Nejočekávanější hry roku 2016 - Mafiáni a démoni hlásí návrat

Sponzorované odkazy:

Nejočekávanější hry roku 2016 - Mafiáni a démoni hlásí návrat

Rok 2015 je věcí minulosti. Pro někoho byl úspěšný více, pro jiného méně. V jeho průběhu nás opustilo hned několik lidí, bez kterých už to nikdy nebude stejné, ale tím se zde dnes zatěžovat nebudeme. Nacházíme se přeci na stránkách věnovaných interaktivní zábavě, jejichž hlavním cílem je pomoci čtenářům alespoň na chvíli uniknout před stresem, který se na ně dennodenně řítí ze všech stran.

Co se týče událostí, jež se v průběhu roku 2015 odehrály ve světě videoher, tak většina jich prošuměla bez nějakých větších povšimnutí. Není se čemu divit. Akce jako Gamescom či E3 se podobně jako o rok dříve opět nesly ve značně rozpačitém duchu a podobné to bylo i s vydanými hrami. Rok 2015 nepřinesl žádnou třesknutou novinku, ze které bychom si sedli na zadek, když tedy pomineme několik převážně menších, či nezávislých, titulů.

Bude tomu v roce 2016 jinak? Zatím těžko soudit. Dost bude také záležet na tom, jak se organizátoři výše zmíněných herních svátků postaví k zasloužené negativní kritice. To nám však nijak nebrání v tom, abychom se podívali na to, co budeme v průběhu následujících dvanácti měsíců hrát. Na rozdíl od roku předchozího se ten letošní ponese primárně v duchu velkých pokračování titulů, o nichž jsme již delší čas neslyšeli, což na jednu stranu jistě potěší jejich fanoušky, na druhou stranu to však může být lehký náznak toho, že velkým herním studiím docházejí nápady, nebo se prostě bojí experimentovat a vytvářet nové značky. Za zlé jim to však mít nemůžeme, jak ostatně ví každý fanoušek kapely Harlej – i mrtvá kráva se dá dojit.

Deus Ex: Mankind Divided

Akce Deus Ex: Human Revolution z roku 2011 patří zcela právem mezi to nejlepší, co se v průběhu poslední deseti let na videoherní scéně urodilo. Očekávání vkládaná do jejího volného pokračování, které ponese podtitul Mankind Divided, jsou tudíž rozhodně vysoká a jestli má hře něco zlomit vaz, tak to bude právě srovnání s jejím takřka dokonalým předchůdcem. Aby tvůrci hráče nezklamali, budou se jeho kvalitě muset minimálně vyrovnat, ideálně však odstranit několik nepatrných chybek a dát tak po dlouhé době život hře, kterou by si měl zahrát každý bez rozdílu pohlaví, věku či náboženského vyznání. Vše však zatím nasvědčuje tomu, že si toho jsou sakra dobře vědomí, takže již v listopadu jsme se „dočkali“ oznámení, že k plnému dopilování hry potřebují ještě nějaký ten čas navíc, načež její vydání přeložili z února na srpen.

Předobjednat Deus Ex: Mankind Divided pro PC na Xzone.cz
Předobjednat sběratelskou edici Deus Ex: Mankind Divided pro PC na Xzone.cz
Předobjednat Deus Ex: Mankind Divided pro XOne na Xzone.cz
Předobjednat sběratelskou edici Deus Ex: Mankind Divided pro XOne na Xzone.cz
Předobjednat Deus Ex: Mankind Divided pro PS4 na Xzone.cz
Předobjednat sběratelskou edici Deus Ex: Mankind Divided pro PS4 na Xzone.cz

Hitman

Zbrusu nový start kultovní série má jeden jediný úkol: dát fanouškům zapomenout na divně nedomrlý pátý díl s podtitulem Absolution. Tvůrci se rozhodli v případě tohoto titulu lehce zaexperimentovat a hra tak v den vydání nebude kompletní, ale bude obsahovat pouze část zabijákových kontraktů, z nichž některé si budeme moci vyzkoušet již v únoru v rámci betaverze, jejíž start je naplánován na 19. února. Zbytek obsahu by se pak měl do hry dostat formou stahovatelného obsahu v průběhu roku.

S novou vázankou zvládnete cokoli.S novou vázankou zvládnete cokoli.

Předobjednat Hitman pro PC na Xzone.cz
Předobjednat Hitman pro XOne na Xzone.cz
Předobjednat Hitman pro PS4 na Xzone.cz

Uncharted 4

Sérií Indiana Jones inspirovaná série Uncharted s Nathanem Drakem v hlavní roli se dočká pokračování v březnu. Soudě podle prvotních ukázek bude hra temnější, než její předchůdci ale to neznamená, že by se z ní vytratilo ono kouzlo typické pro klasické dobrodružné filmy. Betaverze odstartovala již v prosinci, takže pokud vás zajímá, jak přibližně bude v den vydání fungovat multiplayer, máte možnost to vyzkoušet na vlastní kůži. Nebo spíše na vlastní ovladač.

