Heroes over Europe: Staňte se pilotem!

Tagy:  Heroes over Europe, Evropa, simulátor, arkáda, letadlo, Ubisoft, Heroes, válka, létání, bombardér, stíhačka

Sponzorované odkazy:

Heroes over Europe: Staňte se pilotem!

Chtěli jste být bojovými piloty? Vaše přání je vyslyšeno! Nechcete-li se neustále soustředit na nějaké kontrolky či podobné serepetičky, ale pouze si užít adrenalinový průlet leteckou bitvou pod náporem dotěrných kulek, je pro vás hra Heroes over Europe jako stvořená. Opravdový letecký simulátor anebo pohled z kokpitu zde nenajdete. Do vzduchu!

Nepřítel… Kde? Támhle na cestě!Nepřítel… Kde? Támhle na cestě!

Boj za svobodu!

Smrt a nepřátelští stíhači číhají na každém rohu. Záleží pouze na vás, jestli si svůj život ochráníte. Stačí vám pouhá chvilka nepozornosti a vaše letadlo se změní v řešeto. Čekají vás adrenalinové letecké bitvy, ve kterých se chvilka odpočinku těžko hledá. Díky svým strojům poznáte nespočetné množství různých lokací. V jednu chvíli se ocitnete nad mořskou hladinou, ve druhou pro změnu nad urostlými lesy či nad právě bombardovaným městem. V předchozím díle jste měli tu čest bojovat proti legendárním japonským Zerům. Nyní se konečně dostáváme nad náš rodný kontinent. Obrana svobody je nyní ve vašich rukou, respektive ve vašem kniplu. Vaše letecká kariéra začíná při obraně Londýna proti německým bombardérům. Úkoly jsou velmi různorodé. Chvíli budete střežit britské souostroví, chvíli zase stíhat německé lodě a ve zbytku času bombardovat srdce Třetí říše – Berlín. Dokonce dostanete i příležitost potopit Bismarck v malém, avšak velmi účinném, letadélku Swordfish. Velkým zklamáním je absence kamery z kokpitu. I když pohled z kokpitu dělá hru jednodušší, nějaký zjednodušený pohled z kokpitu by nevadil. V určitých chvílích ho jistě budete postrádat.

Do boje!Do boje!

Municí nešetřete…

Prvním krokem potřebným ke vzlétnutí je výběr letadla. Je samozřejmé, že výběr ovlivní nejen celou misi, ale i herní styl. Ne každé letadlo totiž zvládá vývrtku a další akrobatické, zde spíše úhybné, manévry. Na výběr je cca 40 letadel z několika kategorií. Zalétáte si třeba ve stíhačkách, bombardérech či na pověstných experimentálních strojích. Nebyla by to válka nad Evropou, kdyby zde chyběly legendární Spitfire, Hurricane, Mustang P-51, Me 109 nebo 262 či bombardéry jako B-17 a Heinkel He 111. Jednotlivé atributy letadel jsou zaznamenány ve hvězdičkovém hodnocení. Díky tomu víte, jestli je dotyčné letadlo rychlé či jak je na tom s hmotností. Nemáte-li rádi častý návrat na letiště z důvodu doplnění munice a paliva, potěším vás. V Heroes over Europe máte k dispozici neomezené množství munice a paliva. Díky tomu je celkem jedno, jestli nepříteli zasadíte jednu jedinou smrtelnou kulku a nebo do něj vystřílíte abnormální množství munice. Specialitkou je zobrazení při různých vypjatých akcích. Jakmile se třeba dostanete nepřátelskému letounu do zad, zapne se speciální mód, který zpomalí čas a zobrazí speciální zaměřovač s ukazatelem správné chvíle pro klik myší, resp. pro výstřel. Na závěr sledujete let vašich kulek s pozdějším zásahem. Tento zaměřovač umožňuje střelbu do motorů, jednotlivých střelců v bombardéru a nebo do pilota.

Přesně takhle dopadají nepozorní piloti.Přesně takhle dopadají nepozorní piloti.

Zpracování

Heroes over Europe má se simulátorem společného jako rolník s odléváním kovu. Hra je totiž určena spíše nenáročným uživatelům, a tak si při hraní vystačíte s myší a klávesnicí. Hratelnost je i s tímto hardwarem opravdu špičková. Stejně tak i grafika hry je na velmi vysoké úrovni. Do toho vám ještě nahrává kvalitní hudební doprovod. Fyziku letadel musíme samozřejmě brát s velkou rezervou. Přeci jen je to arkáda.

Řekni to mé výzbroji!Řekni to mé výzbroji!

Na závěr

Heroes over Europe nám dnes ukázalo, že je opravdu vynikající arkádová letecká střílečka, ve které si vystačíte pouze s myší a klávesnicí. Zpracování hry na vynikající úrovni. To samé se dá říci o hratelnosti. Hra nabízí nepřeberné množství různých letadel, každý si jistě vybere. Třešničkou na dortu je speciální zaměřovací mód spolu se záběrem letící kulky. Sečteno a podtrženo je Heroes over Europe výbornou arkádovou střílečkou, která jistě zabaví a potěší nejen díky vynikající grafice a hratelnosti.

Moje hodnocení:  82 %

Výhody:

  • Hratelnost
  • Grafika
  • Množství letadel
  • Grafika okolního prostředí

Nevýhody:

  • Chybí pohled z kokpitu
  • Někdy až příliš arkádové

Koupit Heroes over Europe PC za 999 Kč

Koupit Heroes over Europe PS3 za 1499 Kč

Koupit Heroes over Europe XBOX 360 za 1499 Kč

Článek Heroes over Europe: Staňte se pilotem! byl publikován 16. listopadu 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...