E3 2018 - Co letos přinesla největší herní událost roku? (1. část)

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. E3 2018 - Co letos přinesla největší herní událost roku? (1. část)
  2. E3 2018 - Co letos přinesla největší herní událost roku? (2. část)
E3 2018 - Co letos přinesla největší herní událost roku? (1. část)

E3 2018 slibovala již před startem neuvěřitelná oznámení a zážitky. To, jestli se vše vyplnilo, se dočtete v následujících řádcích. V našem přehledu se podíváme na jednotlivé hry a zjištěné informace. V první části nebudou chybět hry jako je Anthem, Hitman 2, Battlefield V, The Crew 2, Forza Horizon 4, FIFA 19 nebo Days Gone.

Anthem

Velkou část konference EA Play si stáhla hra Anthem od vývojářů z Bioware. Kromě nadupaného traileru se hra předvedla v gameplay videu. Samozřejmě jsme se dozvěděli i několik zajímavých informací. Svět Anthemu je velice nebezpečný a bez speciálního obleku mimo hradby bezpečného města nepřežijete ani pár minut. Vžijete se do role člena frakce Freelancers, kteří se snaží udržet město v bezpečí. Jak už všichni víte, hra se soustředí na kooperační zážitek až čtyř hráčů, ale ve městě bude každý hráč žít svůj vlastní příběh sám, takže se můžeme dočkat i epického příběhu, jak to Bioware umí.

K dispozici vám budou hned čtyři rozdílné obleky, u kterých si budete moci libovolně měnit vybavení a i skiny. Hra nebude obsahovat žádné lootboxy. Datum vydání bylo stanoveno na 22. února 2019, kdy hra vyjde pro PC, PS4 a Xbox One.

Battlefield V

Již Battlefield 1 udělal své konkurenci v podobě Call of Duty velké vrásky na čele a svojí kvalitou jej, troufáme si říci, i předčil. Nyní tu je Battlefield V, který se podívá do druhé světové války. Oproti konkurenci si hra zachová singleplayer v podobě War Stories, jenž mají být ještě osobitější a lepší než v Battlefieldu 1. V rámci War Stories se podíváme třeba do Norska na dívku, která se nechce smířit s německou okupací. Na E3 vývojáři potvrdili Battle Royale režim a také to, že hra nebude obsahovat žádné lootboxy, premium ani Season passy. Všechen obsah v podobě DLC, nových map a režimů bude pro majitele hry zdarma. Multiplayer nabízí opravdu silný zážitek, zničitelné prostředí, spousty válečné techniky a mnohem více. Pro více informací o Battlefieldu V si počkejte na náš preview.

Metro Exodus

Metro je jedna z našich nejoblíbenějších sérií. Již při oznámení Exodus vypadal naprosto famózně. Nyní jsme se dočkali přesného data vydání a hlavně nových gameplay záběrů, díky kterým se na hru pravděpodobně začnou těšit i lidé, jimž série zatím unikala, případně je neoslovila z důvodu přílišné omezenosti pohybu. Tento nešvar by se vydáním Exodus měl stát minulostí. Ze záběrů je cítit neskutečná atmosféra a i v otevřeném prostředí se jí hře daří udržet. Těšit se můžeme také na velké možnosti v úpravě zbraní. Již stačí dodat, že Arťom se svojí partou přijedou parní lokomotivou 22. února 2019.

Forza Horizon 4

Novou Forzu Horizon jsme čekali a velice nás potěšili představené novinky. Série se přesouvá do Velké Británie a k této zemi patří i rozličné počasí a roční období, jako je u nás. Ano, opravdu se můžeme těšit na měnící se roční období. Na jaře očekávejte hodně dešťů, v létě nádherně rozkvetlou přírodu, na podzim romantické opadavé listí a v zimě zábavu na sněhu a ledu. Každým obdobím se nemění jen vizuální stránka celé obrovské herní mapy, ale i chování vozidel na vozovce. Vybírat budeme z více než 450 automobilů od více než 100 automobilek. Vozy bude možné přizpůsobovat a upravovat více než jen změnou lakování. Navíc poprvé v historii této série budeme moci vlastnit majetek, jenž zpřístupní nové položky a bonusy. Vylepšení se mají dočkat i online funkce a snadněji se spojit s ostatními hráči a užít si společná cestování.** Forza Horizon 4 vyjde 2. října 2018 na Xbox One a PC s Windows 10. Ve stejný den bude plná verze i pro předplatitel služby Xbox Game Pass.**