Předobjednat Uncharted 4: A Thief's End pro PS4 na Xzone.cz

World of Warcraft: Legion

Stále ještě nejhranější placené MMORPG z dílen Blizzardu se v druhé polovině roku dočká neuvěřitelného šestého rozšíření. Tvůrci, zdá se, vyslyšeli přání těch, kteří stále považují první datadisk Burning Crusade za ten vůbec nejlepší a opět na scénu povolali arcipadoucha Illidana Stormrage. Maximální úroveň se zvedne na 110 (z aktuální stovky) a zbytek novinek se nese více méně v duchu předchozích expanzí – hráči tedy dostanou možnost navštívit nové herní mapy, rozbít si tlamy na nových bojištích a získávat nové a lepší vybavení pro své postavičky. Počet předplatitelů World of Warcraft v průběhu roku 2015 klesl nejvíc za deset let jeho existence a bude zajímavé sledovat, jak moc se Legii podaří pro Blizzard nepříliš přívětivá čísla navýšit.

Předobjednat WoW: Legion pro PC na Xzone.cz
Předobjednat sběratelskou edici WoW: Legion pro PC na Xzone.cz
Koupit WoW: Legion – Pre-purchase edition na Xzone.cz

Quantum Break

Severské studio Remedy není mezi hráči vůbec neznámou kompany. Vždyť dalo světu také kusy jako Max Payne či Alan Wake. Quantum Break je po menší odmlce jeho zcela novou značkou, která bohužel vyjde jen a pouze pro Xbox One. PC hráči však nemusí věšet hlavu – i Alan Wake byl původně pouze konzolovým titulem, ale cestičku na počítače si nakonec stejně našel.

Předobjednat Quantum Break pro XOne na Xzone.cz

Mirror’s Edge: Catalyst

Po pokračování „běžecké akce“ Mirror’s Edge volalo mnoho lidí několik let. V roce 2016 se jej konečně dočkáme. Jedním z hlavních trumfů, které má v rukávu, je upravený soubojový systém, jenž byl v případě prvního dílu hojně kritizován.

Předobjednat Mirror's Edge: Catalyst pro PC na Xzone.cz
Předobjednat sběratelskou edici Mirror's Edge: Catalyst pro PC
Předobjednat Mirror's Edge: Catalyst pro PS4 na Xzone.cz
Předobjednat sběratelskou edici Mirror's Edge: Catalyst pro PS4 na Xzone.cz
Předobjednat Mirror's Edge: Catalyst pro XOne na Xzone.cz
Předobjednat sběratelskou edici Mirror's Edge: Catalyst pro XOne na Xzone.cz

DOOM

Série DOOM si na dvanáct let dala oddych. Není se čemu divit – DOOM 3 z roku 2004 byl ve vývoji dlouhé čtyři roky a nakonec většinu fanoušků série stejně zklamal. Zejména kvůli většímu příklonu k hororové atmosféře, která se prostě neslučovala se zběsilou akční řežbou, jakou předvedli první dva díly. Nový DOOM však bude návratem ke kořenům, což kvitujeme s povděkem. Zběsilou akční hru, která se nesnaží být přehnaně realistická a vyprávět postapokalyptické, velkolepě dramatické příběhy, jsme nedostali už pěknou řádku let – v podstatě od vydání Quaku 3.

Předobjednat DOOM pro PC na Xzone.cz
Předobjednat DOOM pro PS4 na Xzone.cz
Předobjednat DOOM pro XOne na Xzone.cz

Dishonored 2

Odhalení pokračování úspěšného titulu Dishonored od studia Bethesda patřilo k nejsvětlejším okamžikům letošní konference E3. Děj hry se přesune do zcela nového světa, po němž se budeme moci prohánět buď v kůži Corva, hrdiny prvního dílu, nebo Emilly, která se v první hře objevila jako princezna.

Předobjednat Dishonored 2 pro PC na Xzone.cz
Předobjednat Dishonored 2 pro PS4 na Xzone.cz
Předobjednat Dishonored 2 pro XOne na Xzone.cz

South Park: The Fracture But Whole

South Park je kultovní záležitost, o které bychom se mohli bavit dlouhé hodiny a stále bychom přicházeli na nová a nová témata, jež se ho dotýkají. Jedním z nich by jisto jistě byla i hra South Park: Stick of Truth, které se podařilo rozbít tvrzení, že podle filmu (či seriálu) prostě není možné udělat kvalitní interaktivní dílo. Zatímco v případě Stick of Truth jsme se dostali do centra velkolepého příběhu, inspirovaného těmi epizodami seriálu, jež si v plné parádě utahují z Pána prstenů, v případě pokračování se dočkáme** parodie na novou filmovou trilogii Batman**. A že to bude parodie ostrá jako břitva, to myslíme netřeba zdůrazňovat.

Mafia 3

Pro většinu Čechů momentálně neexistuje očekávanější hra, než Mafia 3. Ano, celé řadě lidí stále nejde pod nos, že hlavní slovo v jejím vývoji má americké studio Hangar 13, což však v žádném případě nemusí být na škodu, pokud bude alespoň z poloviny tak dobrá jako Mafia 2. Podle některých zpráv bychom se jejího vydání měli dočkat už na konci dubna, což by bylo velmi příjemné překvapení, když si vzpomeneme na to nekřesťansky dlouhé čekání na vydání druhého dílu.

Předobjednat Mafia III pro PC na Xzone.cz
Předobjednat Mafia III pro PS4 na Xzone.cz
Předobjednat Mafia III pro XOne na Xzone.cz

Jak vidno rok 2016 nebude, co se her týče vůbec chudý, což je jedině dobře. Na závěr nám dovolte jemně parafrázovat refrén jedné z písní Jaromíra Nohavici: „Dokud se hraje, ještě se neumřelo“.

Článek Nejočekávanější hry roku 2016 - Mafiáni a démoni hlásí návrat byl publikován 7. ledna 2016 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...