Zařizujeme koutek pro vášnivého hráče. Jak na to?

Tagy:  počítačové hry, PC hry, počítač, PC, židle, koutek, křeslo, interiér, byt, dům

Sponzorované odkazy:

Zařizujeme koutek pro vášnivého hráče. Jak na to?

Vášniví hráči PC her tráví u počítače hodiny a hodiny. Hraní pro ně není jen koníčkem, pomáhá jim to i odreagovat se od starostí všedních dnů. Jenže dlouhé sezení u počítače často vede k bolestem zad a šíjových svalů. Pokud je hraní PC her velkou zálibou i pro vás, s pořízením kvalitního PC stolu a kancelářského křesla neotálejte. Nechce se vám nikam chodit nebo utrácet spoustu peněz? Na internetu si můžete snadno vybrat nejlevnější kvalitní nábytek online.

Základem, aby vás u hraní her nic nerušilo a cítili jste se dobře, je kvalitní PC stůl. Ten se často zaměňuje za psací stůl, rozhodně se však nejedná o to samé. Počítačové stoly totiž kromě klasické psací desky disponují i řadou různých přihrádek, do nichž se umísťují jednotlivé části počítače tak, aby se stal jednotnou součástí stolu.

Co by měl PC stůl obsahovat?

Počítačový stůl by měl mít nastavitelnou výšku, aby odpovídala potřebám hráče. Kromě toho je důležitou součástí velká horní pracovní plocha, dostatečně velké místo pro monitor, přihrádka pro umístění počítačové skříně (case) a výsuvná polička pro klávesnici, aby zbytečně nezabírala místo na pracovní desce. Díky tomu nikde nepřekážejí kabely a další komponenty. Nestane se tedy, že v nejnapínavější chvíli omylem vykopnete počítačovou šňůru ze zásuvky a budete mít po hře.

Kancelářská židle nejen do kanceláře, autor: kuponoKancelářská židle nejen do kanceláře, autor: kupono

Materiál volte podle interiéru

K dispozici je také spousta různých materiálů – oblíbený bývá masiv, ale i lamino či kombinace kovu a lamina. Materiál vybírejte podle vlastních potřeb ale i tak, aby odpovídal zařízení celého pokoje. Neměl by zbytečně vyčnívat. Počítačový stůl umístěte poblíž okna, abyste měli dostatek denního světla a při sledování obrazovky počítače si zbytečně neničili oči. Velmi oblíbené jsou rohové PC stoly, které mají velké množství prostoru na obou stranách.

Kancelářské křeslo alias hrací židle

Neméně důležité je pro odpovídající herní zážitek i kvalitní kancelářské křeslo. To by mělo být dostatečně pohodlné, aby se hráči dobře sedělo, zároveň by ale mělo být ergonomické, aby následně netrpěl bolestí zad. Léčba problémů se zády způsobených sedavým způsobem života je totiž velmi dlouhá. Na kvalitní židli by vás ale nic takového potkat nemělo. Kancelářské křeslo by mělo respektovat anatomii těla. Důležitá je také dlouhá životnost, abyste jej nemuseli měnit každé dva roky. Zároveň by mělo mít i snadnou údržbu. A samozřejmě – musí vypadat dobře. I proto jsou v dnešní době mezi hráči počítačových her velmi oblíbená křesla, která připomínají sedadla závodních aut. Základem je nastavitelná výška, která už je v dnešní době samozřejmostí. Důležitý je také pohodlný sedák, bederní podpora a nastavitelná opěrka rukou i hlavy. Opěradlo by mělo být nastavitelné v obou směrech. Vzhledem k tomu, že hráči se na křeslech často pohybují, musí mít bezpečnou základnu s pěticípou podpěrou s kolečky.

Článek Zařizujeme koutek pro vášnivého hráče. Jak na to? byl publikován 3. ledna 2016 v 21.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...