The Sims 3 - další simulátor života

Tagy:  the, sims, 3, simulátor života, simíci, život, simulátor, lidé, vztahy, erotika, práce, virtuální život

Sponzorované odkazy:

The Sims 3 - další simulátor života

Chtěli jste někdy okusit nový život? Vyzkoušet si jaké by to bylo s jiným povoláním nebo začít podnikat na vlastní pěst. Chtěli jste být šílený vědec, nebo rocková hvězda nebo prostě žebrat na ulici s rozpadlou kytarou? Díky hře The Sims 3 je toto všechno možné.

Stejný, ale přesto jiný

Před nějakým tím rokem vyšla hra The Sims 2, všichni byli natěšení, protože tato hra nabídla 3D prostředí a k tomu úplnou volnost. Mohl bych jednoduše napsat, že The Sims 3 se příliš neliší od The Sims 2, ale každý neměl možnost si tuto hru zahrát, tak se trochu rozepíšu o čem hra je.

Soukromé odpočívadloSoukromé odpočívadlo

Jednoduše, série The Sims je a vždycky byl simulátor života. Máte zde možnost ovládat jednu nebo více postav. Budeme, tak jako ve hře, tyto postavy nazývat simíky. Tyto simíky si můžete sami navrhnout, od účesů přes oblečení, až po chování. Poté simíky můžeme vložit do vzájemného vztahu s ostatními. Jednoduše řečeno můžete vytvořit rodinu nebo jinou společnost. Pak stačí už jenom najít bydlení a simíky udržet naživu. Udržet simíka naživu není nic těžkého, musíte obstarat jídlo, odpočinek, zábavu atd. Co se týče bydlení, můžete navrhovat vlastní dům, jak chcete, možnosti jsou skoro nekonečné. Vymalovat si stěny, přistavět místnosti nebo třeba zbourat střechu to záleží jenom na vás. Když už máte dům, je dobré ho vybavit, zde je opět nespočet možností. Takže máte rodinu, dům, vybavení, vyděláváte peníze, tohle všechno nám nabídlo The Sims 2. Jenže to vývojářům nestačilo a v The Sims 3 se posuneme trochu dál.

VolnostVolnost

Jaký je smysl ve hraní?

Tak, pokud si říkáte, že vlastně o nic nejde, protože vaši simíci se o sebe dokážou postarat, tak máme pravdu jen částečně. Vaše postava sice dělá, co chce, ale co potřebuje, už je tolik netrápí, což je trochu paradox vzhledem k žánru. Například když koupíte novou herní konzoly, tak si jde postavička raději zahrát, než aby se sprchovala. Tím ale klesá úroveň hygieny a to je špatné pro společenský život. Musíte neustále hlídat atributy vaší rodiny (Hlad, hygiena, zábava, společenský život, potřeba wc). Legrace je například postavy krotit, aby neustále nevymetali nějakou párty a občas se také najedli. Ono už zajistit dostatečně spánku může být také dřina. Pokud toto nezajistíte, tak vaše postava bude usínat v práci, řvát hlady a nakonec umře. Takže udržet je naživu, to je podstata hry The Sims 3.

Důchodci žijí i v The Sims 3Důchodci žijí i v The Sims 3

Vyběhněte ven!

The Sims 3 se už neomezujeme pouze na domácí prostředí, ale můžeme vyrazit do ulic. Klidně si můžeme zajít na oběd do restaurace nebo chytat ryby v parku. Když si koupíte auto, můžete si užívat jízdu, jak vás napadne, zajet si na plážovou párty nebo se jenom tak poflakovat. Nyní můžete sledovat vašeho simíka až do práce místo ubohého čekání doma a koukáním do prázdného bytu.

KoníčekKoníček

Skutečný život

Teď když už nás nic neomezuje, můžeme zakusit ten „skutečný život“. Vývojáři se snažili hru maximálně přizpůsobit skutečnému životu, takže se rozlučte s nekonečně plnou lednicí. V lednici je pouze to co si koupíte nebo uvaříte. Bez pravidelného příjmu peněz se také moc daleko nedostanete. Potraviny, nábytek to všechno něco stojí, a proto musíte jít do práce. Požadavky práce zde nejsou, ale začínáte úplně od nuly, většinou jde o nějakou až směšnou práci. Vyděláte si málo, ale na přežití to stačí. To jak pracujete, můžete také ovlivnit. Klidně pracujte až do vyčerpání pro vaše vytoužené povýšení nebo kašlete na práci a bavte se s kolegy. Pozor každá volba má svoje následky ať už kladné čí záporné. Samozřejmě pokud vás zaměstnání nějak neláká, můžete si vydělat i jinak, například psát romány nebo malovat obrazy, to ale není nic nového klidně, z nudy také můžete popadnou kytaru a hrát někde v parku za drobné, nebo naopak zajít do divadla a účinkovat ve vlastním představení.

NevolnostNevolnost

Život samozřejmě není jenom o penězích, ale také o příležitostech. Příležitosti jsou zde na každém rohu, mohou se týkat vašeho povolání nebo prostě najdete něco v novinách. Když se vám naskytne například účast v nějakém závodu nebo vás starosta města požádá o koláčky pro základní školu a vy toho využijete, může se vám to do budoucna vyplatit, buď materiálně nebo jinak.

Mrtví vstávájí v nociMrtví vstávájí v noci

Závěr

Pokud vás hra chytne, přistihnete se, jak jí hrajete hodiny a hodiny, budete ovládat generace vašich simíků a sledovat jejich životy, úspěchy a selhání. Bohužel hra vám nenabídne nic nového, co by nebylo ve starších verzích hry kromě úplné volnosti pohybu. Po grafické stránce hra, až na detailnější pohyby postav, není nějak revoluční. Fanoušky určitě hra nějak nezklame, ale nijak neohromí. Ostatní si mohou klidně vyzkoušet starší díl a o nic nepřijdou.

Moje hodnoceni:  65 %

Výhody:

  • Volnost pohybu
  • Nové možnosti v životě
  • Řeč simíků
  • Čeština

Nevýhody:

  • Nic originálního
  • Grafika

Česká fansite

Oficiální stránka

Článek The Sims 3 - další simulátor života byl publikován 14. října 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...