Need for Speed: Hot Pursuit - Znovuzrození nejlepších automobilových závodů

Tagy:  NFS, Need for Speed, Need for Speed: Hot Pursuit, nfs, RPG, EA, Electronics Arts, grafika, systém, integrovaný systém, Burnout Paradise, Burnout, CoD, policejní vrtulník, Criterion Games

Sponzorované odkazy:

Need for Speed: Hot Pursuit - Znovuzrození nejlepších automobilových závodů

Každý již určitě vyzkoušel alespoň jeden z mnoha dílů známé série Need for Speed. Tentokráte se prací na novém díle chytili borci z Criterion Games, kteří mají za sebou sérii Burnout. V novém díle Need for Speed: Hot Pursuit se vrátíme za volant exotických aut, ve kterých se budeme prohánět po epických silnicích. Jako v začátcích celé série nebude chybět policie, která vám nedá zadarmo ani jeden metr silnice navíc. V kampani si vedle závodníka také poprvé zahrajete v kůži policisty. Dále se můžete těšit na spoustu zajímavých multiplayerových módů. Need for Speed: Hot Pursuit je prakticky restart celé série.

Need for Speed: Hot Pursuit.Need for Speed: Hot Pursuit.

Kořeny série Need for Speed už šahají dost do minulosti. Mnoho prvních dílů bylo svojí hratelností hodně podobných a šlo o ilegální závody na silnicích za běžného provozu, o jejich zpestření se starali hlavně všudypřítomní policisté. Pak ale EA nevěděli coby, a tak došlo k mnoha razantním obratům v hratelnosti. Počínaje undergroundovým laděním a tuněním aut až po naprosto legální a oficiální závodění.

Musíme uznat, že návrat ke kořenům této série je patrný hned od prvních okamžiků. Už samotný styl grafiky i hratelnosti na první pohled připomíná vůbec původní Need for Speed nebo spíše velmi úspěšné a možná úplně nejlepší Need for Speed III: Hot Pursuit z roku 1998.

Policie.Policie.

Novinek bude dostatek

Tvůrci ze studia Criterion do hry zakomponovali mnoho prvků známých z jejich posledního Burnout Paradise, tak i celou řadu nových nápadů a featurek. Tvůrci především dávají velký důraz na online hraní. To znamená, že největší kouzlo bude pramenit z ohromného otevřeného světa, v němž proti sobě pomyslně bojují dvě frakce. Tedy policisté a proti nim závodníci porušující veškerá pravidla silničního provozu. V tomto směru toho bylo dost „přebráno" ze zmíněného Burnout. Především pak co se týká modelu chování vozidel. Samozřejmě lze očekávat odlišné chování u různých aut.

Závody.Závody.

Nové NFS: Hot Pursuit opravdu nebude pouze o obyčejném ježdění. Třeba klasické nitro asi v dnešní době nikoho nepřekvapí, ale další specialitky a nástroje, které by vám měly pomoci k dopadení toho zločince před vámi, jsou zajímavé. V rámci vyrovnání sil přidali tvůrci policistům možnost zavolat si na pomoc své kolegy, objednat policejní bariéry, pás s ostny na propíchnutí pneumatik a klidně i policejní vrtulník.

Stíhání policií.Stíhání policií.

Za každý zápas dostanete určité body – zkušenosti a tím budete postupovat dále. Celý systém se nazývá Bounty a podobně jako třeba v CoD tady na vás čeká postup na vyšší úrovně a s tím spojené výhody v podobě odemykání nového obsahu. Pozitivní věcí má být během honiček otevřenost, která přidá na reálnosti i autentickém pocitu. Na druhou stranu čím déle se pojede, tím více možných posil policista získá.

Zmíňit můžeme moderní lákadlo v podobě multiplayeru – velké propojení s komunitou, se sociálními sítěmi. Budou sestavovány různé řebříčky. Z mnoha jiných her už dobře známe, že podobný skoro až RPG systém dokáže skvěle motivovat a přikovat ke hře početnou fanouškovskou základnu na hodně dlouho. Tak snad se to povede i v tomto případě.

Vše připraveno na poslední úder.Vše připraveno na poslední úder.

Závěrem

Jsem na tuto hru moc zvědavý. Těším se. Osobně musím uznat, že jsem všemi novinkami a možnostmi nadšený. Zbývá upozornit na integrovaný systém zničitelnosti. Také důležitá věc vzhledem k tomu, že právě o ničení a bourání to během honiček mezi policisty a zločinci bude především. Už dlouho jsem se těšil na okamžik, kdy se Electronic Arts rozhodnou vrátit sérii Need for Speed ke svým kořenům, jak to bývá v poslední době u mnohých her populární a obvyklé. NFS si to určitě zaslouží a plně věřím, že studio Criterion se dokáže i s pokračováním této série poprat a nový díl nám vytře zrak.

Nikdy mě nedostanou.Nikdy mě nedostanou.

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

  • grafika
  • hratelnost
  • novinky
  • integrovaný systém zničitelnosti

Článek Need for Speed: Hot Pursuit - Znovuzrození nejlepších automobilových závodů byl publikován 24. listopadu 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (7).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...