Herní novinky - červen 2016: E3, Resident Evil 7 nebo DLC pro Arma 3

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - červen 2016: E3, Resident Evil 7 nebo DLC pro Arma 3

Přicházíme s novinkami z herního světa za měsíc červen. V tomto období se uskutečnila každoroční herní výstava pořádaná v Los Angeles. Nese zkratku E3 a předpokládám, že nemusím zabíhat dále do detailů. Dětem začínají prázdniny a přece se nebudou celé dva měsíce slunit. Samozřejmě máme pro E3 vyhrazený samostatný článek, kde se dozvíte ty největší pecky. I tak se však nevešlo vše a ty další zajímavosti z konference i mimo ni najdete zde. Objevilo se například nové pokračování strategie Warhammer 40 000: Dawn of War nebo se chystá adventura od tvůrců Limbo.

Hráči v Los Angeles

Jako každý začátek velkých prázdnin se všichni nadšenci her sjíždí do amerického Los Angeles. E3 se konalo v polovině června a nechyběly zde velké herní společnosti a také giganti, jako Microsoft či Sony.

Dva největší rivalové Microsoft a SonyDva největší rivalové Microsoft a Sony

Krom očekávaných odhalení nadcházejících herních pecek zde byly představeny také nové konzole a kupa nových funkcí. Začneme s Xbox One, který představil svojí menší verzi zvanou Xbox One S. Ten se zamozřejmě lyší designem a menšími rozměry. Ne však na úkor kvalitního hardwaru. Ten bude totiž nyní schopen poradit si s rozlišením zvaným 4K. No a vzhledem ke zmenšení velikosti překvapí i cena, která se bude pohybovat od 7200 Kč pro 1TB disk do 8400 se 2TB diskem.

Porovnání menší verze s původním Xbox OnePorovnání menší verze s původním Xbox One

Společnost Sony sice s žádným novým kovem na konferenci nepřišla, ale i tak chystá taktéž pár úprav. Přesto si je řekneme. Jedná se o PlayStation Neo. Ten se chystá s podobnými parametry, jako Microsoft. Tudíž bude Neo zvládat 4K video a díky tomu dostane lepší hardware. Bohužel zde budeme muset počítat s cenou větší, než u PS4.

Pohled na novou konzoli společnosti Sony, PS 4.5Pohled na novou konzoli společnosti Sony, PS 4.5

No a co se týká her, těm je vyhrazen zmiňovaný článek o E3.

Strategie Dawn of War

Na E3 byl viděn i nový kousek z dílny Relic Entertainment. Warhammer 40 000: Dawn of War III. Jedná se o pokračování strategické hry ze světa Warhammeru, které se snaží vrátit k původnímu schématu. Můžeme se tedy těšit na stavění základen a bitvy obrovských rozměrů?

Ve hře se objeví klasicky dvě známé frakce. Eldarové a Blood Raveni. Vývojáři se zde snaží o barvitější scénu, které přidají na odlišnosti. Blood Raveni budou sice trochu tmavší, zato Eldarové budou na bojišti přímo vynikat. V bitvách budou důležití hrdinové a hráč si bude moci vybrat 3. Používání hrdinů bude klíčové a i když budete protivníky drtit, nemusí vše dopadnout podle plánu. Přibude nový systém krytí, ve kterém bude potřeba trochu taktizování. Na jednotky, využívající krytu, nebude účinná palba na dálku, ale o to víc budou zranitelnější při boji na blízko. Jak bylo již řečeno, vrací se systém budování základny. Zde budete moci cvičit jednotky a samozřejmě budou potřeba nějaké ty generátory na potřebné suroviny. Aby té taktiky nebylo málo, jsou zde ještě tzv. superzbraně, což myslím není potřeba dále rozvádět. Právě na konferenci byly odhaleny záběry z pre-alfa verze hry, které můžete shlédnout pod tímto odstavcem.

Bohužel ani po této konferenci neznáme konkrétní ani přibližný termín, kdy hra vyjde. Vzhledem k záběrům to spíše vypadá až na příští rok.

Budeme se bát

Ze studia Capcom se na nás chystá pokračování hororového Resident Evil 7. Ten se pokusí oproti předchozímu akčnímu dílu naladit klidnější ale hrůzostrašnější notu. Pohled z první osoby a podpora virtuální reality je tomu důkazem.

Hororový Resident Evil 7Hororový Resident Evil 7

Dějištěm sedmého dílu bude sídlo na venkově a dle provedení sázíme na jížní část USA. Příběh pak navazuje na konec „šestky“ a i zde se potkáme s mnoha nelidskými zabijáky. Došlo taktéž na úpravu grafického enginu, jímž je nový RE. Můžeme se proto těšit na realističtější prostředí a o to větší pocit strachu.

Resident Evil 7 vyjde hned začátkem příštího roku, a to 24. ledna na PC, Xbox One a PS4. Pro nedočkavce je na PS4 připravena demoverze, ve které si vyzkoušíte úvod do hry. Ale rychle, demoverze nebude dostupná až do data vydání.

Pokračování Limba

Pokud spadáte mezi nadšence povedené logické hry Limbo, pak pro vás máme parádní zprávu. Na E3 se totiž objevila další hra od tvůrců s názvem Inside. Ten se ponese ve stejném duchu a nejspíš už vyšel dříve, než tento článek.

