F1 2011: Závody na okruzích jsou zpět!

Tagy:  F1, F1 2011, formule, závody, okruhy, závodní okruhy

Sponzorované odkazy:

F1 2011: Závody na okruzích jsou zpět!

Novodobá série Formulí 1 od Codemasters se dočkala svého druhého pokračování. Po loňském vydařeném díle a velkých slibech ze strany vývojářů, kteří dávali jasně najevo, že chtějí celou sérii dále rozvíjet a jak to vůbec dopadlo? To se dozvíte v dnešní recenzi.

Minulý rok F1 2010 nasadilo laťku úrovně docela dost vysoko. Na pokračování formulí ve videoherním podání jsme si museli počkat dost dlouho, ale naštěstí se to povedlo a tým ve studiu Codemasters Birmingham zpracoval tento motoristický sport jako žádní vývojáři před nimi. Hned na úvod vám můžu říci, že další díl je určitě lepší, než ten minulý.

Na první pohled asi „zelenáči“ až tolik rozdílů nepoznají, samozřejmě během toho roku od vydání F1 2010 neudělalo Codemasters úplně novou hru, ale to by ani nebylo žádané. Splnili tak svůj cíl co se týká dalšího rozvíjení a kvalitnější simulace. Vezměme to ale hezky postupně. Základním režimem se stala opět tradiční kariéra, v níž si vytvoříte vlastního jezdce, přijmete nabídku od některého ze závodních týmů a pak už zbývá jen plnit jejich očekávání, aby byl tým spokojený a zároveň jste dali o sobě vědět celému světu. Jedině tak mohou přijít po sezóně ještě lepší nabídky a stává se z vás postupně jezdec těch největších kvalit.

Tvůrci se pokusili celou kariéru udělat ještě věrohodnější, abyste se do ní dokázali vžít a připadali si jako skuteční piloti formulí. Vaší základnou se stal opět jeden přívěs kamionu, kde máte svou kancelář, můžete si číst maily od lidí z vašeho týmu i předpovědi počasí na nadcházející závodní víkend a skutečně máte pocit, že máte za sebou celý tým pracující se vašich službách a k vaší naprosté spokojenosti a informovanosti.

F1 2011 samozřejmě disponuje veškerými licencemi, to znamená jak na samotné F1, tak všechny jezdce a týmy. Přesuňme se už přímo do kokpitu formule, abychom rozebrali změny v nejdůležitější oblasti, kterou je právě jízdní model a novinky v něm. Ten prošel docela velkými změnami, takže i když jste byli přeborníky a mistry v F1 2010, tady se musíte všechno učit skoro od nuly. Na lehčí obtížnost a se zapnutými, nejde o nic extrémně těžkého, ovšem pokud přitvrdíte, stojí před vámi pořádná výzva.

V čem konkrétně spočívají novinky a změny? Už samotný jízdní model se dočkal proměn, kdy vám zabere více času, abyste ideálně zvládli ovládání formule. Ty podle mého názoru reagují trošku pomaleji než minule a jsou řekněme těžší. Navíc ovládání už není pouze o tom, abyste ve správnou chvíli přidávali, brzdili a zatáčeli. V souvislosti s novými pravidly letošní skutečné sezóny 2011 se tyto inovace projevily i do hry. Konkrétně jde o dva nové systémy – KERS a DRS.

Přímo během vaší jízdy získáváte ještě více pokynů a doporučení přímo od svého týmu, třeba o různých událostech a mimořádnostech na trati. Mimochodem další novinkou se staly safety-cars v případě bouračky, i když musím se přiznat, že trvalo docela dlouho, než se objevilo na trati a vůbec jsem ho měl možnost vidět.

Nový ročník formulí přišel i s rozšířením multiplayerové části. Jednak zde sbíráte postupně zkušenosti, což je stejné jako v singlu, ale ani v jedné části se nejedná o kdovíjak propracovaný systém, to si musíme říci na rovinu. V klasickém MP může proti sobě závodit až 24 jezdců, z nichž 16 skutečných hráčů doplněných o osmičku jezdců řízených umělou inteligencí.

Závěrem

F1 2011 už vě mě nevyvolalo tak velké ohromení a nadšení jako loňský ročník, který vyšel po několika letech čekání a byl naprosto revoluční záležitostí. Nic podobného samozřejmě letos nešlo čekat, přesto tvůrci dokázali udělat dost zajímavých inovací. Například závody za deště jsou naprosto úžasné, stejně tak novinky jménem KERS a DRS dokázaly způsobit ještě větší rozmanitost. Ale určitě se dá tato hra řadit mezi ty povedené. Zkuste to a určitě Vás hra nezklame.

Hodnocení: 82 %

Článek F1 2011: Závody na okruzích jsou zpět! byl publikován 6. listopadu 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...