Deus Ex: Human Revolution - Rozjeďte to ve velkém

Tagy:  Deus Ex: Human Revolution recenze, Deus Ex: Human Revolution článek, Deus Ex: Human Revolution about, Deus Ex: Human Revolution here, Deus Ex: Human Revolution zhodnocení, Deus Ex: Human Revolution hodnocení

Sponzorované odkazy:

Deus Ex: Human Revolution - Rozjeďte to ve velkém

Deus Ex: Human Revolution je nepochybně jednou z největších herních pecek za poslední dobu. Dnes si tento titul trochu přiblížíme v následující recenzi. Nastíníme si kvality hry a její přednosti, díky kterým se stala tak populární a oblíbenou. Je to především strhující příběh, kvantum možností a obrovský žijící svět. Více nám poví následující řádky.

Deus Ex: Human Revolution I.Deus Ex: Human Revolution I.

Příběh

Podstatným prvkem titulu Deus Ex: Humas Revolution je určitě příběh, kterému hráči brzy po prvním spuštění nemilosrdně propadnou. Píše se rok 2027 a tak není divu, že se objevují stále novější a modernější technologie. Některé z nich přímo působí na lidstvo. Konkrétně vylepšení zlepšující smysly čí robotické končetiny – v této hře nazývané augmentace.

Lidstvo je tak rozděleno na dva tábory. Ti konzervativnější hlásají, že se tyto moderní technologie stanou koncem lidstva. Zastánci augmentace se naopak brání, že tyto novinky ulehčují lidem život a jsou všem více než prospěšné.

Vy se dostanete do kůže Adama Jensena, bezpečnostního důstojníka ve společnosti zabývající se právě augmentací. V sobě již budete mít pěknou řádku technologií, která vám zachránily život po teroristickém útoku, který jste zrovna neodnesli nejlépe.

Deus Ex: Human Revolution II.Deus Ex: Human Revolution II.

Možnosti

Ve hře si užijete dostatek volnosti jak mezi úkoly, tak při plnění zadaných misí. Je jen na vašem rozhodnutí, jakým způsobem vše vyřešíte a jak se následky promítnou do budoucnosti. Těšit se také můžete na několik zábavných miniher. Například takové hackování, ve kterém je potřeba zabírat jednotlivé uzly a dostat se k tomu nejdůležitějšímu. Velkou část hry tvoří dialogy, které jsou silně ovlivňovány tím, co konkrétně řeknete. I to přidává hře na reálnosti a chytlavosti.

Jak se vaše postava vyvíjí, specializuje se také na jednotlivé části boje. Můžete se soustředit na boj v utajení, používat neviditelnost a útočit na záda nepřítele. Naopak můžete do boje naběhnout přímo, jako neporazitelný tank, který těžkými zbraněmi zlomí každý odpor. Záleží jen na vás, jakou taktiku si zvolíte.

Zpracování

Nutno dodat, že prostředí, ve kterém se vše odehrává je velice propracované. Lidé na ulici mluví o aktuálním dění ve světě, můžete poslouchat jejich rozhovory a dozvídat se tak novinky. Pro introverty jsou zde noviny, ve kterých jsou všechny zprávy také k dispozici. Vystačíte si tak sami.

Grafická stránka nás sice přímo nenadchne, ale určitě ani nezklame. Vizuální zpracování se povedlo, stejně jako všechny možné efekty ve hře. Často se dokonce hráčům zatají dech při pohledu na některé části gigantického světa. Například pohled na noční město je opravdu skvostný. Jak jsme již podotkli, vizuální zpracování není úplně dokonalé a tak hráči mohou těžit alespoň z malých hardwarových nároků. A tak si konečně mohou pořádnou novinku zahrát také majitelé starších PC sestav.

Deus Ex: Human Revolution III.Deus Ex: Human Revolution III.

Hodnocení

Pokud máte chuť zahrát si propracovanou RPG/FPS hru s vynikajícím příběhem a pořádnou hratelností, je Deus Ex: Human Revolution tou pravou volbou. Ve hře máte tolik možností, že vám vystačí na opravdu dlouhou dobu. Na stereotyp celé hry tak můžete rovnou zapomenout.

Hra může kandidovat na hru roku, není tedy radno ji opomíjet. Tento titul vás zkrátka chytne a nepustí. Určitě doporučuji všem vyzkoušet a objevit novou dimenzi.

Hodnocení:  95 %

Článek Deus Ex: Human Revolution - Rozjeďte to ve velkém byl publikován 9. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...