E3 2015 - Jaké herní pecky můžeme očekávat v blízké době?

Sponzorované odkazy:

E3 2015 - Jaké herní pecky můžeme očekávat v blízké době?

I letos se do prosluněného Los Angeles sjela celá plejáda uznávaných herních vývojářů, aby svým natěšeným fanouškům v rámci tradiční konference E3 blíže představila něco málo ze svých aktuálních projektů. A stálo to zato.

Den první – Doom se vrací ke kořenům, Hitman vystupuje ze stínů

První den E3 začal stylově. Jako první se dostal ke slovu Pete Hines, viceprezident společnosti Bethesda. Ta se na E3 letos objevila vůbec poprvé. Po obligátním přivítání se pak konečně dostaly ke slovu hry. Tou první nebylo nic menšího než pokračování kultovního Doomu od id Softu, který, jak ostatně Pete Hines sám poznamenal, patří mezi nejvlivnější hry historie.

Nový Doom přišel na pódium představit jeho výrobní ředitel Marty Stratton. Ten potvrdil, že se bude jednat o návrat ke kořenům série se vším všudy, což následně potvrdila i první a poměrně dlouhá videoukázka tvořená ingame záběry. Doom sklidil od obecenstva bouřlivý potlesk, stejně jako následné představení funkce SnapMap, která hráčům umožní vytváření vlastních úrovní, které bude možné následně snadno sdílet se světem. Hra by měla vyjít na jaře příštího roku pro PC, Xbox One a PS4.

Po Doomu došla řeč na free to play multiplayerovou akční hru Battlecry. O té se více rozpovídal přímo její designér Lucas Davis. Prozradil, že hra bude zaměřena především na souboje z očí do očí. Battlecry si již v minulosti mohli zahrát hráči na Novém Zélandu a v Austrálii, nyní se však hra dostala do fáze beta, kdy si jí může vyzkoušet i celý zbytek světa.

Předobjednejte si DOOM 4 pro PC
Předobjednejte si DOOM 4 pro PS4
Předobjednejte si DOOM 4 pro XBOX One

K dalším zajímavým částem konference Bethesdy patřilo i odhalení pokračování populárního Dishonored. Děj hry se přesune do zcela nového světa, po němž se budeme moci prohánět buď v kůži Corva, hrdiny prvního dílu, nebo Emilly, která se v první hře objevila jako princezna.

Předobjednejte si Dishonored 2 pro PC
Předobjednejte si Dishonored 2 pro PS4
Předobjednejte si Dishonored 2 pro XBOX One

V samotném závěru bethesdí části konference přišla řeč na s napětím očekávaný Fallout 4, který u diváků sklidil stejně velké ovace jako Doom, ne-li větší.

Fallout 4 je ve vývoji už od roku 2009 a pohání jej engine vlastní výroby Creation 2. Zajímavostí je, že hra na rozdíl od předchozích dílů bude začínat před vypuknutím jaderné války, takže si minimálně v jejím úvodu budeme moci užít trochu té pohody v kruhu rodinném. Kolik jí ovšem bude, to autoři neprozradili.

Předobjednejte si Fallout 4 pro PC
Předobjednejte si Fallout 4 pro PS4
Předobjednejte si Fallout 4 pro XBOX One

Fallout 4 začne idylicky.Fallout 4 začne idylicky.

Fallout 4 bude nesmírně komplexní hrou prakticky bez omezení. Zajímavou možností, kterou hra nabídne, bude možnost stáhnout si mobilní aplikaci, která umožní ovládání Pip-boye ve hře přes chytrý telefon. A pozor – k vydání by mělo dojít už desátého listopadu!

Ještě před obědem si svojí konferenci odbyl také informační kolos Microsoft. Ten přišel s překvapující zprávou, která bezesporu potěší všechny uživatele konzole Xbox. Hry pro Xbox 360 zakoupené prostřednictvím Xbox Live bude nově možné bez jakýchkoli omezení spustit i na Xbox One. Ačkoli přesné datum spuštění této funkce zatím nebylo potvrzeno, několik indicií napovídá tomu, že by k němu mohlo dojít ještě před Vánoci. Jak to celé bude vlastně fungovat, Microsoft demonstroval na známém titulu Mass Effect. Pravidelně aktualizovaný seznam všech kompatibilních her najdete na této stránce.

Xboxu One se týkala i další novinka. Již na podzim by se měl dostat do prodeje nový gamepad Xbox One Elite Controller, který Phil Spencer popsal jako: „elitní ovladač pro elitní hráče“. Jeho doménou bude kromě vylepšeného designu také možnost výměny většiny komponentů.

