Blood and Truth – jedna z nejlepších her na virtuální realitu této generace

Tagy:  hra, recenze, videohra, playstation

Sponzorované odkazy:

Blood and Truth – jedna z nejlepších her na virtuální realitu této generace

Kdo by nechtěl být alespoň na chvilku jako James Bond, nebo Johny Wick v anglickém stylu? Pokud jste majitelé PS VR, tak vám v tom nic nebrání. Po delším čase tu máme ukázku, jak by měli vypadat střílečky z pohledu první osoby pro virtuální realitu a to od studia, které dříve ukázalo v krátkém demu s názvem London Heist, jakým směrem se chtějí ubírat.

Hodnocení hryHodnocení hry

Blood and Truth je příběhová VR střílečka s pohledu první osoby s plno interaktivními sekvencemi a notnou dávkou britského humoru. Hru opět můžete ovládat jak na Dualshocku, tak na PS Move. Podobně jako u recenzovaného Everybody’s Golf VR je použití ovladače kontraproduktivní a kazí to celkový zážitek. Díky právě spojení PS Move, interaktivního prostředí a neustálých přestřelek, dokáže hra hráče vtáhnout do děje a naservírovat opravdu dobrou zábavu.

Střelba z vozidlaStřelba z vozidla

Příběh na vedlejší koleji

Celkový prožitek trošku kazí nedokonalé příběhové zpracování, jako bývalý mariňák se umíte ohánět se zbraněmi a vaše majetná rodina se dostane do křížku s mafiánským bossem, jenž se pokusí dostat rodinný majetek a jejich životy, což si jen tak nenecháte líbit a půjdete po celé mafiánské organizaci ve velkém stylu. Příběh je vyprávěn z části v podobě výslechů, retrospektivních událostech a kvůli tomu působí celkově zmatečně, vše zachraňují herecké výkony, jelikož postavy ztvárňují hollywoodské hvězdy s parádními animacemi.

Trochu to celé komplikuje nedokonalá technologie VR a spousta textur je rozmazaná a tak když zkoumáte nějaké fotografie či dokumenty, tak z nich moc vyčíst nejde a druhá věc je relativně krátká herní doba

Proskočit oknem z věžáku, žádný problémProskočit oknem z věžáku, žádný problém

Zábava, ale teprve začíná

Co dělá hru opravdu zábavnou, jsou akční sekvence, přestřelky jsou prostě parádní. Do rukou se vám dostanou nejrůznější zbraně od různých revolverů, pistolí až po samopaly či brokovnice. Nabíjení funguje tak že si vezmete zásobník z pouzdra na těle a vložíte ho do zbraně, zbraně opravdu tasíte z pouzder či ze zad, což působí opravdu věruhodně. Každou zbraň si můžete v úkrytu různě upravovat, tak že si vezmete dané příslušenství a namontujete si ho na zbraň. Stejně tak je možnost si zbraň i přestříkat do různých barev.

Pohyb prostředím funguje jako u hry Bravo Team, tedy že chodíte z krytu do krytu, podíváte se na nějaké místo a stisknutím tlačítka přejdete, což je současně asi nejlepší způsob pohybu ve virtuální realitě.

Pohyb ve hřePohyb ve hře

Již jsem zmiňoval interakci, hra vám dovolí osahat skoro cokoliv a s čímkoliv manipulovat, ať je to DJ pult, různé předměty, ale třeba také nastražovat výbušniny, páčit zámky, otvírat dveře, mačkat různé vypínače, šplhat po žebříku, plazit se ventilací a mnoho dalšího. Nemůžete tedy sebrat úplně vše, co vás napadne a dělat s tím psí kusy, tento prvek je vybalancovaný, tak aby to dokonale zapadlo do konceptu celé hry.

Verdikt

Blood and Truth je rozhodně jedna z nejlepších her na PS VR jenž je momentálně na trhu, zábavné přestřelky a interakce světa vám dovolí se parádně vžít do hry, škoda jen, že to trvá pouze několik hodin a limitů technologií. Rozhodně nám vývojáři ukázali směr VR her, jenž si tato technologie zaslouží, a už nyní se nemohu dočkat, co nám nabídne nová generace. Fanoušci VR her a především těch akčních budou rozhodně ze hry nadšeni.

Hodnocení redakce:  88 %

Výhody:

  • Herecké výkony
  • Parádní interakce s prostředím
  • Pořádný zážitek ve světě virtuální reality
  • Dobrý pocit ze střelby

Nevýhody:

  • Kratší herní doba
  • Příběhová část by zasloužila více

Článek Blood and Truth – jedna z nejlepších her na virtuální realitu této generace byl publikován 8. července 2019 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...