Cyberpunk 2077

Konečně, konečně a ještě jednou konečně. Už je to pár let, co se ví, že vynikající polské studio CD Projekt Red pracuje na tomto kyberpunkovém RPG. Letos jsme se konečně dočkali plnohodnotného traileru, který ukazuje život v prohnilém městě plném technologie Night City. Také uvidíte pohled na hlavního hrdinu a jeho vozidlo. Jedná se o nájemného žoldáka, který se snaží dostat na vrchol. O hře se toho ještě hodně napíše a asi netřeba se v přehledu více rozepisovat, stačí se pohodlně usadit a vychutnat si trailer.

The Crew 2

Tato závodní MMO, která již v prvním díle nabídla originální rozsáhlé prostředí, vylepšování vozidel a prozkoumávání severní Ameriky, se nám hodně zamlouvala, i když obsahovala několik značně rozporuplných designérských rozhodnutí. Druhý díl, jak víme, nabídne i lodě, letadla a motocykly, které se dostali do prvního dílu v podobě DLC. Vývojáři oznámili, že podobně jako ostatní online hry od Ubisoftu (The Division, For Honor, Tom Clancy's Rainbow Six Siege) budou titul pravidelně rozšiřovat novým obsahem v podobě nových vozidel, ale také strojů jako jsou vznášedla. Více se můžete dozvědět z přiloženého videa s českými titulky

Fear the Wolves

V ukrajinském týmu Vostok Games, ve kterém se nacházejí i vývojáři Stalkera, aktuálně připravují first-person střílečku Survarium, kterou neustále rozšiřují, ale to není všechno. Vývojáři také chystají nový projekt pojmenovaný Fear the Wolves. Hra se drží nového oblíbeného žánru Battle Royale. Ve hře bude vše vrženo do radioaktivního prostředí plného zmutovaných zvířat a anomálií. Herní mapa je uzpůsobena až pro sto hráčů, kteří se musí snažit přežít a dostat se k záchranné helikoptéře, do níž se vejde pouze jeden člověk.

Strange Brigade

Vývojáři Sniper Elite předvedli více ze své kooperační střílečky s názvem Strange Brigade, která postaví čtyři hráče proti krvelačným zombíkům, mumiím, škorpionům a dalším příšerám, jejž vám půjdou po krku. Nyní se můžete podívat na gameplay záběr, jenž poukazuje na jednou z map a schopnosti hrdinů. Tahle hra si určitě najde své příznivce.

Days Gone

Tato exkluzivita pro PS4, která na sebe strhla obrovskou pozornost již při oznámení, nyní zná datum vydání. To je stanoveno na 22.2.2019. V Days Gone budeme hrát za bývalého motorkáře Deacona St. Johna, jenž se ocitne na severozápadě Ameriky, která je zpustošená epidemií a kromě krvelačných zombií a zvířat ho čeká nebezpečí v podobě ostatních přeživších. Na nebezpečí, jež nás ve hře čekají, se můžete podívat v novém traileru.

Generation Zero

Vývojáři z Avalanche Studios mají opravdu napilno. Kromě vývoje Just Cause 4 a spolupráce na RAGE 2 představili svojí novou hru s názvem Generation Zero. Jedná se o open-world survival kooperativní akci ve Švédském venkově, který napadnou roboti všech velikostí. Vývojáři využívají svého vlastního enginu Apex. Ten jim umožňuje vytvořit masivní otevřený svět s denním a nočním cyklem, který obohacují o nepředvídatelné počasí, komplexní chování umělé inteligence, simulovanou balistiku, vysoce realistickou akustiku a dynamický zvukový doprovod, inspirovaný kvalitními fláky z osmadesátých let. Hra bude ojedinělá nejen svým prostředím, ale i funkcí, kdy nepřátelům zůstávají veškerá uštědřená poškození, i když se k nim vrátíte po několika hodinách.

HITMAN 2

Hra HITMAN 2 nabídne zcela nový, živoucí a neuvěřitelně detailní svět k objevování a poskytne hráčům naprostou svobodu v plánování a provádění nájemných vražd za využití bohaté škály nejrůznějších nástrojů, zbraní, převleků a plíživých a sledovacích technik. Jako následek každé volby, kterou hráč učiní, dojde následně ke spuštění unikátního řetězu událostí. Takto sami hru popisují vývojáři. S Agentem 47 se podíváme třeba do Miami na automobilový závod, nebo do deštného pralesa, kde zjistíme další informace o šedém klientovi. Hra HITMAN 2 vychází v krabicovém vydání již 13.11.2018 pro PlayStation 4 a Xbox One, a to v několika edicích.

