FIFA 17, Dishonored a South Park - Co přinesla E3 v roce 2016?

Sponzorované odkazy:

FIFA 17, Dishonored a South Park - Co přinesla E3 v roce 2016?

Tak, jako by se každý Muslim měl jednou za život vypravit do Mekky, by se měl každý příznivec videoher minimálně jednou vypravit do Los Angeles. Nikoliv však kvůli plážím, na nichž vystavují svá kyprá těla lepé děvy pochybných mravnostních zásad (no dobře – kvůli nim také), ale kvůli konferenci E3, která je naší pařanskou komunitou každoročně vyhlížena se stejným napětím, s jakým Křesťané očekávají Vánoce.

Letošní E3 byla zahájena netradičně v neděli tiskovou konferencí giganta jménem EA. Ta sice nebyla zařazena do oficiálního programu akce, ale to nic nezměnilo na tom, že se jí mnozí nemohli dočkat.

O menší překvapení se ještě před samotným zahájením tiskovky postaralo odhalení nového dílu sportovní série FIFA. To kromě obligátních novinek, jako jsou aktualizované soupisky týmů či vylepšené audiovizuální zpracování, o které se nově postará engine Frostbite, nabídne premiérově také příběhový režim. Ano, slyšíte správně. V jeho rámci dostaneme šanci ujmout se role fiktivního hráče Manchesteru United jménem Alex Hunter a v jeho kůži si vyzkoušet postup na vrchol. Uvidíme, jak se tato odvážná novinka uchytí a zda se v budoucnu stane nedílnou součástí klasické série.

Předobjednat FIFA 17 ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat FIFA 17 ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat FIFA 17 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat FIFA 17 ve verzi pro PS3 na Xzone.cz

Předobjednat FIFA 17 ve verzi pro Xbox 360 na Xzone.cz

Předobjednat FIFA 17 Deluxe Edition ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat FIFA 17 Deluxe Edition ve verzi pro PS3 na Xzone.cz

Předobjednat FIFA 17 Deluxe Edition ve verzi pro Xbox 360 na Xzone.cz

Loňské odhalení titulu Mass Effect Andromeda, který bude volným pokračováním populární trilogie od Bioware, bylo dosti fórové a ještě nedávno jsme pořádně nevěděli, jak bude hra vlastně vypadat v pohybu. To jsme se dozvěděli až na letošní E3.

Video ukazuje, že se s plnou parádou navrátí herní systém, který si zajisté dobře pamatují všichni znalci předchozích dílů. Kromě toho jsme se díky němu mohli konečně přesvědčit, že prostředí všech planet, na nichž se děj hry bude odehrávat, budou dostatečně rozmanitá, což bude platit i o nepřátelích. Datum vydání zatím nebylo oficiálně oznámeno, ale spekulace o začátku příštího roku se zatím jeví jako dosti reálné.

Předobjednat Mass Effect Andromeda ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Mass Effect Andromeda ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Mass Effect Andromeda ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

O Battlefieldu 1 toho již bylo mnoho řečeno a ještě více napsáno. Není se čemu divit. Hry, které se zabývají tématem první světové války, byste bez problémů spočítali na prstech jedné ruky (neopatrní uživatelé cirkulárek prominou).

EA v rámci své konference předvedlo, jak budou vlastně skutečně vypadat s napětím očekávané bitvy, v nichž se bude moci utkat najednou až 64 hráčů. Velký důraz však bude ve hře kladen i na příběh, což dokazuje nově zveřejněný trailer.

To, že EA v úspěch nového Battlefieldu skutečně věří, dokazuje i to, že k jeho prezentování v rámci E3 byli přizváni herci zvučných jmen, konkrétně Jamie Foxx a Zac Efron. Jak bude hra přibližně fungovat v „ostrém provozu“ se dozvíme již brzy. Ke spuštění betaverze by mělo dojít v létě, datum vydání je pak stanoveno na 21. října a pokud paříte mezi uživatele Xboxu One, můžete oslavovat hnedle dvakrát – hra totiž na této platformě dostane do vínku exklusivní obsah.

