James Bond 007: Blood Stone

Tagy:  james bond 007, james, bond, 007, bondovka, detektivka

Sponzorované odkazy:

James Bond 007: Blood Stone

Nový Bond je zpátky a v plné síle. Pojďme si ho tedy představit.

Je to vždycky takový malý herní svátek. Hráči si většinou koupi hry velmi dobře rozmýšlí a tak vědí, s kým mají tu čest a co od kterého titulu čekat. Tato hra nebyla nikterak vyzdvihována. Žádné reklamy, trailery, obrázky v každodenních novinkách na herních forech. Prostě nic, ale při zapnutí hry a po pár minutách hraní si řeknete: Jak je to možné? Vždyt toto je hra, která stojí za to.

Daniel Craig.Daniel Craig.

Myslím si, že s odstupem času můžeme prohlásit, že Daniel Craig jako nový představitel Bonda nastartoval novou éru těchto oblíbených filmů. Herní bondovka s názvem Quantum of Solace na tom ovšem tak dobře nebyla a sklidila velmi slabé hodnocení. Není se co divit, hra si chtěla hrát na další Call of Duty, což se jí dvakrát nedařilo. Co bylo, bylo. Myslím, že je nejvyšší čas se přestat šťourat v minulosti a vrátit se nohama pěkně na zem, Blood Stone se stále může pyšnit Danielem Craigem v hlavní roli jakožto Bondem, ve hře je vymodelován opravdu pěkně. Pohled se nám naštěstí trochu oddálil, nyní je ve formě pohledu třetí osoby a hře to velmi prospělo.

James Bond 007 v akci.James Bond 007 v akci.

Bondovky, to je mimojiné a především velkolepá akce. Taková, ze které vám padne čelist, a i když je jasné, že to co herci předvádí na plátně je velmi nereálné, ale moc dobře se na to kouká. Prostě bondovku poznáte na první pohled. A to stejné můžeme prohlásit i o hře. Hra je současně tvořena i pro konzole. Na PC je ovšem převedena s citem a i když jako hráči odkojení PC platformou budete mít pocit, že jste až zbytečně vedení za ručičku, styl ovládání napomáhá tomu, že pocit z „já jsem ve filmu“ je opravdu intenzivní.

Nádherná atmosféra.Nádherná atmosféra.

Na každou akci, kterou s Bondem můžete provést, pro vás má hra nápovědu. Přijdete k žebříku, hra vám napoví, jakou klávesu zmáčknout – a to stejné se děje při skákání, lezení atd. Poprvé to působilo až trochu směšně, ale při další akci si uvědomíte, proč to tam autoři dali. Váš pohyb je totiž velmi plynulý, což je mimořádně důležité, pokud máte mít pocit, že jste ve filmu a přitom postavu i ovládáte.

Blood Stone je střílečka z pohledu třetí osoby. Autoři moc dobře věděli, že hráč se nesmí ani na chvilku nudit, pořád musí mít co dělat. Dokonce si myslím, že několik testerů nedělalo nic jiného, než psali připomínky, co všechno by se na obrazovce mohlo dít, a kde jsou ještě nějaká hluchá místa. Jen zřídka se vám stane, že byste museli třeba jen přeběhnout z jednoho místa na druhé a přitom neměli do čeho střelit.

James Bond 007 jde vykonat zadaný úkol.James Bond 007 jde vykonat zadaný úkol.

Vezmi zbraň a běž!

Každý výstřel, každý souboj si totiž vychutnáte. Systém krytí je velmi jednoduchý, ale přitom povedený. K překážce se „přicucnete“ pomocí jedné klávesy, když chcete střílet, stačí jen zaměřit. Pokud se chcete skrýt za jinou překážkou, stisknete klávesu pro pohyb, znovu klávesu krytí a postava v pokleku rychle přeběhne jinam, což se hodí, pokud vás nepřátelé chtějí pozlobit pomocí granátů. Sám Bond může nést jen dvě zbraně, ale to vůbec nevadí. Zaměřovat totiž můžete i v okamžiku, kdy jste schovaní, takže kdybyste chtěli, věřím že celou hru projdete jen s pistolkou. Budete si tak vychutnávat situace, kdy proti vám vyběhne 4 ozbrojených chlápků a vy je 4 kulkami do hlavy během chvilky zneškodníte.

Zneškodnění nepřítele.Zneškodnění nepřítele.

Rychlá auta? I toho jsme se dočkali

Rychlá auta? Ale jistě, dočkáte se a nejen jich. Užijete si totiž i řízení super rychlého motorového člunu, i když luxusní auta, ty budete řídit častěji. Samozřejmě u podobné hry nemůžeme čekat nějaký realistický model poškození, žádný tu není, ale když pojedete po břehu řeky, všude kolem vás budou vybuchovat granáty, lítat kusy půdy a olova. Během vašich jízd se toho na obrazovce děje tolik, že naprosto nebudete stíhat všechno registrovat.

Možnost řízení auta.Možnost řízení auta.

Můžete také očekávat schovávání se za rohem a místo toho, abyste protivníka jen zastřelili, počkáte až k vám doběhne a několik efektními chvaty ho složíte k zemi. Samotné souboje neovládáte, pokud se k soupeři přiblížíte na dostatečně krátkou vzdálenost, stačí stisknout tlačítko a Bond sám, podle toho jakým způsobem u postavy stojí, vykoná pěstní ortel. Za tento způsob boje jste pak odměňovaní, za každé takové zabití dostane jeden z celkových tří bonusů, které představují přesnou a velmi rychlou střelbu. Pokud se pak potřebujete během sekundy zbavit až tří nepřátel, tyto bonusy jistě využijete.

James Bond 007: Blood Stone.James Bond 007: Blood Stone.

Závěrem

Blood Stone je pro mě osobně velmi příjemným a povedeným překvapením tohoto roku. Od hry jsem nic nečekal, ale dostalo se mi velmi zajímavé zábavy a akce, která vás nepustí od začátku až do konce. Celé hře pak vévodí parádní atmosféra, která na vás doslova dýchá na každém kroku. Pokud patříte mezi fanoušky bondovek, tak si tuto hru určitě zahrejte.

Moje hodnocení: 85 %

Výhody:

  • grafika
  • ovládání

Článek James Bond 007: Blood Stone byl publikován 9. ledna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...