Silent Hill: Downpour

Tagy:  Silent Hill: Downpour, Silent Hill, Silent, Hill, Downpour

Sponzorované odkazy:

Silent Hill: Downpour

Že češi mají zlaté ručičky to se už dávno ví (viz. Mafie). Příležitost pokračovat v tradici skvělých her dostalo i studio Vatra Games, kde vzniká osmý díl Silent Hillu. Právě k tomuto ambicióznímu počinu dnes napřeme svou pozornost.

„Podmanivý příběh je klíčovým znakem každé dobré Silent Hill hry,” vysvětluje producent Tom Hulett v rozhovoru pro server IGN. „Právě příběh odlišil první SH od konkurence v dobách, kdy byl žánr ještě napsán na papíře, právě kvůli zápletce má SH2 v našich srdcích vyhrazeno zvláštní místo. Důležité je také to, jak se podaří skloubit děj s děsivými událostmi, jichž je hráč svědkem.” Osmé pokračování legendární hororové ságy se chce od všech předchozích dílů výrazně lišit“.

Do čeho se vlastně v tomto díle namočíme? Nuže… Můžete si myslet cokoli, ale rozhodně nepopřete, že většina lidí, kteří skončí za mřížemi, si za nimi být zaslouží. To zřejmě platí i pro Murphyho Pendletona, chlápka s minulostí temnější než noc. V hlavě mu straší slušná řádka démonů – démonů, s nimiž se setká i mimo ni. Patálie začnou v okamžiku, kdy vězeňský transport, převážející Murphyho a jeho “kolegy”, havaruje poblíž jistého hornického městečka. Šťastlivec Murphy se po nehodě jako jediný udrží na nohou, a tak uteče do lesů obklopujících městečko.

Kdo se bojí nesmí do lesa?

Série, jež v posledních letech střídá vývojáře častěji než fotbalový klub FC Chelsea trenéry, hlásí návrat ke kořenům. Spekulace, že se osmý díl stane first person střílečkou, vzaly naštěstí už dávno za své: Downpour bude survival hororem, jak se sluší a patří. Po vývojářích ze studia Climax svěřilo Konami štafetu české Vatře, což je tým složený převážně z bývalých členů Pterodonu a Illusion Softworks/2K Czech. Vatra hodlá zachovat klasický mix akce a hádanek, dočkáme se však přepracovaného soubojového systému, dosud nespatřené části města a nově pojatého Otherworldu. Po příběhové stránce nebude hra mít s předchozími díly nic společného, tvůrci se vyjádřili v tom smyslu, že Murphyho nepojí žádné vazby ke městu ani k žádnému z jeho současných či dřívějších obyvatel. Nečekejte žádné rýpání se v minulosti, Murphy se v oživlé noční můře ocitne zcela náhodou a jen na něm bude, zda se z ní probudí nebo zda se stane stálým návštěvníkem silenthillského plesu démonů.

Downpour nás zavede do jihovýchodního cípu města a přilehlých kopců, kam se, pokud nás paměť neklame, v rámci série dosud nikdo nevypravil. Herní plocha má být tak velká, že Vatra nechá Murphyho využívat podzemku, aby nemusel pořád chodit, běhat. V průběhu svého dobrodružství potká Murphy řadu více či méně podivných postav, policistkou bránící zákon a pošťákem. Hlavní příběhová linie by měla zabrat kolem desíti hodin.Putování po Silent Hillu i výlety do Otherworldu se ponesou ve znamení vody, ostatně ne nadarmo dostala hra podtitul Downpour, tedy Liják. V bouři havaruje vězeňský autobus a bouřlivé budou i sekvence odehrávající se v pokřivené realitě. Redaktoři Game Informeru, kteří dostali možnost vyzkoušet si hru na vlastní kůži, psali o pasážích, v nichž se Murphy brodí záplavami vody a hledá přívodové kouty, aby zažehnal hrozbu utopením.

Zbraně se budou opotřebovávat a časem dojde k úplné ztrátě funkčnosti. Pokud byste u sebe mohli bez omezení nosit sekeru, vysvětlují tvůrci, jen stěží byste se báli o krk tolik, jako kdybyste neměli v rukou vůbec nic. Když se vám co 5 minut rozpadne baseballlová pálka, budete se cítit zranitelní. Vatra také odstranila zbraňový inventář, udržíte pouze jedinou zbraň. Soubojům s většinou nepřátel se půjde vyhnout, útěkem nic nezkazíte. Konec hry ovlivní, jak jste si při překonávání silenthillských nástrah počínali. Tvůrci chtějí před hráče postavit řadu voleb, některé zcela očividné (pokusím se zachránit policistku, jíž hrozí pád do propasti?), jiné nikoli. Dočkáme se také řady vedlejších úkolů, které sice nebudou přímo souviset s hlavním příběhem, ale měly by jej významně doplňovat a dotvářet hororový ráz hry. Vedlejší mise představují – s přihlédnutím k otevřenému konceptu – docela logický krok, byť jde v rámci žánru o věc poměrně nevídanou. Pokud vše půjde podle plánu, na podzim spatříme nový Silent Hill v celé jeho pochmurné kráse. Downpour vyjde pro PS3 a Xbox 360, Pc tentokrát nebude.

Závěrem

Pokud vše výjde tak jak má, můžeme očekávat vcelku dobrou hru tohoto žánru. Češi se tímto dílem můžou dostat hlouběji na Evropské výsluní a zajistit si více pozornosti. Doufejme, že se to stane a z této hry nezbyde jen obyčejná hra.

pozn. redakce

Screenshoty použité v tomto článku byly převzaty z webu ABCgames.cz a také schváleny adminem webu ABCgames.cz.

Článek Silent Hill: Downpour byl publikován 30. dubna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...