Overwatch a Mafia III na Gamescom 2016 - Konec herních konferencí v Evropě?

Sponzorované odkazy:

Overwatch a Mafia III na Gamescom 2016 - Konec herních konferencí v Evropě?

Když na letošní ročník konference Gamescom takhle s lehkým odstupem času vzpomínáme, tak zjišťujeme, že vlastně ani moc nevíme, co o něm říct. Není to toho důvodu, že bychom to v průběhu jeho konání přehnali s alkoholem a nyní měli hromadně okna, ale proto, že celá tato událost byla ve své podstatě nijaká, informačně chudá a skoupá na jakákoli zajímavá odhalení, která by nás nutila slinit blahem.

Že bude letošní Gamescom chudší, než předchozí ročníky, jsme se dozvěděli ještě před tím, než se jeho brány vůbec otevřely. Svoji účast na něm totiž odřekl Microsoft, který se tak postavil po bok Sony, jež se na cestu do Evropy vyfláklo již loni. Na první pohled se neúčast těchto dvou společností může jevit jako zanedbatelný fakt, ale když si vzpomenete na nedávno proběhnuvší konferenci E3, tak zjistíte, že právě tyto tři firmy se v jejím průběhu postaraly o ta nejzásadnější oznámení a několik příjemných, i když povětšinou očekávaných, překvapení.

Blizzard na úvod

Podivný nádech, který si Gamescom 2016 udržoval prakticky po celou dobu svého konání, zahájil ještě před zahájením oficiální části programu Blizzard. Ten vydal speciální diskuzní video, které mělo jediný cíl: navnadit lidi na novinky, které s sebou tato společnost do Německa přivezla. Největší představenou novinkou se však nakonec stalo pouze odhalení nové mapy do multiplayerové střílečky Overwatch. V ten moment celé řadě lidí došlo, že to s letošním Gamescomem nebude nikterak horké, o čemž nás následně s úsměvem na rtech přesvědčila i konference EA. Ani předchozí ročníky této konference se sice nemohly, co se informačních hodnot týče, rovnat s již zmíněnou E3, ostatně srovnávat tyto dvě konference není vůči Gamescomu ani moc spravedlivé, ale alespoň přinesly pár zajímavých odhalení – loni jimi například byly tituly DOOM a pochopitelně Mafia III. Letos se celá tato akce obešla bez senzací podobného rázu a dozvěděli jsme se pouze pár novinek o již notoricky známých kouscích, které by bohatě stačilo zveřejnit formou tiskových zpráv.

Ať už byl letošní Gamescom slabý jakkoli, souhrn informací z něj jsme vám pochopitelně ani letos nezapomněli přinést. Nuže, zde jest.

Battlefield 1 ve víru Velké války

Téma první světové války se až na pár čestných výjimek vyhýbalo hrám jako čert kříži. Battlefield 1 bude vůbec první velkou hrou, která se hrůzy takzvané Velké války pokusí přenést na obrazovky monitorů. Stejně jako v případě starších dílů této série, i u něj bude kladen velký důraz na multiplayerové hraní. Jak bude vypadat v praxi, dostaneme šanci okusit již 31. srpna, kdy dojde ke spuštění otevřené bety pro všechny platformy, tedy Xbox One, PlayStation 4 i PC prostřednictvím Originu.

Ne, nespletli jsme si hru. V Battlefieldu 1 skutečně budete hájit své zájmy z sedla statného valacha.Ne, nespletli jsme si hru. V Battlefieldu 1 skutečně budete hájit své zájmy z sedla statného valacha.

Předobjednat Battlefield 1 ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Battlefield 1 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Battlefield 1 ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat sběratelskou edici Battlefield 1 ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat sběratelskou edici Battlefield 1 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat sběratelskou edici Battlefield 1 ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Dálný východ promlouvá

Konami a Capcom – to jsou dvě japonské společnosti, které si v průběhu let na trhu vydobyly poměrně silné postavení. Ani jedna z nich nepřijela na Gamescom s prázdnou. Zatímco Capcom ukázal novou ukázku hraní ze s napětím očekávaného survival hororu Resident Evil 7, který se až nebezpečně začíná podobat pár let starému hitu Outlast (jestli je to dobře, nebo špatně, to již musíte posoudit sami), Konami představilo jako jedna z mála společností zcela nový titul. Nový Metal Gear, nesoucí lákavý podtitul Survive. Bude se jednat o vůbec první díl série, pod nímž nebude podepsán Hideo Kodžima a i z tohoto důvodu bude jistě zajímavé sledovat, jak se tomuto kousku bude dařit při cestě za kýženým úspěchem. Kritika, která se na jeho hlavy zatím snesla, je však opravdu drsná a ještě o mnoho tříd horší, než v případě Mafie III. A to už je co říct.

Předobjednat Resident Evill 7 ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Resident Evil 7 ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat Resident Evil 7 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Multiplayerové závodní hry to nemají snadné. Své by o tom mohly vyprávět neúspěšné tituly jako Motor City Online či Need for Speed World. The Crew, vydané na konci roku 2014, mělo tendence stát se neúspěšnějším zástupcem tohoto prakticky neexistujícího herního žánru všech dob a oslovit co možná nejširší spektrum hráčů. Výsledek však sklidil spíše rozporuplná hodnocení jak od kritiků, tak hráčské veřejnosti. Vývojáři však nad tímto titulem ani tak nezlomili hůl a již na konci listopadu se tak všichni jeho příznivci dočkají nového rozšíření, nesoucího jméno Calling All Units. Jak již název napovídá, tak největší obsaženou novinkou bude možnost zhostit se úlohy policistů, kteří mohou řádně znepříjemnit životy ostatním hráčům.

