Nejočekávanější hry roku 2012 - Čeká nás štědrý rok?

Tagy:  nejočekávanější hry 2012, nejlepší, nejočekávanější, Tomb Raider, Max Payne 3, Arma 3, Wargame: European Escalation, King Arthur 2, FarCry 3, Twisted Metal, BioShock Infinite, Guild Wars 2, Diablo 3, StarCraft 2: Heart of the Swarm, Mass Effect 3, počítač, PlayStation 3, PS3, XBOX 360

Sponzorované odkazy:

Nejočekávanější hry roku 2012 - Čeká nás štědrý rok?

Nový rok je v oblasti herního průmyslu vždy plný očekávání. Dvanáct měsíců skýtá mnoho prostoru pro vydávání nových titulů. Dnešním článkem se podíváme na dvanáct nejočekávanějších titulů pro rok 2012. Dostanou se na pulty jen samé pokračování a nebo nám tvůrci připraví nějakou neotřelou novinku? Čtete dále…

Symbolická dvanáctka

Rok 2012 přinese všeobecně mnoho změn nejenom v herním průmyslu, ale je opředen i různými záhadami. Žádná z těchto změn ani záhad však nezmění herní choutky hráčů, o tom není pochyb. Symbolických dvanáct titulů jsem vybíral s ohledem na žánr tak, aby nebyl seznam složen jen z akčních her nebo třeba jen ze strategií. Každopádně dost už bylo povídání, pusťme se do té dvanáctky nejočekávanějších…

Mass Effect 3 – S Shepardem naposled

I když v současnosti na internetu kolují mlhavé informace o čtvrtém pokračování série Mass Effect, zaměřme se raději na reálnější a bližší milník. Tím je třetí pokračování zakončující velkolepou trilogii s kapitánem Shepardem v hlavní roli. Po uplynulých událostech z předchozích dvou dílů se na rodnou planetu lidí řítí těžko zastavitelný vlak. Nebezpečné Reapery může zastavit jen Shepard a jeho kolegové. Těšit se můžete na staré známé postavy, nové lokace a konečně také multiplayer. Bude to pořádné rodeo…

Datum vydání: 9 .březen 2012
Žánr: akční RPG
Platforma: PC, XBOX 360, PS3
Oficiální web

Mass Effect 3Mass Effect 3

StarCraft 2: Heart of the Swarm – Zergové na hlavní koleji

StarCraft 2 je důstojným pokračováním legendární jedničky a nabízí velmi dlouhou kampaň. Ta je však rozdělena do tří částí, přičemž každá z těchto částí reprezentuje příběh jedné z ras. Lidská rasa svůj prostor již dostala, a tak se přesuneme k takříkajíc masovější rase, přemýšlející opravdu jen ve velkém. Zergové a jejich původem lidská královna mají jediný hlavní cíl – sjednotit všechny zergské klany a pozřít respektive ovládnout celý vesmír.

Datum vydání: léto 2012
Žánr: RTS
Platforma: PC
Oficiální web
Celé preview

StarCraft 2: Heart of the SwarmStarCraft 2: Heart of the Swarm

Diablo 3 – Že by už?

Všechny detaily třetího pokračování legendární série Diablo se stále více a více vykreslují, datum vydání se totiž nekompromisně blíží. Avšak přesunulo se již tolikrát, že už by to nešlo spočítat ani na prstech jedné ruky. Doufejme tedy, že si pánové z Blizzardu dali pořádně záležet a že toto velmi dlouhé čekání přinese nějaký výsledek. Nutno říci, že z videí a screenshotů vypadá hra opravdu fantasticky. Tak uvidíme.

Datum vydání: jaro 2012
Žánr: RPG
Platforma: PC
Oficiální web

Diablo 3Diablo 3

BioShock Infinite – Z vody do vzduchu

První dva díly akční série BioShock byly situovány do krizí zmítaného podmořského světa. Z tajemných podmořských hlubin se přesuneme do prosvětlených končin města Columbia a stejně jako pod vodou, i zde je život velmi problematický. Barvičky a vznešeně nastrojené město vznášející se v oblacích přináší nový rozměr.

Zbraně, trocha nadpřirozené síly a překrásná průvodkyně létajícím městem Elizabeth. Těšit se můžeme na srpen 2012, kdy má BioShock Infinite vyjít.

Datum vydání: srpen 2012
Žánr: FPS
Platforma: PC, PS3, XBOX 360
Oficiální web

BioShock InfiniteBioShock Infinite

Guild Wars 2 – Bez měsíčních poplatků

Voda MMORPG her byla rozvířena příchodem Star Wars: The Old Republic, nicméně i letos přijde velmi očekávaný titul. Vedle nových lokací světa Tyria, propracovanějšího bojového systému či nového příběhu odehrávajícího se 250 let po posledních událostech přijde jedna veliká změna. Od systému pravidelných měsíčních plateb tvůrci upustí, a tak jedinou investicí koupě hry. Poté můžete hrát zadarmo a bez mikrotransakcí. Boje mezi guildami zůstanou při starém, stejně jako mnoho dalších zaběhnutých zvyklostí.

