Arma III, Rocket League nebo Overwatch aneb Pařby nejen na prázdniny

Sponzorované odkazy:

Arma III, Rocket League nebo Overwatch aneb Pařby nejen na prázdniny

Tak nám začali velké prázdniny, počasí si dělá co chce, no a když nejedu na dovolenou, tak udělám co? Ano správně, jdu pařit. Proto se v tomto článku budeme věnovat parádním herním kouskům, ať již zaprášeným nebo novým. Čekejte například chytlavou raketovou kopanou Rocket League, legendární sérii Mafia nebo nový blizzardovský hit Owerwatch.

Kopaná s auty? Proč ne.

Vývojáři ze studia Psyonix přišli s docela unikátním a děsně chytlavým titulem Rocket League. Jedná se o arkádové závodění na styl fotbalu. Člověk ani nemusí být fotbalovým fanouškem a pokud je příznivcem kompetitivního hraní, je tento titul určen právě jemu. Tak jednoduchý princip a přitom nesmírně zábavná hříčka zabaví na dlouhé, opravdu dlouhé hodiny.

Rocket LeagueRocket League

Princip spočívá v nastřílení co nejvíce gólů do brány soupeřů v časovém rozmezí pěti minut. Vzhledem ke krátkosti jednotlivých utkání, nemusí hráč sedět u počítače celý den, naopak si třeba jen u této hry k večeru odpočinout. Na výběr je pak velké množství arén i vozidel a další postupně přibývají. Jednotlivá vozítka lze pak upravovat k obrazu svému včetně barvy, disků nebo i antény.

Podobně jako ve hrách League of Legends, Heartstone nebo Counter Strike, i zde se můžete zúčastnit různých turnajů o zajímavé ceny. Tím myslím i české turnaje z nichž většinu pořádá webový portál topgaming.eu. No a níže uvidíte, jak se v této hře dokáže skórovat v podání zkušených profesionálů.

Hra je momentálně dostupná za pouhých 600 korun se všemi DLC na PC. Což v porovnání se zábavností není žádná nadhodnocená částka. A nesmím zapomenout, že hra nedávno vyšla i na Playstation 4.

Koupit Rocket League

Týmová řezaná

Je to teprve nedávno, kdy ze studia Blizzard vyšla týmová online střílečka Overwatch. Prvním lákadlem ke koupi je již samozřejmě krásně vytvořený trailer, jak už to od Blizzardu známe. Hra se snaží odlišit od ostatním zejména odlišnými hrdiny, kde každý má své unikátní schopnosti a tím pádem zde vzniká také určitá míra taktizování.

Již v předstartovní fázi tzv. betě se mohli tvůrci chlubit rekordním počtem hráčů, který nyní v plné verzi přesáhl hranici 7 milionů. To už samo o sobě kvalitu hry jenom potvrzuje. Oproti Heartstone nebo Heroes of The Storm zde však nečekejte známé postavy, např. z oblíbeného světa World of Warcraft. Hrdinové v Overwatch jsou sice neznámí, ale i tak vám přirostou k srdci.

V základu se jedná o klasickou online střílečku, kde proti sobě stojí dva týmy o šesti hráčích. Roli různých povolání zde zastupují jednotlivý hrdinové, jež jsou rozděleny klasicky na Offense, Defense, Tank a Support. Myslím, že rozepisovat se o nich opravdu nemusím. Typy zápasů jsou pak rozděleny mezi Assault, Control a Escort. Proto je zde třeba mít opravdu rozmanité a zároveň specifické složení týmu. Níže se můžete mrknout jak Overwatch vypadá v praxi.

Zatím snad jediná věc, kterou jsem hluboce zklamán, je cena. Ta se totiž pohybuje kolem 1500 Kč. Na druhou stranu byl nedávno přidán Competitive mód pro soutěživé a chystá se příchod nové hrdiny Any Amari. Jenom doufám, že za tu cenu budou přibývat také nové mapy a nebude třeba dokupovat DLC. I tak dokáže Overwatch zabavit přes celé prázdniny a vzhledem, k celkovému počtu hráčů nebude problém se připojit třeba i v úterý o půlnoci. Vřele doporučuji.

