prozrazovat. Samozřejmostí jsou nové předměty, zbraně, kouzla atd., ty jsou však pouze třešničkou na dortu v rámci tohoto vynikajícího DLC. Je proto těžké pochopit „past“, která čekala na věrné fanoušky na samém začátku DA2. Pokud totiž vaše hlavní postava v Origins zemře a v Awakening hrajte za hrdinu nového, import obou savů do Dragon Age 2 prostě nelze uskutečnit – musíte si vybrat pouze jeden. Uvidíme, jak si v tomhle ohledu poradí DA: Inquisition, která místo metody importu savů použije online metodu v rámci služby Dragon Age: Keep, kde si dosavadní příběh nastavíte manuálně.

Louis Lopez z BoGTLouis Lopez z BoGT

GTA IV – Ballad of Gay Tony a Lost & Damned

I BoGT a LaD jsou spíše expanzí než „nalepencem“ na původní hru, jejich vývoj byl však evidentně plánován dopředu, neboť velmi chytře doplňují příběh GTA IV a předznamenávají tak pátý díl s jeho trojicí hlavních protagonistů. BoGT je přece jen o něco bohatší na obsah a vybroušenější, nežli motorkářský nářez LaD, avšak v obou případech je patrný obrovský kus práce, který Rockstar s jejich výrobou odvedl. Postavy a dialogy jsou skvěle napsané, mise rozmanité a nové zbraně, aktivity, rádiové stanice, vozidla a multiplayerové módy činí i z těchto přídavků kousky zasluhující si váš zájem.

Johm Marston versus banda zombíkůJohm Marston versus banda zombíků

Red Dead Redemption – Undead Nightmare

Ani tento kousek od Rockstaru v našem žebříčku nemůže chybět. Ačkoliv zombíků je na náš vkus v herní branži už příliš, v RDR se podařilo zapracovat tento motiv do hry opravdu na výbornou. Ulítlé postavy jsou ještě ulítlejší, příběh mísí vtip s adrenalinovou akcí a rozšíření je doslova prošpikované všemožnými výzvami, sběratelskými předměty a dalším obsahem, kterému se budete věnovat ze zábavy, a nikoliv pouze v honu za jednotlivými trofejemi či achievementy. Zajímavých módů se s tímto DLC dočkal podobně jako v případě GTA IV i multiplayer. I pokud máte k zombíkům despekt, tento přídavek rozhodně vyzkoušejte a to i proto, že po jeho dokončení budete moci hrát…no nespoilerujme.

V Borderlands si užijete i po dohrání původní kampaně.V Borderlands si užijete i po dohrání původní kampaně.

Borderlands & Borderlands 2 – komplet

Tak dlouho jsme přemýšleli, které DLC z přídavků pro Borderlands vybrat, až jsme to prostě vzdali a zařadili všechna DLC v rámci GOTY edic obou titulů (ta pro druhý díl vyjde ještě letos). Jednotlivá DLC nepostrádají nápad a především přetékají humorem, šílenými nepřáteli, zbraněmi a samozřejmě novým prostředím. Ať jste imaginární postavou v rámci hry Dungeons & Dragons řízené Tiny Tinou, či potlačujete claptrapovskou „roboluci,“ DLC pro Borderlands se řadí k tomu nejlepšímu přídavnému obsahu, jaký můžete dostat pro jakoukoliv hru – o zvýšení maximální úrovně a nových postavách v rámci Borderlands 2 ani nemluvě.

Shepard si v Citadele dopřeje potřebný oddych.Shepard si v Citadele dopřeje potřebný oddych.

Mass Effect 3 – Citadel

Poslední DLC bylo těžké vybrat vzhledem k silné konkurenci v podobě Fallout: New Vegas – Old World Blues či Dishonored – Knife of Dunwall a Brigimore Witches. Vybrali jsme však nakonec závěrečné DLC pro trilogii Mass Effectu, protože z ní přímo čiší upřímná snaha rozloučit se s postavami trilogie a všechny (snad jen s výjimkou Legion) je svést ještě jednou dohromady. DLC je nabité vzájemným špičkováním a narážkami, povedenou hlavní příběhovou linií, ale i vedlejšími aktivitami, které opět stojí za to absolvovat – tentokrát však hlavně kvůli odměně v podobě konverzace s vašimi oblíbenými postavami. Citadela je skutečným zakončením trilogie, která se stala jedním ze symbolů této generace konzolí.

Koupit PC hru Borderlands na xzone.cz
Předobjednat PC hru Borderlands 2: GOTY na xzone.cz

Článek Nejzajímavější DLC - stahovatelný obsah, který se vyplatí byl publikován 3. října 2013 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...