E3 2018 začíná! Na co se letos můžeme těšit?

Sponzorované odkazy:

E3 2018 začíná! Na co se letos můžeme těšit?

Již dnes ve dvacet hodin našeho času opět vypukne největší videoherní konference, E3. Ani letos nebudou chybět zajímavá odhalení nadcházejících titulů, nových technologií a přednášky zástupců těch nejuznávanějších společností, zabývajících se vývojem interaktivní zábavy. Co všechno nás v nadcházejících dnech čeká? Pojďme si to stručně shrnout.

Electronic Arts

Čas konání: 9. června 2018 ve 20:00

V loňském roce bylo tím vůbec největším trumfem, který EA vytáhlo z rukávu, oznámení pokračování úspěšného titulu Star Wars: Battlefront, jenž se žel bohu nakonec nevydařil dle očekávání většiny fanoušků ani tvůrců a to zejména kvůli příliš násilné implementaci nepopulárního systému takzvaných loot boxů. Stejný osud nakonec dostihl i Need for Speed: Payback, z něhož se nakonec stal vůbec nejhorší díl letité série.

Co pro nás EA chystá na letošní E3? Zraky většiny lidí se pochopitelně upínají směrem k nedávno odhalenému pátému Battlefieldu, o němž bychom se snad konečně měli dozvědět něco nového. Řeč pravděpodobně dojde i na Anthem. To, že by došlo k odhalení nového Need for Speed stejně, jako tomu bylo v loňském roce, po neúspěchu Paybycku nepovažujeme za příliš reálný scénář.

Microsoft

Čas konání: 10. června 2018 ve 22:00

Letošní část konference, věnovaná Microsoftu, se pochopitelně ponese v duchu oznámené konzole Xbox One X a titulů, které pro ni budou v době vypuštění do světa dostupné. S největší pravděpodobností dojde řeč na Gears of War 5 a podle zákulisní šuškandy bychom konečně mohli vidět také něco málo z několik let vyhlíženého Fable 4. No, uvidíme.

Bethesda

Čas konání: 11. června 2018 ve 03:30

Podle vyjádření CEO společnosti Bethesda, Petea Hinese, má firma plné ruce práce s přípravami dvou velkých titulů, které by měly vyjít před oficiálním oznámením Elder Scrolls 6. Dozvíme se letos, o jaké projekty se vlastně jedná? Mnoho lidí by nepotěšilo nic menšího, než pokračování parádní akční jízdy DOOM z roku 2016. Jisté však je, že se dočkáme zveřejnění nových informací o Fallout 76 a Rage 2, rozhodně se však nemusí jednat o jediné hry, které přijdou na přetřes.

Square Enix

Čas konání: 11. června 2018 v 19:00

V případě Square Enix je jasné, že největší část konference bude věnována Shadow of the Tomb Raider, který byl již odhalen nějaký ten pátek zpátky, ale zatím toho o něm moc nevíme. Vyloučit nemůžeme ani oznámení Life is Strange 2, zde jsme však lehce skeptičtí, jelikož jeho tvůrci měli v posledních měsících plné ruce práce s dokončováním akční adventury Vampyr. Naopak téměř jisté je představení Just Cause 4.

Ubisoft

Čas konání: 11. června 2018 ve 22:00

Ubisoftí část série přednášek se ponese v obdobném duchu, jako tomu bylo loni. Odhalení dalších zajímavostí o novém Assassin´s Creed: Odyssey je jistota, stejně jako zveřejnění nových informací o zajímavě vyhlížejícím titulu Skull & Bones. Řeč pravděpodobně dojde také na Beyond Good & Evil 2 a s trochou štěstí bychom se mohli dočkat také oznámení návratu série Splinter Cell.

Sony

Čas konání: 12. června 2018 ve 03:00

Letošní předváděčka Sony se ponese výhradně ve znamení exklusivních titulů pro platformu Playstation.

Vzhledem k tomu, jak vysokých hodnocení dosáhl God of War by bylo dost zarážející, kdyby nedošlo k představení nějakého toho rozšiřujícího obsahu pro tuto hru. Ze zcela nových titulů se můžeme těšit na záběry z pokračování Last of Us, japonské akce The Ghost of Tsushima, nového Spider-Mana a Death Stranding.

Nintendo

Čas konání: 12. června 2018 v 18:00

Vzhledem k úspěchům, jichž Nintendo v posledních měsících dosahu se svojí novou konzolí Switch by bylo hodně překvapující, kdyby nedošlo alespoň k mírnému naznačení toho, na co se její majitelé mohou v dohledné době těšit.

Z nových titulů netrpělivě vyhlížíme první záběry z druhého pokračování fantastické akční rubačky Bayonetta. Titul je však stále ještě v plenkách, takže se jej dost možná vůbec nedočkáme. O něco jistější je uvolnění nových ukázek z Metroid Prime 4.

Tak, to je pro zatím všechno. Můžeme vám nicméně slíbit, že celou E3 pro vás budeme bedlivě sledovat a všechna zajímavá oznámení podrobně rozebereme v samostatných tématech. Po roční pauze se navíc můžete opět těšit na komplexní resumé celé akce.

Článek E3 2018 začíná! Na co se letos můžeme těšit? byl publikován 9. června 2018 v 00.00 v rubrice Hry a Novinky. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...