Dragons: Dawn of New Riders – začínáme cvičit draky

Sponzorované odkazy:

Dragons: Dawn of New Riders – začínáme cvičit draky

Dříve skoro každý větší film měl i svojí herní adaptaci. O jejich kvalitě bychom ovšem taktéž mohli dlouho debatovat. Nicméně tyto doby jsou pro někoho i se zármutkem dávno pryč. Karta se spíše obrátila a nově velké herní značky chtějí mít svojí filmovou adaptaci, ale to je zase jiný příběh. Jelikož k nám přilétla hra spíše pro mladší hráče Dragons: Dawn of New Riders.

Nový hrdina a nový drak

Animovaný film Jak vycvičit draka má za sebou velký úspěch již tři celovečerní filmy a několik seriálů. Nově k tomuto přibude i herní adaptace, která spíše vychází ze seriálu, ale obsahuje svůj vlastní příběh. Dokonce ve hře nebudete hrát ani za známé postavy Škiťáka a jeho Bezzubky, ale za úplně nového hrdinu.

Dragons:Dawn of New RidersDragons:Dawn of New Riders

Tento hrdina nese jméno Scribbler a jeho drak Patch je nově vylíhnutý a neznámí. V úvodu hry hrajete prvních pár desítek minut pouze za našeho hrdinu, jenž popadne meč a brání svojí vikingskou vesnici s draky před útokem nájezdníků. Časem se dostane k vajíčku, jež se vylíhne a tak náš hrdina přijde k drakovi. Časem narazíte i na známé postavy z filmů a seriálu, budete s nimi hovořit, ale bohužel si za ně nezahrajete. Naproti tomu, nepotřebujete vůbec žádnou znalost předlohy z filmových pláten, abyste si hru, nebo spíše vaše ratolesti mohli užít.

Jednoduché, ale zábavné

Princip hry je velice jednoduchý a i trochu retro, ale přitom tak nějak zábavný. Nejvíce se budou bavit ti nejmenší hráči, i když hra disponuje ekonomickým systémem, bojem, logickými hádankami, tak vše je stylizované, tak aby to na první pohled nevypadalo úplně jednoduše a přes to vše zvládlo desetileté dítě. Jediný problém může nastat v soubojích s bossy, jelikož každý z nich vyžaduje trochu jinou taktiku a zde je dobré dětským hráčům trochu pomoci.

Vzhůru do oblakVzhůru do oblak

Pohled z ptačí perspektivy v hezky malovaném světě, kdy ovládáme jak postavu Scribblera, tak draka Patch, kdy mezi nimi můžeme jednoduše neustále přepínat. Jelikož Sribbler ovládá dobře svůj meč a seká nepřátele jak pravý Viking, tak Patch je ledový drak a umí zpomalovat silnější nepřátele a tím tak pomáhat svému pánovi, nebo dokáže zledovatět vodní plochu, aby bylo možné přes ni překročit.

Putování světemPutování světem

Díky kombinaci obou hrdinů jsou i zajímavé různé hádanky, puzzly, ale i vymýšlení cest jak se kam dostat, jelikož na herní mapě je ukrytou spousty truhel s předměty a materiálem, který můžete využít v jednoduché ekonomice hry. Materiál získáváte z každého poraženého keře či truhly ten pak využíváte na výrobu léčivých lektvarů, a dalších předmětů, nebo na nákup nového brnění.

Verdikt

Dragons Dawn of New Riders je menší, ale rozhodně zajímavou pěkně animovanou hříčkou u které se bude bavit převážně dětské publikum s trochou toho dozoru zkušeného, nebo spíše schopnějšího hráče. Jediné co může odrazovat od koupi hry pro vaše děti, nebo pokud jste velkým fanouškem filmové předlohy a nevadí vám jednoduší menší hry je herní doba, jelikož hru projdete během cca 5 až 6 hodin, záleží, kolikrát budete opakovat souboje s bossy a jak moc zabřednete do průzkumu ostrovů a plnění vedlejších misí.

Každý drak není hodnýKaždý drak není hodný

Druhá věc je chybějící česká lokalizace, takže zvídavější malý hráč po vás bude asi chtít překládat, nebo herní průchod spojit s nějakou interakcí. Jinak se jedná o docela dobrou hru a v nějaké té slevě bych hru rozhodně doporučil.

Hodnocení redakce:  70 %

Výhody:

  • -Pohádkový svět plný barev
  • -Zábava pro malé i velké hráče
  • -Jednoduché ovládání
  • -Hádanky, souboje, průzkum ostrovů

Nevýhody:

  • -Absence české lokalizace
  • -Trošku obtížnější bossové pro mladší hráče
  • -Krátká herní doba

Článek Dragons: Dawn of New Riders – začínáme cvičit draky byl publikován 14. března 2019 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...