Koupit Overwatch

Kvalitní válečná simulace

Hledáte kvalitní válečný simulátor, kde se vyřádíte jak s kamarády, tak i když jsou zrovna všichni venku? Myslím, že jeden takový znáte a je od českého studia. Pro jistotu ho tu řeknu. Jmenuje se Arma III od Bohemia Interactive. Zde se neohlížíme ani do minulosti ani do budoucnosti. Arma je takový Modern Warfare, který sází na dobové prostředí a nutno uznat, že se mu to daří.

Vše začalo v ČR před několika lety, kdy studio vydalo Operaci Flashpoint s českým dabingem. Poutavý příběh kampaně o tzv. studené válce vedené na fiktivních ostrovech kde proti sobě stálo NATO a Sovětský Svaz. Nechyběl ani multiplayer a také editor misí. Internet tak byl rázem plný kupy modifikací misí a dalších uživateli tvořených kampaní. Následoval datadisk Resistance, který hru ještě více doplnil a opět přidal kampaň, ve které se Sovětský Svaz pokouší obsadit fiktivní ostrov Nogova. Tato hra pak byla přejmenována na Arma: Cold War Assault.

Operace FlashpointOperace Flashpoint

No a vzhledem k velkému úspěchu tohoto válečného simulátoru se zrodila Arma II. Zde se vývojáři snažili vytvořit větší prostředí s hezkým vizuálním kabátkem a taktéž krásným příběhem s konfliktem z nynější doby, což se jim moc nepovedlo. Zase neříkám, že se tomuto titulu, nejlíp vyhnout. I tak za to Arma II stojí, už jenom proto, že grafika je opravdu povedená a sice už si multiplayer moc neužijete, je zde i tak spousta možností pro vyblbnutí. To proto, že je zde také obdoba editoru misí a dalších modifikací stažitelných z internetu, jež vylepší zážitek z této hry. Přidejme si k tomu DLC Army of the Czech Republic, Bitish Armed Forces a datadisky Operation Arrowhead a Reinforcements, a máme zaručenou zábavu na více jak letní prázdniny.

Arma IIArma II

Tím největším skvostem studia Bohemia Interactive je Arma III. Jejich nejnovější válečný simulátor, který si konečně milovníci užijí i v multiplayeru. Navíc se vývojáři vyvarovali chyb z předchozího dílu a přinášejí plnohodnotný simulátor, který sice obsahuje chyby, ale v porovnání s tak propracovaným systémem se ztratí. Kampaň je zde rozdělena na tři části, které vycházeli postupně. Opět zde figuruje NATO ale tentokráte bojuje proti Íránu. Je zde k vyzkoušení kupa zbraní a vojenské techniky a další přibývají. Pro Arma III již vyšlo několik rozšíření a další budou nejspíš přibývat.

Arma IIIArma III

Pokud si chcete zopakovat veškeré tituly, byla zde výjimečná příležitost koupit všechny tyto díly v brutální slevě v součtu za necelých 500 korun, čehož jsem ihned využil. Bohužel to byla akce trvající jeden den vzhledem k výročí 15 let značky. V současné době je k dispozici balíček obsahující první hru s datadiskem a Arma II s rozšířeními za krásných 369 Kč. Poslední Arma 3 však lze nyní koupit pouze samostatně a se všemi DLC hra vychází na 1700 Kč. Pro fanoušky tohoto simulátoru je to ale jen „dýško“, které se v porovnání s celkovým obsahem hry opravdu vyplatí.

Koupit Arma

Mafiánské GTA

Nemohu zde nejmenovat další kvalitní titul, jehož studio je také z České Republiky. Jedná se o parádní akci Mafia jejímž posledním dílem je v tuto chvíli Mafia III. Ta tedy zatím nevyšla ale spatří světlo světa ještě tyto prázdniny.

