Silent Hill: Downpour – Zažijte horor na vlastní kůži

Tagy:  Silent Hill recenze, český díl Silent Hill, Silent Hill od českého týmu, hororová hra od českých vývojářů, hra plná hororové atmosféry, Silent Hill: Downpour recenze, Silent Hill: Downpour článek

Sponzorované odkazy:

Silent Hill: Downpour – Zažijte horor na vlastní kůži

Silent Hill je úspěšná hororová herní série, známá svou dobrou atmosférou a strhujícím příběhem. Nejnovější díl s podnázvem Downpour od pochází českého vývojářského týmu Vatra Games,. Jak se jim podařilo zpracovat celou hru a jak výsledek vlastně vypadá vám objasní tento článek. Je třeba také zmínit, že Downpour je zatím pouze pro PS3 a XBOX 360.

Příběh

Hlavní postavou je Murphy Pendleton, který se ocitne uprostřed hrůzné nehody autobusu. Naše postava tak skončí v Silent Hillu, kde začíná prožívat neobyčejně zajímavý příběh. Určité situace vyžadují od hráče přímé rozhodnutí či reakci, která sice má vliv na nejbližší dění, ale z dlouhodobého hlediska se bohužel nezdá, že by to mělo velký dopad.

Příběh se rozvíjí plněním hlavních úkolů, které příjemně doplňují také úkoly vedlejší. Mise nejsou svým dějem nikterak odbyté, právě naopak. Mise vás posílají do nejrůznějších zákoutí městečka a vy tak prozkoumáte téměř celou zdejší oblast. Celou hrou vás bude provázet správně hororová atmosféra, ze které vás zejména ve večerních hodinách pořádně zamrazí. Všudypřítomná temnota, neutuchající déšť a plno nečekaných překvapení, to na hráče zkrátka musí zapůsobit.

Souboje a hádanky

Oproti předchozím dílům série je v Downpouru kladen větší důraz na souboje. Přesto se nedá říct, že by právě bitvy byly tím pravým ořechovým. Přestože se můžete vybavit značným počtem věcí, které v průběhu hraní naleznete, všechny mají omezenou životnost, což se zdá být dobrým nápadem, horší je to ale bohužel v praxi. Vaše výbava se totiž rozpadne dříve, než by jste stihli říct švec a zbraní je natolik málo, že někdy zkrátka nemůžete pokračovat v příběhu, protože prostě nemáte čím bojovat. A tak je nutné se vrátit a frustrovaně hledat něco, čím můžete nepřátele pořádně ztřískat.

Ještě větší výplní hry jsou hádanky, které potrápí vaše mozkové závity. Jejich obtížnost je nastavena tak akorát, takže nejsou nepřekonatelné ale ani otravně jednoduché. Ono je vlastně hádankou i samotné hledání cesty vpřed. Není totiž vždy hned jasné, jakým směrem se vydat a tak se budete muset nejednou pořádně zamyslet.

Zpracování

Grafiku bohužel nemůžeme hodnotit příliš kladně, jelikož je na první pohled poměrně nevydařená. Vývojáři použili Unreal Engine 3, ale přesto se nevyhnuli řadě technických chyb, které jsou ve hře znát. Je to sice drobnost tady a maličkost támhle, ale při hraní se vše nepříjemně nasbírá a komplexně to na hráče nepůsobí vůbec dobře. Na druhou stranu musíme jednoznačně pochválit hudební doprovod, který vynikajícím způsobem dokresluje už tak okouzlující atmosféru.

Hodnocení

Zbývá celkově zhodnotit celý titul. Silent Hill: Downpour je průměrná hra, která sice sama o sobě ničím nevyniká, ale ani nezklame. Pochválit musíme především povedenou atmosféru, nápaditost a skvělý příběh. O něco hůře už dopadlo grafické zpracování a soubojový systém, který se zdá být poněkud stereotypním. Přesto si fanoušci série jistě přijdou na své a my jednoznačně doporučujeme všem, kdo se v roušku noci nebojí okusit hororovou atmosféru.

Výhody:

  • Atmosféra
  • Příběh
  • Nápad
  • Hudba

Nevýhody:

  • Soubojový systém
  • Grafika

Hodnocení  70 %

Koupit Silent Hill: Downpour pro PS3 na xzone.cz Koupit Silent Hill: Downpour pro XBOX 360 na xzone.cz

Článek Silent Hill: Downpour – Zažijte horor na vlastní kůži byl publikován 28. července 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...