Nejlepší závodní hry současnosti - Automobiloví nadšenci mají žně

Sponzorované odkazy:

Nejlepší závodní hry současnosti - Automobiloví nadšenci mají žně

Závodní simulace patří k tradičním herním žánrům, které baví mnoho automobilových nadšenců. Každý si zde může vyzkoušet, co obnáší řízení závodního vozu, a že to není tak jednoduché, jak to někdy v televizi vypadá. Existují samozřejmě různé druhy závodních her, od těch jednoduchých, které zvládne každý, přes zlatý střed, který poskytuje optimální vyvážení zábavy a simulace, až po hardcore simulátory, které dají zabrat i těm nejzkušenějším hráčům. Jaké hry v dnešní době mezi závodníky letí? Podívejme se, co nám současný herní průmysl nabízí.

Něco málo k hratelnosti

Ačkoliv nás zajímají více hry jako takové, důležité také je, jaké zvolíte náčiní pro její ovládání. Nemohu tedy nezmínit stokrát opakovanou větu, která probíhá tisícemi diskuzí mezi hráči na internetu – „bez volantu to nestojí za nic.“ Ač se to někomu může zdát jako klišé, ve valné většině případů mají hráči pravdu, pokud toto tvrdí. Samozřejmě, některé závodní hry se dají ovládat také na klávesnici. Nicméně, požitek z hraní není ani zdaleka takový, jako u volantu, a u hardcore simulace se při používání klávesnice v podstatě ani nerozjedete z garáže. Pro maximální požitek tedy rozhodně doporučujeme volant. Určitým kompromisem pak může být analogový gamepad známý z herních konzolí Playstation a Xbox.

Project CARSProject CARS

Project CARS

Dlouho očekávaná novinka na poli závodních simulátorů. Tento simulátor vznikl za pomoci fanoušků, respektive komunitního financování. Svým pojetím se snaží obsáhnout co nejvíce závodních sérií. Výběr aut je tedy široký, stejně jako výběr okruhů, mezi kterými nechybí ani Masarykův okruh v Brně. Hra nabízí velmi slušnou grafiku, hrát můžete v singleplayerovém i multiplayerovém režimu. Pokud jde o obtížnost, můžete si zvolit ze tří přednastavených profilů, nebo si obtížnost vyladit sami podle svých potřeb. Ovládání tak zvládnou úplní začátečníci, ale na své si přijdou také milovníci realistické jízdy.

Kupte si Project CARS pro PC
Kupte si Project CARS pro PS4
Kupte si Project CARS pro XBOX ONE

Assetto CorsaAssetto Corsa

Asetto Corsa

Další zajímavý projekt, který spatřil v plné verzi světlo světa na sklonku loňského roku. Tento simulátor, podobně jako Project CARS, nabízí možnost uvolněnější jízdy, stejně jako ostré simulace. Pojetí obsahu této hry je založeno na podobném principu, jako populární rFactor. Ve své základní verzi není mnoho okruhů ani automobilů, obsah si ale můžete doplnit prostřednictvím modifikací – placených i neplacených. Pokud máte zájem o vytváření obsahu, tvůrci uvolnili také oficiální nástroje pro tvorbu modifikací. Assetto Corsa se snaží zejména o co nejvěrnější simulaci chování pneumatik vozů.

F1 2014 od CodemastersF1 2014 od Codemasters

Série F1 od Codemasters

Skalní fanoušci Formule 1 si už od roku 2010 mohou vychutnávat oficiální licencované závody vrcholové třídy motorsportu také na PC, a to díky studiu Codemasters, které převzalo licenci po Sony, která dělala formule exkluzivně pouze pro Playstation. Nejde o ryzí simulátor, se kterým by se hráč musel dlouho učit zacházet. Cílová skupina je široká hráčská veřejnost, takže si na své přijde skoro každý. Engine zůstává už od roku 2010 téměř stejný, mění se jen drobnosti a vylepšují se detaily. Každý rok tak dostanete k dispozici aktuální jezdecké pole, okruhy, a k tomu něco málo navíc. Série reaguje na aktuální změny v pravidlech, takže jde o v současnosti jediný simulátor F1, kde můžete používat technologie DRS či (K)ERS.

rFactorrFactor

rFactor

Ačkoliv tato hra spatřila světlo světa již před více než deseti lety, do našeho seznamu nejlepších závodních her současnosti řadíme rFactor z toho důvodu, že má stále širokou hráčskou i moderskou základnu. Dodnes běží spousta serverů a online lig, mnoho tvůrců obsahu stále rFactor neopustilo, a vycházejí pro něj stále nové okruhy a modifikace. Jeho hlavní výhodou je, že není příliš náročný na hardware, takže si zahrajete i na starším počítači. Také množství dostupného obsahu je neskutečné – zajezdit si můžete skoro se vším, od motokár, přes lokální šampionáty cestovních vozů, DTM, prototypy Le Mans až po Formuli 1. Fyzika ve hře také funguje neúprosně. Vydán byl také druhý díl, rFactor 2, který ale na popularitu prvního dílu nedosáhl.

Článek Nejlepší závodní hry současnosti - Automobiloví nadšenci mají žně byl publikován 30. června 2015 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Šašek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...