Unravel Two

První díl této plošinovky uchvátil miliony hráčů svým originálním přístupem, hratelností a vyprávěním příběhu. Studio mělo se hrou takový úspěch, že oznámení pokračování, které oproti prvnímu dílu nabídne lokální kooperaci dvou hráčů a nové prvky v hratelnosti, na sebe nedalo dlouho čekat. Věříme, že hra naváže na svého předchůdce a přinese neskutečnou zábavu.

FIFA 19

Na EA Play nemohli chybět ani sportovní hry jako je NBA 19, Madden NFL 19 a samozřejmě FIFA 19, která se snaží vytěžit z nových licencí na Ligu mistrů a Evropskou ligu. Dále slibuje nové taktické možnosti a vylepšenou hratelnost. Díky Lize mistrů je na hře vidět veliké zlepšení oslav a ceremoniálů. Hra vyjde 28. září na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Pokud jste ještě neměli možnost zahrát si FIFA 18, tak byla uvolněna trial verze. Zároveň si můžete bezplatně stáhnout World Cup a zažít i mistrovství světa ve fotbale v Rusku.

Command and Conquer: Rivals

Už i mobilní hry mají svůj prostor na velkých podiích E3. Command and Conquer je legendární série a raději bychom jí viděli na obrazovkách počítače, ale ani v mobilní verzi nevypadá úplně marně. Hra proti sobě staví dva hráče, kteří mají za úkol zničit základnu toho druhého. K zničení základny je potřeba vystřelit dvě rakety, ale o raketu se strhává boj uprostřed bojiště, proto musíte mít dostatečnou dobu územní převahu pro vystřelení rakety.

Origin Access Premier

Kromě her jsou představovány také nové služby, kdy jedna z nich umožní po vzoru Game Xbox Pass si za předplatné zahrát ty nejnovější hry od EA bez jakýkoliv dalších investic. Tyto systémy a způsoby, jak se legálně dostat k většímu množství her jsou rozhodně zajímavé a EA nabízí her opravdu hodně. První hry v této službě bude třeba Battlefield V, FIFA 19, Anthem a Madden NFL 19, což už si říká o zaplacení ročního předplatného.

Ghost Giant

Jako jedna z prvních nových her od Sony byla oznámena akční adventura pro PS VR od nezávislého studia, které se proslavilo hrou FE. Hra vypráví příběh mladého Louise, kterému se budete snažit překonávat různé výzvy. Někdy ho také můžete pěkně pozlobit a dělat mu naschvály. Více vám napoví trailer s gameplay záběry.

Ori and the Will of the Wisps

Jedna z prvních oznámených her na konferenci Microsoftu byla Ori and the Will of the Wisps, která navazuje na první díl kouzelné plošinovky. Opět nás čeká krásné pohádkové prostředí s příjemným vyprávěním příběhu a kvalitní hratelností. Druhý díl přinese nové výzvy, prostředí a hlavně nové schopnosti našeho hrdiny a celková hratelnost bude o něco svižnější.

Halo Infinite

Microsoft konference byla opravdu nabitá oznámeními a jedno z nich bylo i oznámení pokračování série Halo s podtitulem Infinite. Bohužel příliš mnoho informací jsme se nedozvěděli, akorát víme, že opět v něm bude figurovat Master Chief a kruh Halo. Hry se nedočkáme dříve než na konci příštího roku.

Crackdown 3

Jak již většina fanoušků této hry ví, její vydání se opět odložilo až na únor 2019. Na E3 jsme měli možnost vidět alespoň nové gameplay záběry. Hra nám stále více připomíná Agents of Mayhem, ale doufám, že se pleteme a nabídne mnohem více.

Sea of Thieves DLC

I tato online hra se dočkala své chvilky na hlavním pódiu a to s oznámením dvou větších DLC s názvy Cursed Sails a Forsaken Shores. DLC by měla přinést nové nepřátele, místa, lodě a mnoho dalšího. Na více informací si budeme muset ještě počkat. První DLC by mělo dorazit někdy v červenci a druhé v září.