Předobjednat Battlefield 1 ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Battlefield 1 – Collectors Edition ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Battlefield 1 ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Battlefield 1 – Collectors Edition ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Battlefield 1 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Battlefield 1 – Collectors Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Těm, kterým akční hry mnoho neříkají a před odstřelováním nepřátel dají ve hrách vždy raději přednost kvalitnímu příběhu, muselo srdce zaplesat při odhalení třetí série interaktivního seriálu Walking Dead. Ačkoli kvalita této značky měla po skončení první řady značně sestupnou tendenci, není vyloučeno, že nás příjemně překvapí. Do hlavní role se opět vrátí Clementine, která už dávno není tou bezbrannou holčičkou, jakou byla, když jí kdysi dávno v první epizodě objevil Lee.

Pro českého hráče momentálně snad ani nemůže existovat očekávanější hra, než Mafia 3. Zbrusu nová ukázka předvedla, že se do hry navrátí způsob retrospektivního vyprávění, jenž byl hojně využíván v legendárním prvním dílu. Právě na příběh bude v titulu kladen opravdu velký důraz, což bude působit jako takový pěkný protipól k možná až přespříliš akční hratelnosti, která místo až nezdravě moc připomíná naprosto příšerná DLC k Mafii 2.

Předobjednat Mafia 3 ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Deluxe Edition ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Deluxe Edition ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Collectors Edition ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Deluxe Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Mafia 3 – Collectors Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Bethesda na to letos šla pěkně od podlahy. Hned v prvních minutách své části konference odhalila kompletně předělanou střílečku Prey 2. Ta nám vyrazila dech už před pěti lety, ale když pak byl její vývoj po mnoha odkladech zastaven, zůstaly nám jen oči pro pláč.

Resuscitovaná podoba titulu je od té prezentované v roce 2011 zcela odlišná a staneme se v ní Morganem Yu, přeživším, který bude muset bojovat s mimozemskou inteligencí na opuštěné vesmírné stanici. Hra vyjde pod prostým názvem Prey v průběhu příštího roku pro PC, Xbox One a PS4.

Předobjednat Prey ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Prey ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Prey ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Největší část bethesdí tiskové konference byla věnována titulu Dishonored 2.

Kromě shrnutí všech střípků informací, které byly o hře zatím zveřejněny, jsme se dočkali také odhalení nového traileru a ukázky přímo ze hry, jež premiérově ukázala, jak budou vypadat hádanky založené na interakci s herním prostředím. Při jejich plnění se budeme muset plynule přepínat mezi dvěma hratelnými postavami, díky čemuž hra dostane zcela nový rozměr. Za zmínku určitě stojí, že Dishonored 2 poběží na zcela novém enginu Void, který, jak to tak zatím vypadá, bude schopný vykouzlit opravdu působivé scenérie.

Předobjednat Dishonored 2 ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Dishonored 2 ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Dishonored 2 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Dishonored 2 – Collectors Edition ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Dishonored 2 – Collectors Edition ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Dishonored 2 – Collectors Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Když se řekne Bethesda, tak se samozřejmě hned každému vybaví série Elder Scrolls. Odhalení právoplatného šestého dílu jsme se sice nedočkali, ale jako takový balzám na způsobenou ránu může působit oznámení opětovného vydání zatím posledního dílu Skyrim pro novou generaci konzolí. Masivní update se pak chystá také pro Elder Scrolls Online, které se dočká kompletního přepracování většiny zažitých mechanik.

