RETRO: The Sims 3 a starší díly - Ohlédnutí do historie

Sponzorované odkazy:

RETRO: The Sims 3  a starší díly - Ohlédnutí do historie

The Sims – průkopník mezi simulátory života, hra, ve které řídíte životy a osudy svých ‚simíků‘. Říká vám to něco? Možná jste i vy kdysi proseděli hodiny nad touto celosvětově populární peckou, nebo si ji rádi zahrajete i dnes. Dnešní podobu The Sims známe skoro všichni, proč se tedy nepodívat na historii, která jí předcházela?

The sims je první počítačová hra svého žánru ‚simulátor života’ vydávána společností Elecetronic Arts a vývojáři EA Maxis. Tato franšíza dosud prodala téměř 200 milionů kopií hry po celém světě a tím se The Sims řadí mezi jedny z nejprodávanějších her vůbec. Hra nemá žádný určitý děj, hráč si jej vytváří sám, stejně tak své ‚simíky‘ – lidi, které můžeme buď vytvořit úplně od základu sami i s vlastnostmi, nebo si vybrat z jich vytvořených. Cílem je tedy plnění simíkových potřeb a přání. Dnes už existuje také spousta rozšíření, ve kterých můžeme například cestovat, studovat na univerzitě, jezdit na koni, stát se slavnou celebritou, kouzlit, setkat se s upíry, zombie a vlkodlaky…¨

Jak to vše začalo

Tvůrce hry Will Wright bere hru jako satiru americké konzumní společnosti. Poté, co v oaklandské ohnivé bouři přišel o bydlení byl nucen dát svůj život zase dohromady a tak ho napadlo převést tuto myšlenku do virtuální hry. Přednesl svůj návrh Maxisu, který k němu byl skeptický a dali mu jen malou finančí podporu. Tímto vzniká předchůdce The Sims – SimCity. Roku 1989 Wright tuto hru vydává pro PC a Macintosh. Hra okamžitě nabírá na popularitě a stává se fenoménem, což vede k vydání podobných her jako je SimLife, SimAnt a SimCity 2000.

SimCity 1SimCity 1

V roce 1993 Wright vyvíjí prototyp The Sims, s čemuž mu pomáhají vývojáři Electronic Arts, jelikož se o čtyři roky později stává součástí jejich společnosti.

The Sims 1

V roce 2000 je vydán první díl The Sims a těší se neskutečnému úspěchu! Okamžitě se stává nejprodávanější hrou tehdejší doby. Časem však hráčům nestačí pouhý základ hry a tak EA vydává rozšíření Livin‘ Large, House Party a Hot date. Hra si svou pozici nejprodávanější novinky drží tři roky po sobě a vydává ještě další populární rozšíření – Prázdniny, Domácí mazlíčci, Superstar, Makin‘ magic a celý první díl zakončuje Bustin‘ out pro konzole a game boy.

The Sims 2

The Sims 2 na trh přichází roku 2004 a stále si drží pozici nejprodávanější hry. Snad proto, že z 2D přechází do 3D prostředí, jaké známe dnes. Samozřejmostí jsou přidání rozšíření – Univerzita, Noční život, Podnikání a dokonce různé kolecke, které do hry přidávají nový nábytek apod.

V roce 2007 vychází rozšíření Roční období a Šťastnou cestu – simíci mají konečně možnost cestovat. O rok později se počet prodaných kusů hry vyšplhá až na 100 milionů a vychází další dvě rozšíření – Volný čas a Život v bytě. Největší novinkou se všat stává zpráva o vydání dalšího dílu a to The Sims 3.

The Sims 3

The Sims 3 poprvé spatří světlo světa 5.6.2009. Dává hráčům ještě více svobody a nových příležitostí. I grafika se změnila k lepšímu. V prvním týdnu vydání dílu se prodalo 1,4 milionů kopií a dnes je dostupný na většině konzolí a dokonce i na mobilních telefonech s Javou. Také se objevila možnost cheatování. Rozšíření na tento díl jsou Cestovní horečka, Povolání snů, Po setmění, Hrátky osudu, Domácí mazlíčci, Showtime, Obludárum, Roční období, Studentský život, Tropický ráj a Do budoucnosti. Můžete získat také spostu kolekcí, např. Luxusní bydlení či Styl 70., 80. a 90. Let. Nový díl přináší také nová města. Doposud je nejvíce propracovaným a nejoblíbenějším dílem celé hry.

The Sims 4

Zatím poslední díl vyšel 4.9.2014. Jeho největší předností je asi velmi detailní úprava a tvorba simíka, jak po vzhledové tak po emoční stránce. Můžete upravovat dokonce i styl chůze. Také byla přidána úplně nová města a změněn systém potřeb simíka. Mají emoce, které se podřizují vluvům dění ve hře, např. vztek či radost, a také nálady. Simíci mají také touhy, které jim můžete plnit. The Sims 4 má 4 edice – Limitovanou zahrnující digitální obsah Večírek století, Digital Deluxe: Večírek století, Bezesná noc, Parádní zvířecí čapky, digitální soundtrack k The Sims 4, Prémiovou edici: Večírek století, Bezesná noc a vše zakončuje Sběratelská edice s novými předměty a Večírkem století, Bezesnou nocí, Úžasné zvířecí čepice a Digitální soundtrack k The Sims 4.

Tímto vším si prošla jedna z nejpopulárnějších her, na jejímž začátku byl primitivní 2D simulátor s omezenými možnostmi. Co přijde dál? Je ještě vůbec co zlepšovat a přidávat? Nechme se překvapit.

Koupit The Sims 3 – PC Digital na Xzone.cz Koupit The Sims 4 česky – PC Digital na Xzone.cz Koupit The Sims 4 česky – Bundle Pack 1 na Xzone.cz

Článek RETRO: The Sims 3 a starší díly - Ohlédnutí do historie byl publikován 11. září 2017 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Barbora Konvičková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...