Začneme však prvním dílem Mafia. Ten v mnoha ohledech předčil očekávání a myslím, že se najde spousta fanoušků, kteří si hru rádi o prázdninách zopakují. Hra má logicky taktéž český dabing. Největším lákadlem je bez pochyby příběh, jež hráče provede životem obyčejného chlapíka, který se ač nechce, dostává pod křídla americké mafie z období třicátých let. Když to řeknu jednoduše, hraje se Mafia jako Grand Theft Auto, ve kterém plníte mise v otevřeném světě. Tento je však z období před druhou světovou válkou ale i tak vás atmosféra vtáhne a nepustí.

MafiaMafia

Druhý díl Mafia II se dočkal modernějšího kabátu, vyladění chyb a zavedl hráče do trochu modernější doby a opět do fiktivního amerického města. Nemohu říci, že příběh navazuje na první díl, i tak zde ale potkáte známé postavy. Příběh se tentokráte bude točit kolem vojáka, který se po druhé světové válce vrací zpátky domů a potřebuje peníze. No a není nic, co by vydělalo více peněz, než loupení bohatých lidí. Bohužel však jeho kvality nedosáhly k takovému úspěchu, jako první díl. I tak stojí Mafia II alespoň za odehrání kampaně.

Mafia IIMafia II

No a poslední díl, tedy Mafia III sice ještě světlo světa nespatřil, nicméně je o něm už známo dosti informací. Tak jako série Arma, přišla i Mafia pod ruce americké společnosti a tak se zde také nedočkáme českého dabingu. Alespoň ty titulky zde budou. No a příběh bude opět trochu odlišný, i když narazíme taktéž na postavu z Mafie III. Prostředím tentokrát bude napodobené New Orleans v období války ve Vietnamu. Zatím je brzo vynášet nějaký verdikt. I tak se už nemohu dočkat 7. října, kdy hra vyjde. Pro ukázku se můžete mrknout na záběry ze hry.

Koupit Mafia

Do nekonečna, a ještě dál!

Jako poslední titul, který spadá do mé sbírky, je opět simulátor. Mám na mysli Kerbal Space Program, kde se tentokráte hráč ocitá v roli vesmírného i raketového inženýra a na principy stavebnice Lego je jeho snahou postavit koráb, jež ho zanese na samotný konec fiktivní soustavy „kerbíků“ a poté pak roli kosmonauta, kterému tento úkol pomůžete splnit.

Kerbal Space ProgramKerbal Space Program

Soustava se docela podobá té naší, jen je menší a má pár změn v planetách, na které jsme zvyklí. Hra má dokonale propracovanou fyziku a jednotlivé součástky a pro začátečníky bude stavba lodi a následné dopravení do místa určení, pořádným oříškem.

Nevěšte hned hlavu, protože je na internetu spousty a spousty návodů, jak si například postavit satelit, vytvořit vesmírnou stanici na orbitě, atd. Každý úspěch pak způsobí nesmírnou radost a pro milovníky prozkoumávání vesmíru vzbudí chuť dostat se ještě dále a na další planety. To je přesně cílem této hry.

Samotná hra je v základu docela nemastná neslaná. Proto vývojáři umožnili snadný přístup moderům a rázem je na světě snad tisíce modifikací. Reálná Sluneční soustava? Není problém. Nebo snad ještě lepší fyzika, reálné chování motorů, aerodynamika, potřeba jíst, pít, dýchat a jít na záchod? Kliknu a mám to tam. A to ani nemluvím o modifikacích, které nedotvářejí realističnost ale zábavu.

Tento simulátor není opravdu pro všechny. Hodně se u něj navztekáte, ale ten pocit, když sestrojíte něco, co vás vynese na neprozkoumanou planetu, je k nezaplacení. A za cenu 989 korun s neustále přibývajícím obsahem, vystačí Kerbal Space Program na stovky a stovky hodin.

Koupit Kerbal Space Program

Závěrem

Samozřejmě kvalitních her a mých oblíbených kousků je nespočet, ale pak by tento článek nebyl článkem, nýbrž knihou s obsáhlostí Upířích Deníků. Také máme každý jiný názor a budu rád, pokud mi napíšete do komentářů Vašich pět nejlepších her, nad kterými jste byly schopni strávit celé prázdniny.

Článek Arma III, Rocket League nebo Overwatch aneb Pařby nejen na prázdniny byl publikován 19. července 2016 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...