Dočkali jsme se i nové ukázky ze Steep. Hry, která všechny příjemně překvapila na letošní E3 konferenci Ubisoftu. Nový trailer odhaluje kromě obsahu, jenž je nachystán pro každého, kdo si pořídí gold verzi hry, také datum vydání, které je prozatím nastaveno na 2. prosince letošního roku. Pouze připomeneme, že Steep se chce svést na vlně stále populárnějších adrenalinových videí, natočených prostřednictvím GoPro kamer a bude založen především na sandboxu a sdílení zážitků, potažmo replayů, s ostatními hráči.

Předobjednat Steep ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Steep ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat Steep ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

South Parku není nikdy dost. Stále máme v živé paměti, jaký povyk tento vynikající animovaný sitcom způsobil, když ho před pár lety s velkou slávou nasadila do vysílání jedna nejmenovaná česká komerční televize. Dnes je však všechno jinak, sprostá slova již nikomu nevadí a i Češi pochopili, že South Park je více, než cokoli jiného, především vynikající satira. Příliš vážně se nebude brát ani druhá hra z univerza tohoto seriálu, jak již ostatně napovídá její podtitul The Fractured But Whole. Na Gamescomu vývojáři představili celkem 15 minut z hraní tohoto titulu. Datum vydání je stanoveno na 6. prosince a vzhledem k tomu, že tvůrci slibují odstranit většinu nedostatků předchozího dílu, The Stck of Truth, kterých nebylo mnoho, tak máme dojem, že se nám tady rýsuje opravdová pecka.

Předobjednat South Park: The Factured But Whole ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat South Park: The Factured But Whole ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat South Park: The Factured But Whole ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat sběratelskou edici South Park: The Fractured But Whole ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat sběratelskou edici South Park: The Fractured But Whole ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat South Park: The Fractured But Whole – GOLD Edition ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat South Park: The Fractured But Whole – GOLD Edition ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat South Park: The Fractured But Whole – GOLD Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Pro českého hráče momentálně snad ani nemůže existovat očekávanější hra, než Mafia III. Už toho o ní bylo napsáno opravdu hodně, takže nemá smysl opětovně opakovat již známá fakta. Ještě před Gamescomem tvůrci zveřejnili zbrusu novou ukázku, zachycující hlavní hrdiny hry v momentě, kdy se pokoušejí vykrást banku, což jistě mnohým příznivcům série vyvolala nostalgický úsměv na rtech, protože podobnou situaci měli šanci již jednou prožít v legendárním prvním dílu. Titul vypadá s každým dalším odhaleným videem lépe a je poměrně zábavné sledovat, jak se na něj většina světa začíná stále více těšit, zatímco Češi pořád dokola omílají, že celá tato věc nebude stát za nic, zejména proto, že nebude mít český dabing. Takové lidi však můžeme nechat s klidným svědomím brečet. Nám ostatním nezbývá, než trpělivě čekat do 7. října, kdy Mafie III vyjde a ukáže nám, co v ní doopravdy vězí.

Předobjednat Mafia 3 ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Deluxe Edition ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Deluxe Edition ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Collectors Edition ve verzi pro PlayStation 4 na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Deluxe Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Collectors Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Jako velký gentleman se zachoval Ubisoft, který při příležitosti oslav třicátého výročí svého založení uvolnil k volnému stahování a hraní několik svých slavných titulů. Kromě starších kousků jako Prince of Persia: The Sands of Time z roku 2003 či Tom Clancy´s Splin­tercell z roku 2002, si nově můžeme své sbírky doplnit i o parádní plošinovku Rayman Origins, jež platí za jednoho z nejlepších moderních zástupců svého žánru. Nejedná se v žádném případě o poslední hry, které by Ubisoft takto vypustil. Společnost má v plánu uvolňovat až do prosince každý měsíc jednu ze svých her jako free to play. Malou vadu na kráse může pro někoho představovat fakt, že se tak stane pouze na platformě uPlay – na Steamu budeme muset za všechny takto uvolněné hry stále platit.

Polské studio The Farm 51 o sobě nedalo delší čas vědět. Mnoho jsme toho o něm neslyšeli vlastně již od doby, co vypustilo do světa rozporuplnou střílečku Deadfall Adventures. Jediné, o čem jsme věděli, bylo, že se v jeho kancelářích pomalu rodí titul, nesoucí jméno Get Even. I na něj jsme však po pár měsících prakticky zapomněli, i když nápad vytvořit fotorealistický survival horor působil zajímavě, minimálně na papíře. Na letošním Gamescomu se nám tato hra připomněla novým videem. Producent hry a šéf jejího vývoje, Wojciech Pazdur, nešetřil při této příležitosti superlativy a hru označil za to největší, na čem kdy v The Farm 51 pracovali. Get Even by mělo vyjít na jaře příštího roku pro PC, Xbox One a PlayStation 4. Postavení na trhu nebude mít však v žádném případě snadné, protože tituly jako Amnesia či Outlast (s nímž bude Get Even vzhledem ke své tématice jistě velmi často srovnáváno) nastavily laťku opravdu vysoko. Bohužel se však obáváme, že se stejně jako v případě předchozích projektů studia bude jednat přinejlepším jen o lehce nadprůměrnou věc.

Letošní ročník Gamescomu je za námi. Byl poněkud slabší, když jej srovnáte s ročníkem loňským, případně předloňským. Můžeme tedy jen doufat, že příští rok to bude lepší. Na závěr pouze řekneme, že Gamescom 2017 bude probíhat od 22. srpna do 26.8. Tak za rok zase nashle.

Článek Overwatch a Mafia III na Gamescom 2016 - Konec herních konferencí v Evropě? byl publikován 25. srpna 2016 v 05.00 v rubrice Herní software, Hry a Novinky. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...