Datum vydání: někdy v roce 2012
Žánr: MMORPG
Platforma: PC
Oficiální web

Guild Wars 2Guild Wars 2

Twisted Metal – Tak jako tenkrát

Jediný zástupce závodních v našem výběru je Twisted Metal. No, otázkou zůstává, zda-li se tomuto počinu dá vůbec říkat závodění. Zběsilosti se zde meze nekladou. Zběsilých řidičů je zde habaděj, stejně jako speciálních smrtících vozítek, které přinášejí zkázu jak protihráčům, tak i okolnímu prostředí. Říkáte-li si, že tato hra je naprostou novinkou, musím vás vyvézt z omylu. Twisted Metal dříve vyšel na PlayStation 2 a také na počítačích. Jen je škoda, že hra bude jen pro PlayStation 3.

Datum vydání: 1. březen 2012 (EU)
Žánr: Závody s kapkou surovosti
Platforma: PS3
Oficiální web

Twisted MetalTwisted Metal

FarCry 3 – Tropický ostrov potřetí

Třetí pokračování vynikající frenetické akce vás zavede opět do horkých krajin tropických ostrovů. Teroristé si vybíjejí svoji zlobu na nevinných civilistech a vám nezbývá než jejich konání zastavit. Autoři slibují mnohem propracovanější příběh a snaží klást větší důraz na dobrodružnost. Podíváte se tedy nejenom do tropických lesů, ale také k roklím a malým savanám. Navíc můžeme očekávat špičkové grafické zpracování.

Datum vydání: někdy v roce 2012
Žánr: FPS
Platforma: PC, XBOX 360, PS3
Oficiální web

King Arthur 2 – Velkolepé fantasy bitvy

Další titul z řad strategií nese název King Arthur. Při letmém pohledu na trailery a screenshoty lze snadno vidět jistou podobnost se strategiemi ze série Total War. Stejně jako v prvním díle i nyní můžete očekávat špičkové propojení velkolepých bitev s RPG prvky. Dalšími novinkami jsou nové engine umožnující větší počet vojáků, mnohem tajemnější atmosféra a také silnější bossové. Opravdu je na co se těšit.

Datum vydání: 10. únor 2012
Žánr: RTS
Platforma: PC
Oficiální web

Wargame: European Escalation – Studená válka už není studená

Wargame: European Escalation vám naservíruje období studené války, které je ovšem trochu vyhrocenější, a tak se jednotky NATO a Varšavské smlouvy střetávají na evropských bojištích. I když je příběh a celá podstata hry založená na fikci, tvůrci kladli velký důraz na autentičnost jednotek a techniky. Grafická stránka hry by měla být na špičkové úrovni. Třetí světová válka již není pouhý výmysl.

Datum vydání: 17. únor 2012
Žánr: RTS
Platforma: PC
Oficiální web

Arma 3 – Český simulátor potřetí

Chlapci s Bohemia Interactive simulátory opravdu umí, o tom není pochyb. Série, která je nepřímým pokračovatelem Operace Flashpoint, dostává třetí pokračování. Očekávat můžeme, jak už je zvykem, velmi vysoké hardwarové nároky, vykoupené špičkovým grafickým zpracováním, které značné podpoří atmosféru bojů. Arma 3 vám nabídne opravdu nevídaný herní zážitek s vysokou obtížností.

Datum vydání: čtvrté čtvrtletí 2012
Žánr: Vojenský simulátor
Platforma: PC
Oficiální web
Celé preview

Arma 3Arma 3

Max Payne 3 – Démon alkohol

Z původně silného šviháka Maxe se vyklubal člověk prožívající velkou životní krizi. Bujné kadeře shodil a krizi řeší za pomocí démona alkoholu. Má poslední příležitost dostat se zpět do starých kolejí, jinak se z něj stane naprostá lidská troska. Těšit se můžeme na opravdu hutnou atmosféru se vsuvkami z minulosti. Zahrajete si tedy i se starým známým Maxem.

Datum vydání: 1. červen 2012
Žánr: Akce
Platforma: PC, PS3, XBOX 360
Oficiální web
Celé preview

Max Payne 3Max Payne 3

Tomb Raider – Mladá Lara v akci

Hlavní hrdina Lara Croft je známá svým akrobatickým umem a velkými znalostmi. To vše jsme si ve velké míře užili v předchozích dílech a užijeme si to i v novém Tomb Raideru. Nicméně nastala jedna změna. Hlavní hrdina je stále Lara Croft, ale ve svých úplných počátcích. Uvidíme, jak se z nebohé mladé dívky z bohaté rodiny stává silná bojovnice. Řekl bych, že restart této série je zajímavý nápad.

Datum vydání: konec roku 2012
Žánr: Dobrodružná akce
Platforma: PC, PS3, XBOX 360
Oficiální web

Vypadá to slibně

Rok 2012 opět vypadá velmi slibně. Na své si jistě přijde téměř každý hráč, neboť titulů je opravdu dostatek. Máme tu jak klasická pokračování, tak i oživení starých sérií. Jediné, co mi letos chybí, je nějaká neotřelá novinka, která by vyrazila dech. I tak se ale nudit určitě nebudeme. Očekávat můžeme také pokračování zaběhlých sérii Call of Duty, Need For Speed a samozřejmé také sportovní hry typu NHL a FIFA. Stále si říkám, nebo lépe nevěřím, že datum vydání Diabla se pravděpodobně definitivně zastavilo. Nějaká sázka by možná neuškodila, ale pravděpodobně bych ji prohrál.

Článek Nejočekávanější hry roku 2012 - Čeká nás štědrý rok? byl publikován 6. února 2012 v 13.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...