Far Cry 3: Blood Dragon - pocta akčním filmům

Sponzorované odkazy:

Far Cry 3: Blood Dragon - pocta akčním filmům

Far Cry 3 zklidil minulý rok zasloužené ovace od fanoušků i kritiků. Hře se povedlo aplikovat do otevřeného světa v žánru stříleček řadu mechanismů – od RPG prvků, rozdílných možných stylů hraní po funkční a zábavný způsob odemykání různých předmětů. Blood Dragoon je stand-alone DLC, chcete-li expanzí původní hry, tzn. že si ji můžete zahrát i bez vlastnictví původní hry.

Rex „Power“ Colt je mnohem větší tvrďák, než se zdá.Rex „Power“ Colt je mnohem větší tvrďák, než se zdá.

Je to Far Cry, není to Far Cry?

FC3: Blood Dragon spojuje kromě názvu s původní hrou pouze herní styl a samozřejmě technická stránka. Jedná se o otevřený herní svět, rozlohou připomínající menší ostrov, jenž jste ve Far Cry 3 navštívili v závěrečné části hry. Hra je však koncipována jako komicko-parodická pocta akčním filmům z osmdesátých let. Tomu odpovídají i cutscény, které jako by vypadly svým „předpotopním“ zpracováním a grafikou ze začátku let devadesátých. Hlavním hrdinou je kyborg s frajerským jménem Rex „Power“ Colt, jenž je vyslán v rámci své jednotky „kybernindžů“ spolu se svým parťákem na rutinní misi na opuštěný ostrov. Hra se odehrává v „daleké budoucnosti,“ tj. v roce 2007, kdy svět již prodělal jadernou válku. Po celou dobu hraní se na vás sype jedno vtipně podané klišé za druhým od hrdinské smrti vašeho parťáka v úvodu („Už se těším domu na ženu a dítě…“), přes ujetou milostnou zápletku, superpadoucha, jenž je „technologicky vyspělejším kyborgem" než vy, úchylný patriotismus a všudypřítomné drsňácké hlášky skvěle nadabovaného Rexe, kterému se o hlas nepostaral nikdo menší než Michael Biehn (Terminátor, Vetřelci či videoherní C&C: Tiberian Sun). Kam se na něj hrabe jistý nejmenovaný atomový vévoda.

„kyberještěrka“„kyberještěrka“

Stále skvělá zábvava

Je přitom dobře, že se Blood Dragon z hlediska hratelnosti drží konceptu původního FC3. Příběhových misí příliš není, zato si užijete dostatek zábavy osvobozováním jednotlivých základen při kterých můžete využít i silných „kyberveleještěrů“, které lze nalákat k tomu ,aby zaútočili na vaše nepřátele. Jedná se však o velmi tuhé potvory, takže opatrně. Základny můžete znovu získávat „pod kontrolu spravedlivé demokracie“ různými způsoby, ať již opatrným přístupem nebo prostým pálením na všechny strany. Po osvobození se vám dále zpřístupní vedlejší mise zaměřené buď na ulovení určitého „kyberzvířete“ (všechno v Blood Dragon je „kyber“) či záchrany „kybernerda“. I to doprovází Rexovy všudypřítomné hlášky jako: „Blá..blá…blá…za­bít…blá..blá.­.blá“. Za splnění těchto misí získáváte kromě peněžité odměny a zkušeností možnost upgradovat si jednu ze svých zbraní. Těch ve hře moc není, zato je každý upgrade opravdu znát. K tomu si připočtěte i řadu sběratelských předmětů, kterých je opravdu mnoho. RPG systém byl oproti originálu zjednodušen a za získané zkušenosti získáváte při každém dalším postupu na nový level specifickou odměnu přiřazenou k danému levelu.

explozivní hratelnostexplozivní hratelnost

Úžasná hudba, stylový grafický design

Při tvorbě grafické stránky hry Blood Dragon se tvůrci opravdu vyřádili. Hra září neonovými barvami a všudypřítomnými laserovými paprsky, které osvětlují jinak vcelku tmavé prostředí. To bohužel nemusí sednout každému a na první pohled může tento odvážný styl leckoho odradit. Tvůrci jinak však pouze nerecyklovali animace z původní hry a tak si Rex při zranění například opravuje ruku, či pokud není nepřítel nablízku, tak při zmáčknutí tlačítka pro útok zblízka ukáže svůj vztyčený „kyperprostřed­níček.“ To samé platí o animacích nabíjení zbraní. Kapitolu samu pro sebe si zaslouží fantastická, elektronická hudba jako vystřižená z osmdesátkových fil­mů.

Zbraní ve hře není moc, ale stojí za to.Zbraní ve hře není moc, ale stojí za to.

Famózní DLC

Vše zmíněné vrcholí v úžasném finále, kdy je Rex prakticky nezničitelný a kdy při ohromné destrukci, kterou kolem sebe rozsévá, hraje hudba jak vystřižená z Rockyho, do toho padá jedna hláška za druhou, jen aby vše zakončilo to nejklišovitější finále, jaké si dovedete představit. Blood Dragon je těžké hodnotit, neboť v rámci DLC se jedná bez debat o jedno z nejlepších vůbec, nemluvě ani o tom, že vám zabere jeho dohrání 8–10 hodin. Ano, zbraní by mohlo být více a jedná se pouze o kampaň pro jednoho hráče, ovšem nízká cena a DLC status, tyto skutečnosti zcela omlouvá. Koneckonců se jedná o nejstahovanější digitální produkt v historii Ubisoftu a již se mluví o pokračování. Rex si jej určitě zaslouží.

Hodnocení HerniMag.cz:  93 %

Výhody:

  • Humor
  • Far Cry 3 kvalita
  • Hudba
  • Délka
  • Rex

Nevýhody:

  • Grafický styl může odradit

Koupit PC hru Far Cry 3: Blood Dragon na xzone.cz
Koupit PC hru Far Cry 3 na xzone.cz

Článek Far Cry 3: Blood Dragon - pocta akčním filmům byl publikován 3. září 2013 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...