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Hra Life is Strange si získala obrovskou oblibu a je jasné, že vývojáři se toho snaží využít. Ale jejich menší nový počin s názvem The Awesome Adventures of Captain Spirit, jenž vypráví příběh osamělého chlapce, který si hraje na superhrdinu cestujícího do jiných světů a bojujícího s nepřáteli, bude kompletně zdarma. Hra vyjde už 26. června na PC, PS4 a Xbox One.

Session

Parádního oznámení se dočkali i fanoušci skateboardu. Ne, nejedná se o nový díl série Skate, ale úplně o nový titul. Hra slibuje otevřený svět, reálnou fyziku a ovládání každé nohy zvlášť. Jednoduše řečeno se máme dočkat toho nejlepšího skateboardového zážitku. Zatím nám nezbývá nic jiného než vývojářům věřit, jelikož neznáme ani datum vydání.

Just Cause 4

Oznámení této hry se velice očekávalo, jelikož ještě před úplným začátkem E3 začali prosakovat obrázky a první spekulace. Ale nyní to máme černé na bílém. Rico Rodriguez je zpět a nezapomněl nic ze svého humoru, drsnosti ani svých sklonů k ničivé destrukci. Opět se můžeme těšit na otevřený svět v tropickém prostředí a zběsilou jízdu plnou nejmodernější technologií, neustálých výbuchů a střelby.

Sekiro: Shadows Die Twice

Hra Sekiro působí jako kombinace her NIOH a Assasin´s Creed. Ještě aby ne, když někteří vývojáři ze studia mají za sebou hry jako Dark Souls a Bloodborne. Samotný titul nás vezme do upraveného sengokuského Japonska v 16. Století, kdy náš jednoruký hrdina musí zachránit svého pána. Ve hře na vás čeká velké spektrum nepřátel od obrovských démonů po obyčejné vojáky. Hry se máme dočkat příští rok a jejím vydavatelem bude překvapivě Activision

Devil May Cry 5

U neúprosných řežeb ještě chvilku zůstaneme, jelikož se oznámení dočkalo i pokračování známé série Devil May Cry 5. Co se týče hratelnosti, tak by měla hra navázat na velice povedený předchozí díl. Akorát na nás čekají hned tři hratelné postavy a to starý známý Dante, pak mladý lovec démonů Nero a ukecaná ženština Nico. Každá postava má svůj osobitý styl humoru i boje, takže se máme nejspíše na co těšit.

We Happy Few

O hře již nějakou dobu víme, ale na E3 vývojáři ukázali příběhový trailer, který nás seznámí s hratelnými postavami, zasazením a celkovou atmosférou hry.

PlayerUnknown’s Bat­tlegrounds

Tento fenomén na E3 nemohl chybět. Jeho fanoušky rozhodně potěší oznámení nové zasněžené mapy. Také má přijít nový War mód a mnoho dalšího obsahu, jak popisuje samotný trailer.

Star Wars: Battlefront 2 a Star Wars Jedi: Fallen Order

Na E3 bylo nečekaně odhaleno jméno nové Star Wars hry, na které pracuje studio Respawn Entertainment. Nese název Star Wars Jedi: Fallen Order a odehrává se v temné éře mezi třetí a čtvrtou filmovou epizodou, ale na vydání si ještě počkáme minimálně do konce příštího roku. Fanoušci Star Wars: Battlefront 2 se dočkají nového obsahu. Kromě přídavku věnovaného filmu Han Solo míří do světa i nový hrdinové a to generál Grievous, hrabě Dooku, Obi-Wane Kenobi a Anakin Skywalker.

Ještě není konec!

Ač to tak nemusí vypadat, náš přehled všech odhalených novinek, jichž jsme se na letošní E3 dočkali, ještě zdaleka není u konce. Oproti předchozímu poměrně chudému ročníku se letos všechny zúčastněné firmy (snad až s výjimkou EA, jehož konference se tak trochu zvrhla v show hodnou Horsta Fuchse) překvapivě pochlapily a do Los Angels přivezly nevídaný balík nových trailerů, oznámení a mnoha dalšího. Je toho tolik, že do jednoho článku se prostě vše najednou vměstnat nedá. Zůstaňte tedy s námi, již brzy vám přineseme další část.

Článek E3 2018 - Co letos přinesla největší herní událost roku? (1. část) byl publikován 12. června 2018 v 05.00 v rubrice Hry a Novinky. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...