Konec čekání. DayZ vyjde 13. prosince

Sponzorované odkazy:

Konec čekání. DayZ vyjde 13. prosince

Společnost Bohemia Interactvie, kterou v roce 1999 založil Marek Španěl a jeho bratr Ondřej, měla předloni čistý obrat 809 milionů korun a zisk 404 milionů Kč. Aktuálně má 7 poboček po celém světě se 400 zaměstnanci. Po 5ti letech vývoje hry DayZ spustí 13. prosince prostřednictvím známého digitálního obchodu Steam prodej finální verze. Podle informací si tuto hru již v předběžném přístupu rozhodlo pořídit přes 4 miliony hráčů.

V DayZ se musí hráč naučit přežít ve fiktivní zemi, kde se z obyvatel po infekci neznámým virem stali kanibalové. V posledních měsících se vývojáři zaměřují hlavně na opravy chyb, vlastnosti hry a celkové vylepšení obsahu. Díky pomoci komunity a nahlašování nedostatků tak tvůrci odhalili přes 400 chyb z celkových 900, které také opravili.

DayZ je tady!DayZ je tady!

V posledních letech se tak českým vývojářům podařilo proniknout na světové trhy, jako například v roce 2016, kdy studio 2K za jeden týden prodalo 4,5 milionů kopií 3. dílu Mafia a chlubit se mohou i dalšími úspěchy, například letošní peckou Kingdom Come.

Podle odhadů vygeneruje vývoj videoher roční obrat kolem 2,5 miliardy korun. V roce 2016 tuzemští vývojáři vydali více než 30 titulů a v zemi je více než 50 vývojářských tý­mů.

Článek Konec čekání. DayZ vyjde 13. prosince byl publikován 11. prosince 2018 v 19.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Nicol Krausová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...