Nejlepších 5 her v uplynulém roce 2015

Sponzorované odkazy:

Nejlepších 5 her v uplynulém roce 2015

Je to pár dnů od uplynutí roku 2015 a nezbývá, než uronit nostalgickou slzu a s pokorou zavzpomínat na nejlepších pět her tohoto období. Samozřejmě bylo obtížné vybrat ze skvělého seznamu pouhých pět kousků, na některé se bohužel nedostane ale to ovšem neznamená, že by byly méně kvalitní. Začneme odspodu a na konci čekejte ten nejlepší herní unikát.

Star Wars Battlefront

Jakoby to čekání na další povedený díl akční onlineovky nemělo konce. Po posledním titulu Star Wars Battlefront 2 všichni nadšenci několik let očekávali pokračování. Toho se naštěstí koncem minulého roku dočkali. Společnost Electronic Arts se vrhla do vývoje a výsledku jsme se dočkali v listopadu.

Jakoby se to čekání vyplatilo. Skvěle naplánované s nově natočeným dílem tohoto sci-fi univerza. Battlefront vypadá tak úchvatně, že ho od posledního dílu téměř nerozeznáte. Zanedbáno nebylo také technické zpracování, které bylo vyladěno natolik, že se na něj skvěle kouká i s mid-endovým hardwarem. V soubojích hráči proti hráči se dočkáte neuvěřitelné atmosféry, která perfektně ladí se zážitky z filmových zpracování. Běhej, střílej, použij světelný meč nebo usedni do mechanických strojů.

První dojem je sice hezký a celkem dlouho udrží hráče ve hře. Postupem času se ale začne vytrácet ono kouzlo, držící závisláky u herních přístrojů. Vzhledem k malému počtu aktivit se to dá očekávat. Nicméně vývojáři slibují, že na hře budou dále pracovat a budou přidávat novou zábavu.

Halo 5:Guardians

Dlouho očekávaný další díl pro majitele Xboxu je zpět. Halo 5: Guardians má opravdu hodně, co nabídnout. Je plný inovací, i když ne všechny se vydařily podle plánu. Zde se hráč vyřádí jak v singleplayeru, tak i v multiplayeru.

V kampani se s příběhem pokračuje, kde se skončilo. Master Chief přišel o Cortanu, což ho zklamalo, po několika letech se k němu dostane zpráva, že je naživu. Navzdory rozkazům dezertuje a vydává se ji hledat. Poutavou příběhovou linku ale kazí samotné hraní, které je až moc chaotické. Navíc je závěr potřeba počítat se zvratem, který moc nepotěší. Neduhy v kampani pak eliminuje multiplayer, který se vrací tam, kde mu bylo dobře a navíc přináší pár inovací. Největším lákadlem je zde mód Warzone, který přináší o mnohem větší rozlohu bojiště. Nebudou zde pouhé 2 týmy bojovat o nejvyšší skóre, zde se k hráčům přidává i umělá inteligence a dokresluje tím výborně atmosféru.

Halo 5: Guardians má tak vše, co by se dalo od střílečky čekat a zabaví jak v kampani, tak v bitvách s ostatními hráči. Jedinou velmi frustrující informaci je exkluzivita pro konzoli Xbox.

Rocket League

Dalším v pořadí je vynikající oddechovka s unikátním nápadem od studia Psyonix. Rocket League je výsledkem spojení sportu a závodění. Zde se v aréně snažíte s pomocí autíček na raketový pohon snažíte „dokopat“ obrovský míč do soupeřovi branky.

Na rozdíl od zmíněného Star Wars Battlefront dokáže tato v principu jednoduchá hra udržet hráče v zábavném šílenství na několik desítek hodin. Vyniká hlavně v multiplayeru, kde je o zábavu postaráno. Na výběr je mnoho autíček, které si hráč může kosmeticky poupravit a také různé arény. Samotné zápasy jsou krátké, trvají 5 minut. Za tuto dobu si ale užijete takovou zábavu, že nebudete vědět, kde přestat.

Navíc jsou zde různé soutěžní žebříčky a téměř vyrovnaný matchmaking. Pokud hledáte něco na zabití času, je Rocket League správná volba. Je třeba však počítat s tím, že pořádný herní zážitek spojený s příběhem a nějakým hlubším smyslem ve hře nečekejte.

Ori and the Blind Forest

Na této hře je opravdu vidět usilovná práce od Moon Studios, jejichž práce zabrala čtyři roky. Jedná se bezesporu o tu nejlepší akční plošinovku, kterou předchozí rok vypustil. Za což získala mnoho ocenění a vysloužila si mnoho ocenění.

Není také divu. Její kvality výrazně převyšují nedostatky, kterých zde najdete velmi málo a jejich nalezení zabere dost času. Hře nejde nic vytknout. Audiovizuální zpracování přijemně doplňuje atmosféru ponurého prostředí lesů. Chování vodní hladiny a dalších druhořadých pvků je tak famózní, že se hráč na dobro ponoří do příběhu, vyprávějícím o dokonalém přátelství přátelství, které se v promění v horor, v němž jeden zachraňuje toho druhého.

Vše zde pracuje ruku v ruce a krásně vytváření atmosféru tohoto kouzelného lesa. Tuto rozkošnou plošinovku lze nalézt jak na PC, tak i na Xbox One a milovníci hopsání ve 2D prostoru ji prostě nesmí minout.

Zaklínač 3: Divoký hon

A na závěr zlatý hřeb tohoto článku. Nehledě na názory jiných si Zaklínač 3 zaslouží první místo v každém žebříčku nejlepších 5 her roku 2015. Protože to, jak našlapané RPG vzešlo z dílny CD Projekt Red, je až k nevíře.

Hra, která má knižní předlohu s poutavým příběhem a pomalu nekonečným světem je trhákem i pro ty, kteří tomuto žánru moc neholdují. Zaklínač nepostrádá opravdu nic. Příběh, ve kterém se dá očekávat spousta zvratů, milostných vztahů, politických rozhodnutí a soubojů. Svět, ve kterém hráč stráví desítky hodin a to ani nemusí plnit vedlejší úkoly. Rozhodnutí, která budou mít vliv na otevřený svět. Vizualizace, která se klaní maximálnímu využití. A takhle se dá o Zaklínači básnit až do konce roku stávajícího.

Takto vyladěná hra však měla za následek hned několik posunutí data vydání, až začínali mít hráči obavy. Nutno podotknout, že se toto čekání opravdu vyplatilo. Nevěřil bych, že se najde nějaký kousek v tomto roce, který se tomuto titulu alespoň vyrovná.

Článek Nejlepších 5 her v uplynulém roce 2015 byl publikován 24. ledna 2016 v 05.00 v rubrice Hry a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...