Crysis

Tagy:  crisis, Crysis demo, Crysis demo download

Sponzorované odkazy:

Crysis

Jen o malém množství her se dá ještě před vydáním s určitostí říci, že půjde o naprosté pecky. Mezi vyvolené bude patřit i Crysis. Nepřímé pokračování dnes již legendární famózní střílečky Far Cry.

V nedaleké budoucnosti

Představte si idylický ostrůvek v jihočínském moři… Pěkné, že? A teď si k němu doplňte padající neznámý objekt… Stále vám přijde ostrůvek jako ideální místo na dovolenou? Tak právě tímto okamžikem začíná příběh Crysis. Vy jako člen jednotky Delta Force jste vyslán na průzkum neznámého objektu, ale zanedlouho pochopíte, že soudruzi z Jižní Koreje nezahálí a jsou na ostrově již nějakou tu dobu. Takže boj USA vs. Korea? Na první pohled ano, na druhý, ale ne tak docela… Z neznámého předmětu se totiž vyklube mimozemská loď, která jen tak pro legraci silovým polem zmrazí asi polovinu ostrova. A ten mráz pocítíte… Příběh tedy v kostce vypadá na střílečku docela slibně, ale přece jen jde o to, jak se to bude hrát.

Crysis-I v tropech může mrznoutCrysis-I v tropech může mrznout

Volnost

Už ve Far Cry jste nebyli vedeni za ručičku a nepřítele jste vždy mohli zpacifikovat několika způsoby. TO samé bude platit i v Crysis jen ty možnosti vynásobte aspoň stokrát. Na své si přijdou milovníci nožů a kradmého pohybu, příznivci těžkotonážních zbraní a vozidel nebo ledově chladní odstřelovači. Vždy budete mít na výběr jak danou situaci vyřešit, co použít, kudy se vydat. A to vše umocňuje Nano-muscular suit. To je právě ta novinka, která by měla velmi ovlivnit hratelnost a pokaždé ji trošku změnit. Jde o oblek, který má 3 základní druhy využití – maskování, odolnost a síla. Během chvíle se z vás může stát skoro neviditelný zabiják, ultra silný bijec nebo silák odstraňující skoro neodstranitelné překážky. Je jen na vás jak budete oblek používat. Co se týče zbraní, můžeme očekávat podobnou plejádu jako ve Far Cry. Potěšující je možnost zbraně vylepšovat a modulovat.

Crysis-Nano suit v praxiCrysis-Nano suit v praxi

Čas na upgrade

V minulých dnech se konečně zvedla opona tajemna, která bděla nad hardware požadavky na rozjetí tohoto skvostu. Tak tady jsou:

Minimální požadavky

Operační systém Windows XP nebo Vista
Procesor Intel Pentium 4 2,8 GHz pro XP (3,2 GHz pro Vista) nebo Intel Core 2,0 GHz (2,2 GHz pro Vista) nebo AMD Athlon 2800+ (3200+ pro Vista)
1 GB RAM paměti pro Windows XP nebo 1,5 GB RAM pro Windows Vista
12 GB volného místa na harddisku
Zvuková karta DirectX 9.0c kompatibilní
Grafická karta s 256 MB RAM, alespoň GeForce 6800 GT nebo ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro pro Vista)

Doporučené požadavky

Procesor Intel Core 2 DUO 2.2 GHz nebo AMD Athlon 64 X2 4400+
2 GB RAM Grafická karta
GeForce 8800 GTS/640 nebo podobná

Crysis-Grafika je skutečně přenádhernáCrysis-Grafika je skutečně přenádherná

Jak je vidět, rozjet Crysis alespoň ve středních detailech bude chtít pořádnou mašinu. Odměnou za to vám bude naprosto famózní grafika podporující DirectX 10, plné zničitelné prostředí s reálnou fyzikou, dohled až 2 kilometry, reálné změny počasí, plně vymodelovaný a žijící oceán, atd… Škoda popisovat, neboť okolní greeny mluví za vše.

Crysis krize nebude

Na Crysis se osobně velmi těším a pevně věřím tomu, že se opravdu bude jednat o parádní střílečku, od které se mi bude jen těžko vstávat. Snad to čekání nebude ještě moc dlouhé…

Crysis video trailer:

Crysis demo download zde:
Crysis demo download

Koupit Crysis za 399,–Kč

Koupit Crysis: Collectors Edition za 1499,–Kč

Článek Crysis byl publikován 10. října 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (336).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...