The Sims 3: Hrátky osudu

Tagy:  The Sims, The Sims 3: Hrátky osudu, rodina, domov, zázemí, hra, games

Sponzorované odkazy:

The Sims 3: Hrátky osudu

The Sims 3 je jedinná hra svého druhu a dnes vám představíme další datadisk do sbírky. Datadisky k The Sims vycházejí pravidelně a aktuální třetí díl se datadisky jenom hemží. Nedávno vyšel další datadisk a ten se jmenuje Hrátky osudu.Hrátky osudu se řadí mezi ty hlavní velké přídavky, což dosvědčuje také jeho „vysoká“ cena pohybující se okolo 750 korun. Vyplatí se koupě tohoto nového datadisku? To vše se dozvíte níže.

Pokud bychom shrnuli doposud vydané všechny datadisky/přídavky pro The Sims 3, tak každý měl svůj styl. Pokaždé jsme se dočkali rozšíření možností a především nových činností, jejichž cílem bylo obohatit životy Simíků. Ať už šlo o Cestovní horečku a její možnosti zažít různá dobrodružství, nebo o přídavek Po Setmění, který odkryl Simíkům nové možnosti v podobě nočního randění s upíry a dovádění. Aktuální přídavek Hrátky osudu je trošku odlišný. Nedočkali jsme se „žádné“ novinky. Změny a přidané funkce totiž zasáhly celé životy Simů.

Hrátky osudu se hlavně zaměřují na detailnější reálnost celého virtuálního života. Takže došlo k úpravě v podstatě stěžejních prvků The Sims 3 a každá životní etapa Simíků byla upravena a odlišena. V některých směrech jsou novinky a změny vskutku viditelné, takže životy už nebudou nikdy stejné jako dříve. Asi největší změny se dočkali mladí, konkrétně pak teenageři. Právě ti se mohou přihlásit třeba do nějakého zájmového kroužku, odejít studovat na internátní školu (v domácnosti na nějakou dobu nebudou) a celkově přibylo docela hodně nových objektů

Dospívající Simík může být buď vzorným a pilným studentem, nebo pěkným darebákem, který věčně bude po škole. K dispozici je nastražení pasti na nějaký jiný objekt (většinou se jedná o wc a pc), při procházkách v sousedství může házet vajíčka na cizí domy. A co když odjedou rodiče na dovolenou? Teenageři mají prázdný dům a přichází ideální chvíle na uspořádání pořádné párty.

Jak již bylo zmíněno – během dospívání se objevilo nejvíce novinek. Hrátky osudu až tolik nemění nejdelší část Simáckého života. Jen tedy musím zmínit možnost v podobě vlastního nastavení délky života v jednotlivých etapách, takže si právě hraní třeba s teenagery můžete užít déle. Datadisk přináší do The Sims 3 o poznání více realistických situací a to i v oblasti mezilidských vztahů. Přestože na randění se zaměřoval hlavně minulý datadisk Po Setmění, tak v Hrátkách osudu konečně můžete uspořádat třeba plnohodnější a propracovanější svatbu. Např. milování, lze provádět na mnoha nových místech, třeba sprchu.

Mnohé nápady jsou velice zajímavé a skvěle funkční v životech vašich virtuálních postaviček. Do této skupiny patří třeba možnost koupit si kameru a natáčet různá domácí videa, jež si pak můžete pustit přímo na televizi a sledovat, co jste natočili. Další na první pohled absolutně nenápadnou a lehce přehlédnutelnou novinkou se stala pečovatelská profese. Vaši Simíci tak mohou pracovat v oblasti pečovatelství. Jezdíte k sousedům atd. hlídat děti a dělat jim v bytě různé věci.

Další novinkou jsou Vzpomínky. Upozornění na „vznik" nové vzpomínky se zobrazují v pravém horním rohu a zároveň se zapisují do speciální knížky. Přitom se do této knížky zapisuje doslova každá věc, kterou provedete nebo se stane. Časem se vám tato novinka bude jevit spíše jako otravná.

Závěrem

Tento datadisk není nějak převratný. Je to takový větší update, který upravuje jen životy a přidal pár nových objektů. Ale jinač se dá říci, že tento datadisk je něčím zvláštní. Jiný než ostatní. Kdo má rád Simíky a jejich život, tak by neměl přemýšlet a určitě šáhnout po tomto datadisku.

Hodnocení: 75 %

Článek The Sims 3: Hrátky osudu byl publikován 8. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...