Předobjednat The Elder Scrolls V: Skyrim ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat The Elder Scrolls V: Skyrim ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Poměrně vtipně a originálně zapůsobila na většinu diváků nová ukázka ze hry podle slavné filmové série Pátek třináctého. Ta funguje na poměrně jednoduchém principu: zatímco jeden hráč ovládá Jasona, ostatní se převtělí do rolí vyděšených teenagerů, kteří se mu snaží uniknout. Je zajímavé sledovat, jak se tvůrcům podařilo do hry dostat typickou atmosféru béčkových hororů z osmdesátých let, v nichž vrah vždy přesně ví, kde se jeho oběť nachází, prostě tím, že hráči, ovládajícímu Jasona, dali možnost vidět přes zdi, případně lépe slyšet.

Microsoft na své konferenci kromě představení dalších pokračování již zavedených značek oprášil také zajímavě vyhlížející projekt We Happy Few, který na sebe upozornil již na loňské E3. Potěšující zpráva – vydání hry je nově naplánováno i pro stolní počítače. Kromě nich se titul objeví na Xbox One a to ještě v průběhu letošního roku.

Ukázka z nového Gears of War se nesla ve stejném duchu jako celá série. V rychlém, akčním a destruktivním. Pozitivní zprávou je, že si ji budou moci zahrát i uživatelé PC a to díky systému Xbox Play Anywhere. Gears of War 4 se tak po devíti letech stane první hrou ze série, která se podívá i mimo konzole a to už 11. října.

Předobjednat Gears of War 4 ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Gears of War 4 – Ultimate Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Do trochu jiného soudku pak patří odhalení (ne)nové generace konzole Xbox. Xbox One S, který se začne prodávat na podzim, bude o 40 procent menší, než jeho předchůdce a nabídne pevný disk velký hned 2 TB.

Na prvním State od Decay se toho dalo kritizovat opravdu hodně. Kromě jiného nepříliš povedený audiovizuál či nesmírně otravný respawn nepřátel. Druhý díl však slibuje většinu největších chyb svého předchůdce napravit. Hra bude více zaměřená na kooperativní hraní, což lehce naznačuje premiérový trailer. Datum vydání je stanoveno na rok 2017.

Klasické bojovky dnes již bohužel nejsou ani zdaleka natolik rozšířeným žánrem, jako tomu bylo před lety. Jedním z nejnovějších zástupců tohoto klasického žánru je Tekken 7. Ten premiérově vyšel již minulý rok pro Playstation 4. Na konferenci Microsoftu jsme však dozvěděli potěšující zprávu, a sice že verze pro PC i Xbox One je momentálně v přípravě a jejího vydání se dočkáme na počátku příštího roku.

Konference Ubisoftu byla zahájena stylovým představením nového ročníku série Just Dance, který vyjde pro všechny dostupné platformy i pro připravované Nintendo NX. Tento úvod vyvolal u osazenstva spíše rozpačité reakce, poté se však již dostal ke slovu nový Ghost Recon s podtitulem Wildlands. Ten se již loni zasloužil o jedno z nejpříjemnějších překvapení a ani nová ukázka nezasela mnoho pochyb, podle nichž by se snad mělo jednat o nekvalitní kousek. Podle několikaminutové ukázky tvořené ingame záběry se dá lehce odvodit, že pro maximální vychutnání herního zážitku bude zapotřebí hru hrát v kooperaci, která velmi silně připomíná multiplayer z GTA 5. Datum vydání je stanoveno na březen roku 2017.

Předobjednat Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands – GOLD Edition ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands – GOLD Edition ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Předobjednat Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands – GOLD Edition ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Hodně vtipně začala část konference věnovaná nové hře podle populárního sitcomu South Park, kterou přišli odprezentovat přímo jeho duchovní otcové Trey Parker a Matt Stone.

První ingame záběry dokázaly, že se hratelnost od předchozího dílu nebude moc lišit (což je jedině dobře). Zatímco první díl si ve velkém utahoval z fantasy žánru jako takového, dvojka si vezme na paškál sci-fi. K tomu, že se bude jednat o parodii ostrou jako břitva, dozajista přispěje i to, že hra vyjde celosvětově v necenzurované verzi. Výrazných úprav se dočkal soubojový systém, jenž byl asi největší slabinou prvního dílu. Datum vydání zní 6. prosince. A pozor – každý, kdo si titul předobjedná, dostane ihned k dispozici první díl, Stick of Truth, zcela zdarma. No, nekupte to.