Opět starý známý neznámý tichý klučina v novém InsideOpět starý známý neznámý tichý klučina v novém Inside

Z videí na konferenci se dozvídáme, že si zahrajeme opět za neznámého chlapce. Ani zde nevydal hlásku. Prostředí připomíná dobu totalitního režimu a bude opět plné smrtících konců. Vzhledem k málu dostupných informací o hře skoro nic nevíme. Jisté je však to, že se jedná o nástupce Limba nesoucím se ve stejném duchu plného hádanek a nešťastných úmrtí. Níže můžete mrknout na onen trailer.

Inside vychází už 29. června pro Xbox One. Uživatelé PC si musí chvilku počkat do 7. července, kdy hra vyjde na Steamu.

Pavoučí muž je zpět.

Známá komiksová postava, která se v Marvelu zrodila s pomocí kousnutí exotického pavouka, se vrací zpět. Studio Insomniac Games vyvíjí nového Spider-mana a bude to akce, jak má být.

Co dodat, Spiderman jak ho známe.Co dodat, Spiderman jak ho známe.

Čekejme Petera Parkera opět ve formě pavoučího bojovníka se zločinem v New Yorku. Systém boje bude podobný, jako u Batman: Arkham Knight. Budete moci bojovat s několika nepřáteli najednou a také dojde na schopnosti. Dokonce budete v boji moci využívat i některé věci z prostředí kolem. Krom boje s klasickými zloději či vrahy zde čekejme taktéž nějaké bosse, které nepadnou jenom na pár ran do těla. Zatím není o hře známo více informací. Pro představu pak můžete shlédnout video níže.

Datum vydání lze očekávat až v zimním období roku 2017 pro platformy PC, PS4 a Xbox One.

Rozšíření pro adrenalinovou akci

Vyšlo druhé rozšíření šílené akční hry Just Cause 3. Nejdřív to byl Wingsuit a nyní přichází na řadu Mecha Land Assault, ve kterém dostanete robotického bojovníka.

Souboj dvou mechů v novém DLCSouboj dvou mechů v novém DLC

Toto rozšíření přináší taktéž nový ostrov Lacrime. Ten se skládá z výzkumné stanice eDen a vezeňského tábora. Přibývá nový záporák Black Hand, který vlastní armádu mechů a aby si hlavní hrdina mohl probít cestu k němu, ukradne si jednoho pro sebe. Mechové jsou obdařeny pořádnými kanóny a tzv. Gravity Gunem, jehož princip je podobný ze známého Half Life 2.

Mech Land Assault vyšel už 10. června za 12 EUR. Příště nás čeká prozatím poslední rozšíření z mořského prostředí s názvem Bavarium Sea Heist.

Arma dostane nové souostroví

Pro simulátor moderní války Arma 3 se chystá v pořadí již několikáté DLC s názvem Apex. Můžeme se těšit na 13 nových zbraní, 10 vozidel a nové prostředí odlišné od těch původních. To však není vše.

Ukázka prostředí džungle v novém rozšíření ApexUkázka prostředí džungle v novém rozšíření Apex

Mimo uvedené přibude taktéž nová frakce Syndikát. Ti se skládají především ze zločinců a gangů. Válka bude probíhat na souostroví Tanoa, kde zavítáme do džungle. Nově přibude také možnost zahrát si kampaň v kooperaci až čtyř hráčů.

Apex vyjde 11. července a to za 30 EUR. Pokud si DLC předobjednáte, dostáváte slevu 20%.

Destiny se podívá do historie

Také pro online akci Destiny se chystá další přídavek. Nese název Rise of Iron a přináší novou lokaci se zaměřením na příběh.

Nový ledový svět Plaguelands v Rise of IronNový ledový svět Plaguelands v Rise of Iron

V Rise of Iron se mrkneme do Plaguelands, která hráče zavede zpět k legendárním Střážcům. Ti bránili Poslední město. Příběh vám vysvětlí spoustu detailů z historie a celkově odhalí pohled na svět. Čekejme také nové úkoly, zbraně, raid nebo zvýšení Light levelu.

Destiny: Rise of iron vyjde 20. září na Xbox One a PS4.

Mininews

V chystaném Rise: Race The Future se bude závodit i na vodě. Vyšel remaster pro Dead Island. Tvůrci The Order 1886 vyvíjejí úplně odlišnou akci Deformers. FIFA 17 se vyvíjí v enginu Frostbite. Karetní hra The Elder Scrolls: Legends se dostane také na mobilní platformy. Nové DLC pro Star Wars Battlefront přidá bojiště na planetě Bespin. Do českého American Truck Simulator přibudou další státy a celkově dojde ke zvětšení map.

Vyšlo

Název Žánr Platforma Datum vydání Zakoupení
Hearts of Iron IV Strategie PC 6.6. Koupit
 
Mirror's Edge Catalist Akční, adventura PC, PS4, XOne 9.6. Koupit
 
Sherlock Holmes: The Devil's Daughter Adventura PC,PS4, XOne 10.6. Koupit
 
LEGO Star Wars: The Force Awakens Akční PC, PS4, XOne, PS3, X360, PSVita, WIIU, 3DS 28.6. Koupit
 
Technomancer Adventura PC, PS4, XOne 28.6. Koupit

Článek Herní novinky - červen 2016: E3, Resident Evil 7 nebo DLC pro Arma 3 byl publikován 12. července 2016 v 05.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...