Deus Ex: Mankind Divided – Co zatím víme o rozdělení lidstva?

Sponzorované odkazy:

Deus Ex: Mankind Divided – Co zatím víme o rozdělení lidstva?

Adam Jensen, hlavní protagonista předchozího dílu Human Revolution, opět promluví do světového dění, v němž probíhá tuhý souboj mezi lidmi s i bez augmentací. Hlavním dějištěm by měla být Praha v roce 2029. Ušmudlaná, rozpadlá, vlastně trochu orwellovská…

Golem a Praha

Naštěstí Adam Jensen není jen pouhý nudný úředník Smith, ale stále ta zajímavá a akční postava disponující opravdu nadlidskými schopnostmi, které zajišťuje řada augmentací. I ona z tuzemského hlediska lehce problematická stylizace Prahy v budoucnosti může podnítit mnohé diskuse. Ve výsledku ale má tato volba své opodstatnění. Stověžatá Praha totiž nemá vzbudit zájem o architekturu a krásu tohoto historicky zajímavého města, ale má ukázat především jasnou segregaci augmentovaných obyvatel a obyvatel bez instalovaných „doplňků“. A zde svoji práci odvádí více než na výbornou, což potvrzuje i vydané video v podobě herního dema.

Adam Jensen opět zasáhne do přímého světového dění.Adam Jensen opět zasáhne do přímého světového dění.

Výskyt slovíčka Golem by mohl avizovat přítomnost nějakého zajímavé přístroje či technologie. Ve výsledku jde ale o pouhou přezdívku oblasti zvané Útulek Station, tedy shromažďovacího ghetta pro augmentované lidi. I podle videa můžeme usoudit, že tvůrci do historie Prahy nenahlíželi příliš hluboko, čemuž navíc napovídá i jistý ruský přízvuk obyvatel Prahy ve hře a tak trochu i celá stylizace. Celkový a finální dojem ale ponechme až samotné hře po vydání. Vedle Prahy bychom se v průběhu hry dle aktuálních informací měli podívat i do vyprahlé Dubaje.

Budou mít volby váhu?

Nelineární postup a možnost volby byla v sérii Deus Ex vždy základem a jinak tomu nebude ani v právě chystaném díle. Adam Jensen bude zároveň pracovat jednak s organizací Task Force 29 zřízenou Interpolem, jednak také s nezávislou skupinu Juggernaut Collective. Společným cílem je zamezit šíření augmentovaných teroristických aktivit, ale také takzvaných Iluminátů. Každá ze skupin má společný, ale vlastně jistým způsobem odlišný přístup. Task Force 29 chce potlačit obecně terorismus, zatímco Juggernauti chtějí zastavit čistě jen Ilumináty. Jensen je již tradičně na tenkých vahách, které se převažují na základě hráčových rozhodnutí v průběhu hry. Bude tak záležet, komu poputují klíčoví svědci či nově získané informace.

Praha bude jedním z hlavních dějišť.Praha bude jedním z hlavních dějišť.

Human Revolution byl po všech stránkách hráči i kritiky dobře přijatá hra. Měl ale jednu obrovskou kaňku na kráse, která často zbytečně srážela většinu hodnocení. Problémem totiž byli až příliš nastrojení a nuceně předsunutí bossové, které nebylo možné obejít, uchlácholit lichotivými řečmi, nebo třeba chytře hacknout. Na řadu totiž vždy přišla silná ruka a určité množství střeliva. To by měl Deus Ex: Mankind Divided vyřešit, nicméně už je potvrzena nemožnost prostě ukecat všechny bosse. Stealth postup by měl být ale na místě při každé příležitosti.

V dálce je vidět „Hlavák“.V dálce je vidět „Hlavák“.

Rozdělení lidstva přichází

Deus ex machina, jinými slovy řešení neřešitelného, je i nadále stěžejní myšlenkou celé série. Zda-li své gró obhájí i Mankind Divided, to ukáže až vlastní vydání hry, které je naplánováno na 23. srpna 2016. Hra měla původně vyjít již 23. února 2016, nicméně dle slov vývojářů bylo posunutí nezbytné pro lepší vyladění celé hry. Studio Eidos Montreal totiž chce na trh přinést plnohodnotného nástupce dílu Human Revolution, který oprávněné získával velice pozitivní hodnocení. Podle tvůrců ale nemá jít o zcela novou hru, ale naopak má Mankind Divided oprášit to dobré a poučit se z Human Revolution. Obstojí nový díl ze série Deus Ex tak velká očekávání, která mu hráči i novináři přikládají? Podělte se s námi o váš názor v komentářích, nebo v anketě.

Index očekávání:  90 %

Koupit Deus Ex: Human Revolution na xzone.cz
Předobjednat Deus Ex: Mankind Divided PS4 na xzone.cz
Předobjednat Deus Ex: Mankind Divided PC na xzone.cz
Předobjednat Deus Ex: Mankind Divided XOne na xzone.cz

Článek Deus Ex: Mankind Divided – Co zatím víme o rozdělení lidstva? byl publikován 5. července 2016 v 05.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...