Předobjednat South Park: The Fractured But Whole ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat South Park: The Fractured But Whole ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat South Park: The Fractured But Whole ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Ubisoft svoji tiskovou konferenci uzavřel představením sandboxové sportovní hry Steep. Ta má v plánu svést se na stále rostoucí popularitě GoPro videí a bude zaměřena primárně na multiplayerové hraní, s nímž úzce souvisí sdílení replayů či plnění různých výzev. Celý titul bude situovaný do Alp, které se tvůrcům, jak to tak zatím vypadá podle první ukázky, podařilo zobrazit velice věrně. Ačkoli by si první šťastlivci mohli hru osahat už na konci tohoto, či na začátku příštího roku, datum vydání zatím neznáme.

Předobjednat Steep ve verzi pro PC na Xzone.cz

Předobjednat Steep ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Steep ve verzi pro Xbox One na Xzone.cz

Podobně jako Microsoft se i Sony rozhodlo svoji konferenci zahájit ve velkém stylu. První hrou, kterou na letošní E3 předvedlo, nebylo nic menšího než nový díl populární akční série God of War. Ta dá vale řecké mytologii a dá nám šanci podívat se na mapě o kousek výše…na sever. Oznámení data vydání jsme se zatím bohužel nedočkali. Zatím nám tedy nezbývá nic jiného, než slintat nad první gameplay ukázkou.

Předobjednat God of War ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Hry jako Ico či Shadow of the Colossus patří právem mezi herní zlato. Jejich duchovní nástupce, Last Guardian, nám vyrazil dech již minulý rok při svém představení. Na letošní E3 jsme se konečně dozvěděli, kdy si jej budeme moci zahrát. Datum vydání pro PS4 je stanoveno na 25. října a pokud stále váháte, zda si hru přeobjednat, podívejte se na nový trailer. Možná vám usnadní rozhodování.

Předobjednat Last Guardian ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Předobjednat Last Guardian – Collectors Edition ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Jako poslední se na letošní E3 dostalo ke slovu Nintendo. To sice momentálně velkou porci své energie směřuje směrem ke zdárnému dokončení nové platformy Nintendo NX, ale hlavní slovo při jeho části konference měl nový díl série Zelda, nesoucí podtitul Breath of the Wild. Jak ukázal první trailer i následná, opravdu masivní, ukázka hraní, titul bude oproti předchozím částem mnohem otevřenější a nabídne mimo jiného i větší variabilitu soubojů.

Předobjednat The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve verzi pro WiiU na Xzone.cz

Další ročník E3 je za námi. Podobně jako loni jsme se dočkali několika zajímavých odhalení, i tak v nás však převládají spíše rozporuplné pocity. Většinu prezentovaných titulů jsme měli šanci vidět již loni, ať už přímo na E3 nebo na Gamescomu. Rovněž nás zamrzelo, že se Nintendo neodhodlalo po opravdu dlouhé odmlce zveřejnit nějaké nové údaje o připravované konzoli NX.

Nyní si můžeme dát na pár týdnů zasloužený oddych, ale ne zase moc na dlouho – už v srpnu nás čeká v nedalekém Kolíně nad Rýnem další, nebojíme se říci již tradiční, akce, Gamescom. Podle nejnovějších spekulací se v jeho případě budeme letos muset obejít bez účasti Sony, tak uvidíme, jak v porovnání s letošní, spíše komornější, „étrojkou“ dopadne.

Článek FIFA 17, Dishonored a South Park - Co přinesla E3 v roce 2016? byl publikován 28. června 2016 v 05.00 v rubrice Herní hardware, Herní software, Hry a Novinky. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...