Borderlands 2 – Návrat velikána

Tagy:  Borderlands 2 recenze, Borderlands postavy, schopnosti, Borderlands review, Steam, Commando, Siren, Gunzerker

Sponzorované odkazy:

Borderlands 2 – Návrat velikána

Jistě si stále pamatujete titul Borderlands od Gearbox Software, který se okamžitě stal skutečným hitem sezóny. Informovali jsme o něm zde. Po třech letech se konečně objevuje pokračování v podobě druhého dílu a na nás tedy je si ji představit. Rovnou si také řekneme, zda má vůbec cenu si Borderlands 2 pořídit.

Příběh

Znovu jsme zasazeni do hry s promyšleným příběhem, který by ale byla škoda zde blíže popisovat, abyste si ho mohli naplno užít od začátku do konce. Jen podotkneme, že nebudou chybět malí robotičtí průvodci, se kterými je hodně srandy. Příběhová linie je přitom velmi pěkně zpracovaná a přestože ji lze ignorovat, byla by to velká škoda. Dočkáme se totiž zajímavých zvratů a celou dobu nás bude opět provázet žena komunikující výhradně skrze videohovory.

Před startem celé hry si ještě musíme vybrat si jednu ze čtyř hratelných postav. Z toho má každá pochopitelně své unikátní schopnosti, dovednosti a záleží samozřejmě jen na tom, čemu dáváme přednost. Konkrétně tu jsou:

Commando – šikovný chlapík se samopalem, kterému kryje záda ničivý turret.

Siren – tajemná siréna ve skrývá mnoho mocných kouzel. Nepřátele bez problému zamkne v jiné dimenzi.

Assasin – smrtící sniper, nebezpečný i na krátkou vzdálenost, umí vytvořit kopií sebe a zároveň se zneviditelnit.

Gunzerker – aneb tank. V nejhorších chvílích vezme do každé ruky jednu zbraň a jeho devastující palebná síla zničí cokoliv.

Změny a novinky

Borderlands 2 ponechává herní systém téměř beze změny. Znovu budeme se svým hlavním hrdinou plnit nejrůznější úkoly, za které získáme odměny, peníze, či neméně důležité zkušenosti. Každý nový level nám pak samozřejmě nabízí nové skilly.

Velkou úlohu stejně jako v jedničce sehrají zbraně, kterých je ve hře opět obrovské množství. Každá z postav má přitom jakousi specializaci na konkrétní typy zbraní. To sice není poznat přímo při používání daného typu, ale strom skillů nabízí výrazná vylepšení práce s nimi. A tak by měl například Assasin používat sniperky, se kterými se při využívání daných schopností stane téměř neporazitelný.

Pokud jsme používali danou třídu zbraní, třeba samopaly v prvním dílu, automaticky naše postava s těmito zbraněmi lépe zacházela. Tentokrát tomu však není a všechna vylepšení si volíme na základě tokenů, které ve hře postupně získáváme. Jedná se tedy o jakési rozdělování bodů dle našeho uvážení.

Opět bude mít každá třída svůj hlavní sklil, který získá až v pátém levelu. Opět bude k dispozici plno elementárních zbraní, z čehož má každá bonus na něco jiného a opět bude začátek hry poněkud zdlouhavější.

Grafika

Vizuální stránka zachovává známou kreslenou grafiku prvního dílu. Zároveň je však značně vylepšena a lze pozorovat mnoho rozdílů. Například narazíme na hodně nových nepřátel, ale potkáme i některé již známé z prvního dílu. Podíváme se do velmi různorodých oblastí, nevyjímaje zamrzlé jezera nebo hory. Objevíme také nové druhy beden, které se vždy pozoruhodným způsobem otevírají a nabízí nám nové zbraně či vybavení.

Maximální zábavu pak nabízí kooperace více hráčů, která celou hru samozřejmě značným způsobem oživuje. Není nad to, postavit se všem nestvůrám a záchraně světa s nejlepším kamarádem po boku.

Hodnocení

Borderlands 2 je tedy plnohodnotným pokračováním série, které by nemělo uniknout žádnému příznivci prvního dílu. Vývojáři zkrátka vzali vše, co si hráči oblíbili v jedničce a okořenili to pořádnou dávkou nových nápadů, vylepšenou grafikou a celkový výsledek rozhodně stojí za to. Pokud chcete znát odpověď na otázku v úvodu, zda se vyplatí hru zakoupit, odpověď nám poskytne výpis nejhranějších her na Steamu, kde se Borderlands 2 úřaduje v TOP 3.

Hodnocení redakce:  94 %

Výhody:

  • Grafika
  • Hratelnost
  • Atmosféra
  • Příběh
  • Nápaditost

Nevýhody:

  • Občasné bugy a chyb

Koupit Borderlands 2 pro PC na xzone.cz
Koupit Borderlands 2 pro PS3 na xzone.cz
Koupit Borderlands 2 pro Xbox 360 na xzone.cz

Článek Borderlands 2 – Návrat velikána byl publikován 26. října 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...