Ohlédnutí za Worlds Championships 2014

Sponzorované odkazy:

Ohlédnutí za Worlds Championships 2014

Největší akce v dějinách progamingu je za námi. Pro ty z Vás, kteří jste ji nezaregistrovali, či pouze jen nestihli, přinášíme celkové ohlédnutí za světovým šampionátem ve hře League of Legends.

Známá, prestižní akce, pořádaná společností Riot Games nabyla obrovských rozměrů. Troufám si tvrdit, že se jednalo o dosud největší progamingovou akci v dějinách a chlapci z Riotu se tak opět, nesmazatelně zapsali do vývoje eSportu. O tom, že to myslí zcela vážně, utvrdili širokou veřejnost ještě před zahájením, uveřejněním oficiální hymny mistrovství a zároveň jistou ikonou šampionátu, jež se stala známá rocková skupina Imagine Dragons.

Celý turnaj se odehrával na území Jižní Korei, kde je brán eSport jako normální sport a dá se jím zcela regulérně živit. Hlavními partnery se pak stali, jak jsme Vás již informovali dříve, společnost Coca-Cola a místní Korean-Air. Možná právě tyto aspekty, a výborná profesionalita ze strany komentátorů a organizátorů, vytvořily velkolepou akci, jež přepsala dějiny a rozhodně nebude zapomenuta.

Coca-Cola jako hlavní sponzor turnajeCoca-Cola jako hlavní sponzor turnaje

Již čtvrtá sezóna mistrovství světa v League of Legends započala v září, základními skupinami, do nichž se probojovalo šestnáct nejlepších týmů světa. Rozděleny byly do skupin po čtyřech s tím, že dva nejlepší postupovali dále, do takzvané „Knockout stage“. Základní skupiny se hrály systémem „každý s každým“ bo1 (best of 1) – stačil tedy jediný zápas k určení vítěze vzájemného souboje.

Historicky poprvé v dějinách světového šampionátu se nepodařilo vybojovat postup ze skupin, žádnému z evropských týmů, což činilo následné čtvrtfinále, pro fanoušky nejstaršího kontinentu, poněkud méně zajímavé. Postup si však zasloužili jen ti nejlepší a nutno podotknout, že se bylo opravdu na co dívat.

Mezi osm nejlepších sdružení se dokázali dostat, tři domácí celky, jmenovitě – Samsung White, Samsung Blue a Najin White Shield. Ano, nešálí Vás zrak, dva z postupujících patří pod jedno křídlo korejského gigantu Samsung. Dále byly úspěšné tři čínské kluby – Star Horn Royal Club, OMG a Edward-Gaming a v poslední řadě se mezi osmici nejlepších dokázali probojovat i dva američtí zástupci Cloud9 a Team SoloMid.

přeplněný stadionpřeplněný stadion

Dá se říct, že výše zmiňované týmy, jsou v současnosti na světové špici ve hře League of Legends a následující zápasy, formátu bo3, jen selektovaly ten úplně nejlepší. A kdo se jím tedy stal? Nuže, dle očekávání, postoupili dále dva čínské a dva korejské kluby. Osud tomu dal, že se oba utkali v „bratrovražedném“ souboji čili Čína vs. Čína, Korea vs. Korea. Aby toho nebylo málo, oba postupující Korejci, byli z organizace Samsung, z čehož vyšli jednoznačně lépe sekce White, která se po celou dobu turnajem, téměř nepotkala s porážkou a svůj výkon tedy v semifinále jen potvrdila. Naproti tomu Čína svedla těžší souboj mezi SHR a OMG, z nějž vyšli úspěšnější, právě SHR a tento tým se tak již podruhé probojoval do finále světového šampionátu.

koncert Imagine Dragons při zahájení ceremoniálukoncert Imagine Dragons při zahájení ceremoniálu

Samotné finále bylo naprosto velkolepou záležitostí nejen v podání hráčů, ale hlavně organizace a celého provedení ceremoniálu, jenž mělo určité společné rysy se zahájením olympijských her v Pekingu. Konalo se 19.10.2014 v hlav­ním městě Soulu, na obrovském stadionu, který svou přeplněností téměř „praskal ve švech“. Na internetu pak finále sledovalo více jak půl milionu lidí. Nechybělo představení kultury hostitelské země, vystoupení Imagine Dragons, ani epický úvod korejského hlasatele, který na stadionu vše moderoval. Skvělou atmosféru pak jen podtrhl výkon hráčů hodný opravdu světového finále. Všechny zápasy můžete zhlédnout ze záznamu zde.

finálefinále

A kdo se tedy nakonec stal tím nejlepším? Po úctyhodné cestě turnajem se jím stal korejský tým Samsung White a odnesl si tak krásných $1,000,000. Druhý tým však rovněž nestrádal a Číňané tak dostali, za svou stříbrnou příčku, krásných $250,000. Určitý obnos peněz dostali také všichni účastníci skupinových bojů, dle toho jak se umístili. Celkový prize-pool turnaje byl $2,130,000.

Velkolepý ceremoniál:

Samsung White s trofejíSamsung White s trofejí

Článek Ohlédnutí za Worlds Championships 2014 byl publikován 4. listopadu 2014 v 05.00 v rubrice Hry, Novinky a Novinky. Autorem článku je Šimon Wlosok. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...