Killzone 3: Nejočekávanější akční hra roku 2011

Tagy:  Killzone 3: Nejočekávanější akční hra roku 2011, killzone, killzone 3, 3, akční hra, hra, games, gamesa, 2011

Sponzorované odkazy:

Killzone 3: Nejočekávanější akční hra roku 2011

Nejočekávanější akční hra letošního roku pro PlayStation 3? Tudle vizitku má KillZone 3. Pojďme si teda říci jak vůbec tato hra dopadla.

Již tradičně začneme od začátku. Při spuštění hry se kocháte krásou, ale po pár hodinách hraní zjistíte:“Už mě to nebaví“. Podle mého názoru příběh postrádá nějaké hlubší zápletky, rozuzlení. V tomto díle se dá bohužel lehce zápletka uhádnout a nejspíš pro každého skončilo hraní. Hra přímo navazuje na druhý díl a dostáváme se zde na planetu Helghast, kde pokračujeme rozdělané práci jednotek ISA.

Hned ze začátku hry začíná pořádná akce, kde neuniknete, aniž by jste nevystřelili. Hned určitě poznáté známé tváře Seva a Rica. Po zdárně ukončeném tutoriálu se vrhnete už přímo do hraní. Musím se přiznat, že základní typ nastavení ovladače mi opravdu nevyhovovalo. Díky bohu máte k dispozici více alternativ ovládání. Viz takové nastavení R3 (zmáčknutí pravé analogové páčky pro zaměřování se ukázalo být značně nepraktické).Tvůrci ze studia Guerrila Games konečně pochopili, že hrdina Sev nemůže být obrněný tank do kterého střílíte a nic. V tomto díle se Vás snaží zahnat za překážky. Bohužel výsledek mě překvapil. Těžko by obstál ve srovnání jinými hrami.

Na jednu stranu můžeme říci, že celková hratelnost není špatná a vydařila se. K dispozici máte jako v minulých dílech klasickou nabídku zbraní. V tomto díle je kladen větší důraz na využívání útoků nablízko. Někdy je prostě lepší se přiblížit k protivníkovi zezadu nebo jinačím způsobem a podříznout ho. Sev totiž zvládá práci s nožem na výbornou. Velice milou věcí v tomto díle je běh. Oproti minulým zpomaleným dílům je to milé překvapení.

Killzone 3 můžeme označit vcelku jako moderní a konečně i svižnou akci. A přestože zde najdeme již zmíněný systém krytí, stále se řadí do skupinky her, u nichž se nám nejvíce osvědčil „rush“ styl. V této hře prostě platí jedno pravidlo. Utíkej dokud můžeš a střílej co to dá. A munice? Není problém. Na každém rohu najdete balíček s municí do každé zbraně.

Pohyb s „kouzelnou hůlkou“? Proč ne!

SP kampaň je jako u ostatních her přiměřeně dlouhá, KillZone 3 nabízí circa 6 hodin hraní. Postupně se vydáváte do různých prostředí. Malým zpestřením se stalo ježdění autem a střelba kulometem. Je to opravdu velice zajímavé a někdy i vcelku velká komedie. Velkou novinkou měl být jetpack, který byl nakonec použit jen v jediné úrovni. Což je opravdu škoda. Dalším velkým lákadlem tohoto dílu mělo být využití pohybového ovladače Move. Tzv. Hraní se svíticí hůlkou. Ze začátku jsem měl stochutí se sebrat a hru vypnout. Přišlo mi to opravdu divné hrát s touto věcí. Ještě, že jsem to neudělal. Po malém atréningu se Vám podaří „hůlku“ naprosto ovládnout.

Grafika není úplně na tom nejlepším bodu. Třeba v detailech mohli tvůrci zajít ještě trochu dále. O krásnou podívanou se stará také celá řada hollywoodských efektů, podtrhuje to pak vynikající ozvučení. Přestože se nám tedy po audiovizuální stránce hra líbila, něco jí prostě chybělo.

Multiplayer Killzone 2 si někteří hráči oblíbili, jiní ho zase nesnášeli a měli celou řadu výhrad. Musíme uznat, že tady byly provedeny vcelku velké změny. Tvůrci hned po uvedení hry do prodeje přišli s prvním patchem, přesto tedy budete mít z počátku v multiplayeru asi problémy, hráči s vyšším rankem totiž mají dost navrch. Kromě klasického deathmatche se nabízí i dvojice týmově laděných módů. Řekli bychom, že multiplayer vám vystačí na dost delší dobu než šestihodinový single.

Závěrem

Killzone 3 se nakonec nestalo žádnou převratnou akční hrou, ale každý určitě ve hře najde to svoje potěšení. U hry se člověk pobaví a velké plus je taky za pohybový ovladač Move, který funguje parádně. Kdo má PS 3 k dispozici určitě by si hru měl vyzkoušet. Hodnocení:  75 %

pozn. redakce

Screenshoty použité v tomto článku byly převzaty z webu ABCgames.cz a také schváleny adminem webu ABCgames.cz.

Článek Killzone 3: Nejočekávanější akční hra roku 2011 byl publikován 5. dubna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...