The Sims 3: Domácí mazlíčci

Tagy:  The Sims, The Sims 3: Domácí mazlíčci, Sims

Sponzorované odkazy:

The Sims 3: Domácí mazlíčci

Koně, psi, kočky a mnohá další menší zvířátka konečně přišla do The Sims 3. Jak dopadlo zpracování čtyřnohých mazlíčků, co s nimi můžete dělat a na jak dlouho vás přídavek dokáže bavit? To prozradí naše recenze.

Zvířata se v tomto datadisku dělí na dvě skupinky. Jednak jde o takové menší tvory, které stačí pouze občas nakrmit nebo vyčistit (hlodavci, hadi nebo ptáci) a potom klasické čtyřnohé společníky, kteří nabízejí o dost víc příležitostí k zábavě. V druhé skupince nesmí chybět pes a kočka, ale tvůrci se rozhodli mezi tyto „mazlíčky" přidat také koně.

Pojďme si říci detaily o tom, jak fungují a co všechno nabízejí jednotlivá zvířata. Koně, psi a kočky jsou ve hře ve stejné pozici, jako samotní Simové. Jejich ikonky vidíte napravo od virtuálních lidí a každé zvíře má svoji osobnost i potřeby a přání. Musíte se tak starat o zvířata podobně, jako kdybyste si pořídili děti. Rozhodně tak počítejte s tím, že vlastnictví domácího mazlíčka vás bude stát plno času a námahy.

Co se týká pořizování nových čtyřnohých společníků, lze si je udělat přímo v editoru současně s vytvářením vaší rodinky. A za tento krok musíme tvůrce moc pochválit – možnosti editoru jsou neuvěřitelné a bez problémů si můžete udělat zvíře přesně podle svých představ.

The Sims 3: Domácí mazlíčci přináší současně se samotnými mazlíčky i řadu věcí spojených právě s jejich opečováváním. Objektů je tentokrát více než kdykoli předtím (misky na jídlo, škrabadla, prostor pro ustájení koní a také kočičí toaleta). Tento díl přinesl opravdu hodně objektů, dokonce i nábytku a různých „serepetiček“.

Celý datadisk uvádí i nové sousedství a rozhodně doporučuji nastěhování vaší rodinky do něho. Čeká vás tam totiž plno míst, budov, parků i obytných domů ideálních pro interakci a zábavu s vašimi mazlíčky. Nechybí zde park pro psy a kočky, nebo naopak tréninkové území pro trénování a následné turnaje v jízdách na koních.

Vydělávat lze hodně slušně zmíněným závoděním na koních. Jednoduše váš Simík může svého koně zapřáhnout do tvrdého tréninku a jak sami záhy poznáte, první úspěchy a s tím spojené výdělky za dobré umístění v soutěžích přijdou zanedlouho. V první řadě vás ale čeká hodně práce a tréninku. Navíc musíte i zainvestovat do pořízení boxu pro ustájení, žlabu na vodu a slámy pro krmení.

Pak už ho stačí osedlat a věnovat se mu, aby nestrádal.

Naštěstí se ani s tímto datadiskem nezměnilo nic na tom, že Sims 3 stále nabízí ve všech směrech naprostou volnost a závisí jen na vás, co chcete dělat a jaké zvíře si pořídíte.

Krásnou práci odvedli i grafici – zpracování všech společníků se totiž povedlo a parádní jsou i animace

Závěrem

Musím říci, že se všemi přídavky už působí hra hodně komplexně, domácí mazlíčci do toho všeho skvěle zapadli. Celý svět Simíků se stává ještě reálnějším a s většími možnostmi.

Navíc čtyřnozí přátelé působí skvěle a ve srovnání s minulým datadiskem Hrátky osudu, přinesli dost novinek a osvěžení. Koho baví zmíněná „Simácká hra“, tak ať ani minutu neváhá.

Hodnocení: 83 %

Článek The Sims 3: Domácí mazlíčci byl publikován 2. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...