V rámci konference Microsoftu došlo také k tomu, o čem si už dávno štěbetali vrabci na střeše. K odhalení pokračování nesmírně tuhé hry Dark Souls od studia From Software. Ta vyjde pro PS4, Xbox One a PC na začátku příštího roku. Nic víc o ní zatím nevíme, dá se však tušit, že stejně jako v případě předchozích dílů půjde o věc určenou jen těm nejtvrdším a nejtrpělivějším.

Předobjednejte si Dark Souls pro PC
Předobjednejte si Dark Souls pro PS4
Předobjednejte si Dark Souls pro XBOX One

Z dalších výraznějších titulů došla řeč také na nový díl série Tomb Raider nesoucí název Rise of the Tomb Raider. Ten volně naváže na restart série z roku 2013. Datum vydání je zatím stanoveno na 10. listopadu, zatím bohužel pouze pro Xbox One.

Předobjednejte si Rise of the Tomb Raider pro PS4
Předobjednejte si Rise of the Tomb Raider pro XBOX One

Je libo výlet za polární kruh? Rise of the Tomb Raider vám ho nabídne.Je libo výlet za polární kruh? Rise of the Tomb Raider vám ho nabídne.

Milovníky rychlých kol a okruhových závodů velmi potěšilo odhalení titulu Forza Motorsport 6. Ten vyjde již 15. září a podle prvního traileru vypadá opravdu nádherně. Hra nabídne 26 tratí a multiplayer až pro 24 hráčů. Není žádným překvapením, že se bude jednat o exklusivní titul pro Xbox One.

Svůj prostor dostalo i studio Telltale, které odtajnilo první detaily o nové řadě populární série interaktivních filmů Walking Dead. Ta nabídne celkem tři epizody a hráč v ní dostane pod svojí kontrolu postavu Michonne. Hra bude dostupná na platformách Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, PC, iOS a Android. Pro její hraní bude nutné, abyste měli zakoupenou alespoň první epizodu druhé série Walking Dead.

Krátce po Microsoftu došla řada na EA. Hned v úvodu jeho konference jsme se dočkali příjemného překvapení, kterým bylo odhalení nového Mass Effectu s podtitulem Andromeda. Dočkat bychom se jej měli příští rok. Užít si ho budou moct uživatelé PC a nových generací konzolí, tedy PS4 a Xbox One.

Předobjednejte si Mass Effect: Andromeda pro PC
Předobjednejte si Mass Effect: Andromeda pro PS4
Předobjednejte si Mass Effect: Andromeda pro XBOX One

Mass Effect Andromeda byl jedním z největších překvapení letošní E3.Mass Effect Andromeda byl jedním z největších překvapení letošní E3.

O tom, že dlouhou dobu vyhlížené pokračování Mirror’s Edge vyjde na začátku příštího roku, už nějakou dobu víme. EA však na E3 odtajnilo něco navíc. Hru přišla na pódium představit Sara Jansson ze studia DICE a potvrdila, že hra pod názvem Mirror‘s Edge: Catalyst vyjde již 26. února.

Předobjednejte si Mirrors Edge: Catalyst pro PC
Předobjednejte si Mirrors Edge: Catalyst pro PS4
Předobjednejte si Mirrors Edge: Catalyst pro XBOX One

V průběhu konference EA také pochopitelně došlo na s napětím očekávané Need for Speed, které se na scénu vrátí po vynucené dvouleté pauze. Trailer a trojminutové ingame video však ukázaly, že to s proklamovaným návratem ke kořenům série nebude až tak horké. Hra zatím mnohem víc připomíná kompilaci nápadů nedostatečně využitých v předchozích dílech, což přítomným divákům neuniklo a hra sklidila značně rozpačitý potlesk.

Předobjednejte si Need for Speed pro PC
Předobjednejte si Need for Speed pro PS4
Předobjednejte si Need for Speed pro XBOX One

Na závěr své části konference EA poprvé předvedlo svůj nový Star Wars: Battlefront v akci. Asi největším tahákem hry bezpochyby bude multiplayer, v němž se bude moci najednou utkat až čtyřicítka hráčů. Datum vydání zní 17. listopadu.

