Herní veletrh E3 2014 - Co přinesl nového?

Sponzorované odkazy:

Herní veletrh E3 2014 - Co přinesl nového?

Do Los Angeles se opět sjeli vývojáři a vydavatelství na nejdůležitější akci herního průmyslu roku. Jaké nejzajímavější novinky na E3 představili a na co se můžeme těšit?

Co se chystá?

Navzdory tomu, že bez akreditace se na E3 nedostanete, asi neexistuje herní fanoušek, který by o Electronic Entertainment Expo neslyšel. Těžko byste totiž našli herní médium, ať už tištěné nebo internetové, které by se mu každoročně nevěnovalo. Už od roku 1995 míří herní novináři, blogeři a zasvěcenci všeho druhu z celého světa do L. A. aby vyhlíželi, co a jak se v herním průmyslu chystá. Během expa pak probíhají předváděčky, tiskové konference a spousta rozhovorů.

E3 odehrávající se v losangeleském kongresovém centru od 10. do 12. června přivítalo téměř 50 000 návštěv­níků a 200 vystavujících. A jen strohý seznam představovaných her by vyčerpal možný rozsah článku. Podívejte se tedy na ty, které se podle toho, jak byly na E3 prezentovány, jeví jako nejlákavější .

Bojový parkur od EA.

V EA se můžou rozkrájet a klidně stokrát říkat, že nové díly jejich sportovních sérií, tentokrát s číslovkou 15 na konci, budou zase lepší, než kdy dřív, ale nějaké bezmezné těšení vyvolají snad jen u úplných nováčků.

EA má však ve svém portfoliu i originálnější počiny, jako například pouličním parkurem inspirovaný, antiutopický Mirror's Edge od studia Dice. Kdy vyjde jeho druhý díl zatím stále nevíme, ale vývojáři ukázali nové, komentované záběry ze hry, ze kterých můžeme hádat, že se více zaměřili na souboje a variabilitu řešení jednotlivých lokací. Studio také avizuje propracovanější příběh hlavní postavy Faith. To všechno dává smysl, takže doufejme, že se v druhém díle podaří autorům posunout tento invenční titul správným směrem.

Mass Effect nové generace?

Velmi ambiciózně se tváří vývojáři z BioWare, kteří pracují na novém Mass Effectu a kteří slibují hry nové generace. Čtvrtý Mass Effect má přinést nevídaně propracovaný a rozsáhlý svět, ve kterém bude možné libovolné meziplanetární cestování a ve kterém bude spousta nových postav. Hlavně si však máme počkat, jak daleko můžou vývojáři s hrami nové generace zajít.

Sliby BioWare vyznívají sice velkolepě, ale zároveň hodně neurčitě, takže skeptici budou zatím zřejmě spíše ostražití.

Far Cry 4 se blíží

Naopak přesné datum premiéry známe v případě čtvrtého dílu Far Cry, je to 18. listopadu 2014. Už uplynulo deset let od doby, kdy se Far Cry poprvé objevil na scéně, a dosud jsme neměli moc důvodů si stěžovat. A také čtvrtý díl vypadá dobře.

Podíváme se do Himálají a půjde asi o dosti filmový zážitek. „Každá vteřina je zde součástí příběhu,“ říká Dan Hay, kreativní ředitel hry. O samotném příběhu toho zatím nicméně příliš nevíme. „Přijedete do Himálají s pasem, trochou peněz a zbraní a pak… no, pak budete v prdeli,“ shrnul Hay vývoj úvodních pěti minut hry, které Ubisoft na E3 ukázalo (viz video níže).

Je především evidentní, že budeme mít co dělat s opravdu ošklivým záporákem jménem Pagan Min, který se navíc veze na vlně popularity selfie. To, že tento zlovolný člověk v intru nutí hráčovu postavu ke společné fotografii, si samo o sobě říká o potrestání.

Každopádně volnost pohybu, exotická příroda, rozlehlé lokace, vynikající grafika a další typické vlastnosti série by měly zůstat samozřejmostí.

Článek Herní veletrh E3 2014 - Co přinesl nového? byl publikován 2. srpna 2014 v 05.00 v rubrice Hry a Novinky. Autorem článku je Lukáš Malý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...