Far Cry 5 - Co nás čeká v novém díle populární série?

Sponzorované odkazy:

Far Cry 5 - Co nás čeká v novém díle populární série?

Každý hráč si pod spojením „Far Cry“ vybaví určitou vzpomínku. Někomu se v paměti zobrazí přebal hry, dalšímu příběh, jinému zase těžká mise. Dnes se podíváme na lehké preview očekávaného pátého dílu této série, jejíž první díl vyšel již v roce 2004.

Trocha informací

Než se vydáme k samotnému nastínění příběhu, musíme shrnout základní softwarové a hardwarové informace. Samozřejmě i tento díl vyjde pod vývojáři ze společnosti Ubisoft a poběží na Dunia Engine. Ten vychází z první generace proslulé technologie CryEngine, která poháněla historicky první díl série a jež se ze strany nových vývojářů, kteří značku převzali od studia CryTek, dočkala celé řady modifikací, umožňujících hráčům poskytnout co možná nejlepší zážitek v otevřeném herním světě.

Far Cry 5 bude dostupný na všech platformách, tedy PC, PS4 i XBOX s podporou pro PS4 Pro, Xbox One X a Xbox One S.

Minimální požadavky:

  • Operační systém: Windows 7, 8.1., 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5–2400 @ 3.1 GHz nebo AMD FX-6300 @ 3.5 GHz
  • RAM: 8GB
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 670 nebo AMD R9 270 (2 GB VRAM s podporou Shader Model minimálně 5.0)
  • Rozlišení displeje: Alespoň 720p

Doporučené požadavky:

  • Operační systém: Windows 7, 8.1., 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7–4770 @ 3.4 GHz nebo AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz
  • RAM: 8GB
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 970 nebo AMD R9 290X (4 GB VRAM s podporou Shader Model minimálně 5.0)
  • Rozlišení displeje: 1080p

Oficiální datum vydání: 27.03.2018

Čí nadvláda bude tentokrát ?

V tomto díle se trošku opřeme do náboženství. Jeden zfanatizovaný kněz, Joseph Seed, si usmyslí, že bude radikálně vládnout v městečku s příznačným názvem Hope County v Montaně, kde spolu se svojí sektou Eden's Gate násilím vládne a ničí každého, kdo se pokusí vzepřít režimu.

A čím se liší?

Idea příběhu se zdá být podobná dílům předchozím, nicméně dočkáme se vítané změny a to především v kraftování a nabídce dopravních prostředků.

V novém díle je slíbeno nejen známé vylepšování například velikosti batohu, ale taktéž zbraní, vlastní postavy (možnost nahrát si vlastního avatara) a i širší nabídka vozidel. Zajímavé bude, že se konečně dočkáme otevřenému pilotování letadla.

Názor redaktora:

Já osobně si myslím, že bude velmi těžké překonat tu hranici mezi tím, na co jsme u Far Cry zvyklí a mezi tím, co nám vyrazí dech. Těšit se samozřejmě můžeme na nádhernou grafikou, ovšem otázkou je, jestli nebude příběh pouze otisk Far Cry 4. Far Cry Primal nám přinesl nemilé zklamání a tak pevně věřím, že nový díl bude opět hrou, které dají hráči přednost před battle royale games alespoň na několik desítek hodin.

Článek Far Cry 5 - Co nás čeká v novém díle populární série? byl publikován 5. března 2018 v 05.00 v rubrice Hry a PR články. Autorem článku je Klára Janstová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...