Předobjednejte si Star Wars: Battlefront pro PC
Předobjednejte si Star Wars: Battlefront pro PS4
Předobjednejte si Star Wars: Battlefront pro XBOX One

Na E3 nemohl chybět ani Ubisoft. Ten do Kalifornie přivezl především celou řadu překvapivých oznámení. Tím největším rozhodně bylo odhalení nového dílu herního South Parku, který ponese podtitul The Fracture But Whole. Potvrdilo to mimo jiné skutečnost, že se předchozí díl The Stick of Truth opravdu podařil.

Pokud vám místy dosti kanální humor South Parku není moc po chuti, tak zajisté vezmete zavděk potvrzeným pokračováním populární střílečky Ghost Recon. Představil jej sám šéf Ubisoftu Yves Guillemot, který prozradil, že nový díl série s podtitulem Wildlands se děním přesune do Bolívie, což je místo, jež si vybrali sami hráči.

Předobjednejte si Ghost Recon: Wildlands pro PC
Předobjednejte si Ghost Recon: Wildlands pro PS4
Předobjednejte si Ghost Recon: Wildlands pro XBOX One

Doufejme, že podobnost nového Ghost Recon s nechvalně proslulým Call of Juarez: The Cartel bude čistě vizuální.Doufejme, že podobnost nového Ghost Recon s nechvalně proslulým Call of Juarez: The Cartel bude čistě vizuální.

Na své si však přišli také fanoušci strategií. Svého oznámení se dočkalo Anno 2205, jehož největším tahákem má být možnost navštívit Měsíc. A datum vydání? Už 3. listopadu.

Jedním z milých překvapení konference Ubisoftu bylo také odhalení nové Trackmanie. O té se v posledních letech příliš nemluvilo, o to více však všechny přítomné potěšila ukázka z nového dílu s podtitulem Turbo, kterého se dočkáme na konci listopadu.

Závěr prvního dne konference patřil Sony. V rámci jeho konference jsme se dočkali znovuodhalení titulu The Last Guardian. První zmínky o něm pocházejí již z roku 2009, kdy byl oznámen pro konzoli PS3. Její obnovenou verzi pro novou generaci konzole Playstation odhalil její autor Fumito Ueda.

Co by to bylo za E3, kdyby se na ní nemihl Assassin’s Creed? Na konferenci Sony jsme se dočkali trojice nových trailerů, které nám detailněji představily trojici hlavních postav. Zároveň bylo potvrzeno, že verze hry pro Playstation 4 se dočká exklusivního obsahu v podobě bonusových misí.

Předobjednejte si Assassins Creed: Syndicate pro PC
Předobjednejte si Assassins Creed: Syndicate pro PS4
Předobjednejte si Assassins Creed: Syndicate pro XBOX One

Viktoriánský Londýn má úžasnou atmosféru. Syndicate má šanci napravit reputaci série AssassinViktoriánský Londýn má úžasnou atmosféru. Syndicate má šanci napravit reputaci série Assassin's Creed.

Tiše a nenápadně tak, jak je pro něj typické, se do Los Angeles vkradl také zabiják číslo 47. Nový díl populární série Hitman vyjde už v prosinci a fanoušci série mohou jen doufat, že jim pomůže zapomenout na podivnou pachuť, která jim zůstala na patře po dohrání nemastného neslaného dílu Absolution z roku 2013.

Na závěr prvního dne jsme se dočkali nového videa z Uncharted 4. To sklidilo o poznání lepší ohlasy než video, kterým Sony hru oznámilo na konci minulého roku. Datum vydání zatím neznáme a hra pochopitelně vyjde pouze pro PS4.

Předobjednejte si Uncharted 4 pro PS4

Den druhý – Call of Duty jako exklusivita pro Sony

Oproti prvnímu dnu, který byl plný nečekaných odhalení, se den druhý nesl v komornějším duchu. Hned v úvodu druhého dne se konala konference Nintenda. Japonská společnost přivezla do Kalifornie vůbec poprvé ukázat svoji připravovanou hru Star Fox, která byla oznámena již minulý rok. Hra vyjde pro Wii U ještě před Vánoci a je navržena tak, aby naplno využila všech výhod zmiňované konzole.

Příjemnou zprávu si pro své fanoušky připravilo francouzské studio Quantic Dream. Její temné interaktivní filmy Heavy Rain a o Beyond se ve vylepšených verzích představí na konzoli Playstation 4.

