Preview - Dante's Inferno: Navštivte s námi peklo!

Tagy:  Dante's Inferno, Dantes Inferno, EA Games, RPG, God of War, Dante Alighirei, Božská komedie, Vergilius, peklo, démon

Sponzorované odkazy:

Preview - Dante's Inferno: Navštivte s námi peklo!

Připravte se na nové pekelné RPG s názvem Dante's Inferno z dílen tvůrců Dead Space. Čeká vás dlouhá cesta do pekel. Boje s různými démony a podobnými nestvůrami budou vaším denním chlebem. Víra bude vaší nejsilnější zbraní, bez ní neuděláte ani krok. Jinak budou pro vás démoni docela oříšek. Vžijme se do kůže neohroženého hlavního hrdiny Danta.

Dlouhá kosa se vždy hodí!Dlouhá kosa se vždy hodí!

Cesta do pekel zajištěna!

Nemusíte se obávat stereotypní řežby, která by neobsahovala pořádný příběh. Už jen kvůli tomu, že tvůrci vycházejí z renesanční literatury, přesněji z básně Božská komedie od slavného italského básníka Dante Alighieriho, do jehož kůže se vlastně vžijete. Tvůrci si dali pravdu záležet, a tak můžete očekávat opravdu velkolepý a pružný příběh. Zavítáte, ostatně jak již název napovídá, do nehostinných krajin pekelných, kde vás při nedostatečné obezřetnosti čeká smrt a utrpení. V básni se často objevuje Danteho přítel Vergilius, který ve hře zaujme post vypravěče. Někdo může namítnout, že tvůrci přímo napodobují God of War. God of War sice posloužil jako nástroj pro inspiraci, ale ve většině věcí se odlišuje. Hra se sice nese ve smyslu „zabít vše, co přijde pod ruku,“ tvůrci však slibují, že bude každá úroveň obsahovat nové vychytávky a překvapení. Mělo by tedy dojít na velmi nečekanou a rychlou akci, která vás bude neustále bavit, a to i přes svůj stereotypní základ. Jestli tento slib bude splněn, uvidíme ale až v únoru.

Svátá záře. Démoni, třeste se!Svátá záře. Démoni, třeste se!

Dobrý rytíř vždy zvítězí…

K vítězství vám většinou dopomůže vaše oddaná kosa. Používat ji budete nejen k boji a destrukci různých předmětů, ale i jako kratší lano s hákem. Díky tomu se tak přenesete přes bezedné pekelné propasti a podobné překážky. Občas však narazíte na nezničitelnou pekelnou zábranu, která vám jasně říká, že byste měli nejprve vymýtit vše živé v právě probíhající úrovni. Naštěstí vás nečeká pouhá bitva s řadovými posluhovači Lucifera. Postupem času totiž dojde i na větší démony, přesněji řečeno bossy. Těm už nebude stačit několik jemných ran kamkoliv do těla. Proč by se vlastně jinak jmenovali bossové, že? Bossové vám už dají zabrat. Chvilinku si s vámi budou hrát, dokud vás nechytí a neroztrhají na „cimprcampr.“ Vy tak musíte pomocí kombinací tlačítek a různých komb využít vhodné chvíle pro neočekávaný zásah. RPG a bez magie? Nebojte se, té bude až, až! Čeká vás nepřeberné množství různých kouzel. Jako účinný nástroj na jakékoliv démony vám poslouží posvátný křesťanský kříž zbarvený do stříbrné a oslnivé barvy. Jistě zajímavým kouzlem je spasení či obětování nepřítele. Při spasení vám přibude bodové ohodnocení k bojovým zkušenostem, zatímco při obětování si přilepšíte v magii.

Zajímavá budova…Zajímavá budova…

Zpracování

I přestože je hra teprve na počátku dosud nedokončeného vývoje, vypadá opravdu špičkově. Připodobnění God of War jsme již řešili. Dante's Inferno totiž převzalo ovládání, a tak se můžete těšit na kombinace tlačítek, přednastavených komb a různých útoků. Podle uvolněných oficiálních videí předpokládám, že hra bude mít velkolepou atmosféru podkreslenou vynikající hudbou.

To bolelo, co?To bolelo, co?

Verdikt

Dante's Inferno vypadá jako opravdu nářezové RPG. Špičkový příběh vycházející z literatury. Konečně si tvůrci všimli, že je literatura obrovským zdrojem námětů pro nové hry. Proč vymýšlet nějaký nový příběh, když se naskýtá taková příležitost. Na druhou stranu musí tvůrci překypovat určitou inovativní myšlenkou. Hry nestaví jen na příběhu, ale i na vizuální a zvukové složce. Myslím si, že Dante's Inferno splňuje obojí. Hra by se na trhu měla objevit 12. února 2010, avšak bohužel jen pro konzole. O počítačové verzi této pecky se zatím nemluvilo. Těžká cesta do pekel se stále přibližuje, a tak… pojďme to pořádně nandat všem démonům!

Předobjenat Dante's Inferno na PS3 za 1499 Kč

Předobjednat Dante's Inferno na XBOX 360 za 1499 Kč

Článek Preview - Dante's Inferno: Navštivte s námi peklo! byl publikován 25. prosince 2009 v 12.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...