O letošním Call of Duty jsme toho před E3 mnoho nevěděli. Hra však příliš pozitivních ohlasů po zveřejnění prvního traileru nesklidila. Ani ukázka, kterou EA předvedlo na E3 nezpůsobila žádný výraznější rozruch. O ten se postaralo až oznámení, které po ní následovalo. Časovou exklusivitu na nové Call of Duty totiž dostalo Sony namísto Microsoftu. Majitelé konzole PS4 se tak budou moci do betatestu zapojit už v srpnu.

Deus Ex: Human Revolution z roku 2011 právem patří mezi ty úplně nejlepší hry posledních let. Vývoj nového pokračování s podtitulem Mankind Divided studio Eidos potvrdilo již dříve, teprve na letošní E3 jsme se o něm díky novému traileru dozvěděli něco navíc. Dočkat bychom se jej měli už na začátku příštího roku.

Předobjednejte si Deus Ex: Mankind Divided pro PC
Předobjednejte si Deus Ex: Mankind Divided pro PS4
Předobjednejte si Deus Ex: Mankind Divided pro XBOX One

Dočkali jsme se také prvního traileru na Xcom 2, který naváže na několika cenami ověnčený titul Xcom: Enemy Uknown. Studio Firaxis už na začátku června ukázalo několik prvotních screenshotů, pravé odhalení si však schovalo až na E3. Hra bude mít filmovější nádech než předchozí díl a pozor – vyjde už v listopadu jako exklusivita pro PC.

Malé švédské studio Frictional Games se na E3 objevilo vůbec poprvé. Ian Thomas opravdu mnoho prostoru nedostal, ale alespoň stihl uvést nový teaser na očekávaný sci-fi horor SOMA, kterého se dočkáme už v září.

Předobjednejte si XCOM 2 pro PC

Den třetí – Česká stopa

Každého českého hráče zajisté potěší, že tuzemské studio Bohemia Interactive na E3 potvrdilo, že ke spuštění betaverze jeho očekávaného titulu Také on Mars dojde 3. července. Datum spuštění plné verze však oznámeno nebylo. Hra bude lokalizována hned do deseti jazyků, což napovídá tomu, že s ní její autoři mají do budoucna velké plány.

Řeč došla i na Armu 3. Povedená vojenská akce se v polovině příštího roku dočká druhého DLC, které hráčům zpřístupní ostrov Tanoa, jehož rozloha bude činit více než 100 čtverečních kilometrů. Kromě toho se dočkáme také přidání nové série zbraní a vozidel.

DayZ, jenž byl původně pouze modifikací pro Armu, se pomalu ale jistě stává plnohodnotná hra, kterou je již nějaký ten měsíc možné hrát díky předběžnému přístupu. Na E3 jsme se dozvěděli, jakým směrem se bude toto dílko v budoucnu ubírat. V nejbližší době do něj bude přidán offline mód. Ten bude velmi vítanou pomocí pro modery, kteří budou mít konečně šanci lépe vyzkoušet své výtvory před tím, než je umístí na Steam Workshop. V plánu je také přidání nástroje, který hráčům umožní vytváření vlastních serverů.

Momentálně nejočekávanější česká hra Kingdom Come na E3 pochopitelně nemohla chybět. Dan Vávra poprvé předvedl soubojový systém v akci a nutno podotknout, že nevypadá vůbec špatně. Ve hře nás bude čekat výběr z devíti typů zbraní, přičemž každá nabídne dvacítku unikátních komb.

Po delší odmlce se dočkáme dalšího pokračování skateboardového simulátoru Tony Hawk. Na E3 jsme měli možnost prohlédnout si první gameplay záběry z něj a datum vydání pro nové konzole zní 29. září.

Svoji chvilku slávy si odbyli i členové studia CI Games, které vzniklo ze základů nechvalně proslulého City Interactive. O tom, že je ve vývoji třetí pokračování jejich úspěšné střílečky Sniper: Ghost Warrior, už nějaký ten pátek víme. Soudě podle traileru se vývojářům podařilo vytěžit maximum z Cryenginu třetí generace a hra tak zatím vypadá minimálně po grafické stránce docela nadějně.

Závěr

Oproti loňskému poněkud slabšímu ročníku byla letošní E3 opravdu bohatá. Dozvěděli jsme se mnoho nového o nejočekávanějších hrách tohoto i následujícího roku a také jsme se dočkali několika překvapivých odhalení. Teď nám nezbývá nic jiného než si vydechnout a nabrat síly na srpnový Gamescom, který si s letošní vydařenou „étrojkou“ určitě v ničem nezadá.

Článek E3 2015 - Jaké herní pecky můžeme očekávat v blízké době? byl publikován 25. června 2015 v 18.30 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...